41

Odp: Zamina claas na fortschritt

Awaryjność to jak z każdym. Ale polecam Ci go jak najbardziej. Ile w Claasie wychodzi Ci paliwa na hektar?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

42

Odp: Zamina claas na fortschritt

Tylko na mocno polegnięte zboże forszaj nie jest za dobry...

43

Odp: Zamina claas na fortschritt

ja pozakładałem podnośniki i jakoś to poszło

E 516 na części
Telefon 695 076 269

44

Odp: Zamina claas na fortschritt

hym co do zuzycia paliwa to mierze w dni. jak zaleje cały zbiornik 200l to kosze 3 dni od 10 do 20 jak kosze do 24 to po 2 dniach dolewam, w ciagu "krótkiego" dnia to ok 7 ha skosze, bo duzo czasu zabieraja przejazdy. czyli wychodzi 9,5l wiec trzeba liczyc 10l/ha.
Co do koszenia wyległego to mój claas to porazka. po pierwsze heder niewiem czemu nie rowno sie podnosi tj jedna strona jest wyzej niz druga, po drugie nie mozna wysunąc motowideł, wiec koszenie lezacego zborza to porazka, jak jeszcze lezy w poprzeg jazdy to pkreca sie o motowidła i co chwile musze zsiadac i rozplatywac

Rolnik z powołania:-)

45 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2013-12-28 16:51:52)

Odp: Zamina claas na fortschritt

Każdy narzeka na bizona w wyległym zbożu. Powiem szczerze że nigdy nie miałem większych problemów z podebraniem, o ile dobrze uprawione było. Chyba, że leżało 2cm od ziemi, ale to mało którym wtedy ładnie pozbiera.... Ojciec kosząc 512zapiernicza w poległym, ma ustawione motowidło przed samymi bagnetami i nie reguluje nim nigdy (wysuw). Obaj nie mamy podnośników łanu.Ne wiem skąd to wzieliście, że tymi kombajnami źle się kosi wyległe zboże. Pajej nie masz regulacji na zawiasie gardzieli? Albo obudowa łożyska jest wypracowana. A jeśli chodzi o spalanie to masz bardzo oszczędną maszynę, i jeśli masz faktycznie przejazdy to nie wiem czy wiele zwiększysz wydajność. Komfort na pewno.

46

Odp: Zamina claas na fortschritt

W 516 jest zabawnie bo jak gdzieś polegnie to nigdy nie zdąże ustawić motowideł bo wolno się ruszają i takim to sposobem poleżałego nie kosze, a jeszcze by trzeba płozy podnosić

47

Odp: Zamina claas na fortschritt

tylko w 516 fajnie idzie pochylić heder całkiem na bagnety

E 516 na części
Telefon 695 076 269

48

Odp: Zamina claas na fortschritt

Prawde powiedziawszy to cheder powinien być czały czas pochylony do przodu bo inaczej to kosa szlifuje o gure bagnetu

49

Odp: Zamina claas na fortschritt

pajej czemu mówisz ze podnosi heder nie równo ?  może siłownik  od podnoszenia ci umarł ?  i dźwiga jeden ?  dziwne 
Przecież claas ma tak wyprofilowany heder że kładziesz na ziemię zamykasz oczy i cała naprzód ...  nie ma prawa ugryźć ziemi ... chyba ze wertepy na polu ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

50

Odp: Zamina claas na fortschritt

Na prostym polu to tak możesz zrobić ale nie na nie równym terenie.

51

Odp: Zamina claas na fortschritt

Pajej z chederem to żadna filozofia po pierwsze czy jednakowe opony i ciśnienie a po drugie na pochyłym  masz regulacje

52

Odp: Zamina claas na fortschritt

tomek1974 napisał/a:

Prawde powiedziawszy to cheder powinien być czały czas pochylony do przodu bo inaczej to kosa szlifuje o gure bagnetu

A od czego są przyciski kosy i regulacja kąta kosy? W hederach 514/516 akurat ładnie można to ustawić. A jak heder maksymalnie podniesie się kąt do góry (w 516) to bagnety stoją równolegle do podłoża

E 516 na części
Telefon 695 076 269

53

Odp: Zamina claas na fortschritt

wojtas napisał/a:

pajej czemu mówisz ze podnosi heder nie równo ?  może siłownik  od podnoszenia ci umarł ?  i dźwiga jeden ?  dziwne 
Przecież claas ma tak wyprofilowany heder że kładziesz na ziemię zamykasz oczy i cała naprzód ...  nie ma prawa ugryźć ziemi ... chyba ze wertepy na polu ...

Własnie chyba siłownik padł, bo podnosi nierówno jak jedna strona dojdzie do góry, to wtedy dobija druga, wymieniłem juz pszczelniacze i nie pomogło, tej zimy znowu rozbieram ten siłownik.
Grzegorz 89 W claas mam silnik perkins wie chyba z tąd takie niskie spalanie. Nie mam w nim kabiny więc wiadono jaki mam komfort, a wydajności nie musze bardzo zwiekszac bo waskie gardło to rozładunek do silosów. Zobacze jeszcze jak mi bedzie sie sprawował kombajn w najblizsze zniwa jak bedzie miał chumory to powedruje na Tablica.pl
Grzesiek jeszcze jedno sa gdzies w lubelskim sklepy z czesciami do fortschritta?

Rolnik z powołania:-)

54

Odp: Zamina claas na fortschritt

Pajej wytłumacz mi jak może paść siłownik jednostronny jak na zewnącz nie ma kałuży oleju ( jak tak mocno opóźnia się siłownik)ty lepiej sprawdz akumulator i odpowietrz układ,co do ustawiania kosy wiem jak się ustawia i nie zgodze się z tezą że bagnety powinny być w poziomie

55

Odp: Zamina claas na fortschritt

nie no olej troche puszcza, a akumulatora wtych modelach nie ma. opóznia sie tyle ze na 3 metrowym hederze jest jakies 20cm róznicy

Rolnik z powołania:-)

56

Odp: Zamina claas na fortschritt

Pajej sprawdź zawiasy. A może jakieś przewody zanieczyszczone lub krzywa gardziel. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy czego tak się może zrobić. Jeśli chodzi  o części to zaopatrowaliśmy się do tej pory w części z Pszenna. Jest w lublinie na ulicy Czeskiej sklep i mają samą ifę ale nie są tani. Znam jeszcze namiar do 2 gości co sprowadzają na części. Jeden z pod Lubartowa (tańszy), drugi (droższy) z Opatowa- od niego kupiliśmy oba ZT. Jest jeszcze jeden duży sklep w miejscowości Wojsławice bliżej granicy,mógłbym numer załatwić, sam jeszcze nie kupiłem u nich nic. Jeśli chodzi o pasy to w miejscowości Kozubszczyzna niedaleko Lublina mają wszystkie jakie trzeba. Z reguły najlepiej wysyłkowo, bo nie trzeba jeździć. A kiedyś jak zamówiliśmy to przyszła część następnego dnia. Ale w żniwa wiadomo gorący czas. Ogólnie na używane części myślę że nie ma problemu, jak chcesz to wyślę Ci dokładne telefony do tych ludzi. Łożyska polecam ze sklepu w Lublinie Agromirex, mają wszystko albo mogą mieć i z reguły ze 3 jakości do wyboru.

57

Odp: Zamina claas na fortschritt

jak kupie kombajn to wtedy wróce do tematu sklepów

Rolnik z powołania:-)

58

Odp: Zamina claas na fortschritt

Na jaka wysokość forszaj może rozładować zboze widze tu że na TIRa wysypuje, a ta patelnia nie wydaje sie niska, moze coć z rura kombinował https://www.youtube.com/watch?v=jT5yAW5gU5g&t=53s

Rolnik z powołania:-)

59

Odp: Zamina claas na fortschritt

Na normalną żaden problem ale jak podstawi ci tak jak kiedyś dla mnie pod załadunek 4 m  to zapomnij dobrze że to było na podwórku.

60

Odp: Zamina claas na fortschritt

zawsze ze spedycja mozna sie dogadać, tam na filmie będzie jakies 3 może 3,5m

Rolnik z powołania:-)