141

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

Na postoju ciężko trzeba kręcić ręką za sprzeglo lub łącznik gumowy i jak zazębi to dobić ale z wyczuciem bo jak próbowałeś zalonczyc to se mogły frezy na wałku podklepac poprzez zgrzytanie

142

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

a jak sie do tego zabrac?

143

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

Dieki kolego za podpowiedz mam nadzieje ze cos z tego bedzie, jak uda mi sie to zrobic to na pewno napisze

144 Ostatnio edytowany przez arek323 (2016-04-01 23:31:36)

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

Ja sam kiedyś pompę wyłonczyłem i później włonczyłem ale podczas kiprowania  nagle zgrzytanie się pojawiło i chudraulika stanęła no to wolny gaz i pompę chce załonczyć a tu tylko zgrzytanie. Wiec zgasilem i tak jak pisałem zrobiłem i śmiga już 3lata ale nawet nie dotykam tej wajchy od pompy i mam ją zablokowaną żeby się nie ruszyła. Oczywiście przyczyna może być też inna

145

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

A ja mam straszny luz na tej osce co ja załacza i nie moze zazebic  jak na zapalonym tak i na zgaszonym,ale jestem w trakcie wyciagania całej pompy i w tedy bede widział jaka jest jej przyczyna

146

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

1234 napisał/a:

A ja mam straszny luz na tej osce co ja załoncza i nie moze za zebic  jak na zapalonym tak i na zgaszonym,ale jestem w trakcie wyciagania całej pompy i w tedy bede widział jaka jest jej przyczyna :hmmm:

147 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2016-04-02 23:44:30)

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

arek323 napisał/a:

Ja sam kiedyś pompę wyłonczyłem i później włonczyłem ale podczas kiprowania  nagle zgrzytanie się pojawiło i chudraulika stanęła no to wolny gaz i pompę chce załonczyć a tu tylko zgrzytanie. Wiec zgasilem i tak jak pisałem zrobiłem i śmiga już 3lata ale nawet nie dotykam tej wajchy od pompy i mam ją zablokowaną żeby się nie ruszyła. Oczywiście przyczyna może być też inna

No to zrobił pan prawidłowo wedle instrukcji użytkowania ciągnika brawo!!! smile A tak na poważnie jest nawet napisane pismem obrazkowym nieopodal tej wajchy od pompy że podczas załączania pompy silnik ma być unieruchomiony!!!,Prawidłowo robi się to na zgaszonym silniku,w 323 jest linka i ona jakby nie da rady przepchać dźwigni na włączonym silniku,ale wyróbcie sobie nawyk,(nie ważne czy to 323 czy 30x ) że napęd pompy załącza się przy silniku unieruchomionym.Jak robicie to ze zgrzytem i na siłę nie bądźcie zdziwieni jak za którymś razem pompa nie zadziała.

Do posiadaczy zt323,jeżeli nie chcecie gasić silnika to na ścisłość można po prostu włączyć 2 stopień sprzęgła smile

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

148

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

Próbowałem w czoraj załonczyć krecąc za  łącznik gumowy ale nie chciała zaskoczy. Wiec wziołem sie za wyciaganie tej pompy i zobacze jutro cała przyczyne tej małej awarii.Mam pytanie koledzy czy łatwo bedzie ja wyciagnąc?

149

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

No powiem że największym problemem jest chyba masa pompy

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

150

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

no i miałes racje na zapalonym silniku scieło tryb i  za cholere by nie załonczyło pompy.Jutro pojade do tokarza i niech mi to zrobi by ładnie zachodziło na tryb w skrzyni

151

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

Najlepiej po naprawie tego nie używać i zablokować ta wajche np jakimś drutem bo nie zawsze wodzik  dobrze trzyma i jakieś chaszcze czy słoma potrafią rozłonczyć pompę (ja mam w jednym na sprężynie)

152

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

Własnie dzisiaj skonczyłem zakładanie pompy i jak na razie cyka swietnie.TYLKO WŁASNIE ZASTANAWIAŁEM SIE NAD BLOKADA ZAŁACZENIA, i tu podsunełes mi kolego dobry pomysł z ta sprezyna bo w tedy bedzie pewne

153

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

ja w 303 też mam na sprezynie

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

154

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

czy zt 303 maja półbieg hydrauliczny tak ursus 1234 ?

155

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

na szczeście nie mają tego gówna i racztej się ciesz,tam jest półbieg mechaniczny, załączany 2stopniem sprzęgła,poczytaj o tym w innym dziale smile

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

156

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

ok dzieki za podpowiedz.Na razie nie przechwalic to chodzi jak strzała,a kupiłem go dla tego bo był tani i wmiare zadbany tylko nie ma oryginalnych kuł z tyłu tylko szerokie balony

157

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

No to jeszcze lepiej.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

158

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

artureekk napisał/a:

A JA MAM NOWĄ POMPKE  jeszcze nowością śmierdzi

Artur gdzieś mi wątek uciekł i nie mogę znaleźć a na PW do Ciebie się nie dało napisać. Ile chcesz za tą pompę bo muszę coś podmienić....

159

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

już poszła pare dni temu kolega z forum kupił

160

Odp: Problem z pompa podnosnika w 303

Ok dzięki.