61

Odp: Zamina claas na fortschritt

Trzy metry to myślę że max na jaką można sypać.Ile ty masz ha że na takie naczepy chcesz kosić?

62

Odp: Zamina claas na fortschritt

pod kose mam ok 40ha a uprawiam ponad 60 reszta to kuku groszek na zielono i takie tam co nie kosze swoim

Rolnik z powołania:-)

63

Odp: Zamina claas na fortschritt

Pajej napisał/a:

zawsze ze spedycja mozna sie dogadać, tam na filmie będzie jakies 3 może 3,5m

Co do dogadania się ze spedycją to swoją drogą ,a co mają to wysyłają. Sam jestem kierowcą zestawu i wiem jak to jest ,,jedż może się uda''.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

64

Odp: Zamina claas na fortschritt

Święta racja ! raz miała przyjechać solówka z przyczepą do niskiego załadunku a przyjechała naczepa co była na równi z kabiną Magnumki ....

65

Odp: Zamina claas na fortschritt

Szczerze to wydaje mi się że przy mniej wydajnych maszynach typu 512,514 bizon itp. pracujących pojedynczo nie ma sensu sypanie na łódkę na polu. Zanim się zapełni to mija 4-6h, do tego zdarzają się awarię, a nikt nie chce stać na polu za darmo. Koledze za 5 godzin stania policzyli 250zł.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

66

Odp: Zamina claas na fortschritt

koseś napisał/a:

Święta racja ! raz miała przyjechać solówka z przyczepą do niskiego załadunku a przyjechała naczepa co była na równi z kabiną Magnumki ....

w takim wypadku odprawia sie samochodzik i niech spedycja sie martwi o koszta.
Koledze policzyli za postuj na zasypanie (koszenie JD 975) meczernia z wysypaniem. transport ok 40 km i 30h czekania na rozładunku 600zł z tym ze stawka ustalona wcześniej a i kierowcy maja płacone od kursu i nikogo nie obchodzi ile będzie stał.

Rolnik z powołania:-)

67

Odp: Zamina claas na fortschritt

przedłuż rurę o metr i wsypiesz na każdego

68

Odp: Zamina claas na fortschritt

Jak masz przyczepy to 25ton na dwóch przyczepach się zmieści śmiało. Ładujesz na przyczepy zamawiasz samochód. Przyjeżdża i godzina żmijką i jest załadowane. Nic nie martwisz się jaki przyjedzie i nikt nikogo nie obciąża kosztami. Ja u siebie tak robiłem jak sprzedawałem z domu, a miałem po stodole rozsypane. Fakt nieco więcej roboty, ale nikt się nie spieszy później i nie denerwuje. Żmijka koło 30ton na godzinę pchnie.

69

Odp: Zamina claas na fortschritt

U mnie jak qq a tiry ma iść to kumpel z sąsiedniej wioski bobcatem teleskopowym ładuje, 30 min i po robocie. A że jest mała to ze stodoły z każdego kąta wybierze. I 50 zł za fatygę

E 516 na części
Telefon 695 076 269

70

Odp: Zamina claas na fortschritt

Ciekawe czy Zbychu kupił ten kombajn hmmm.

71

Odp: Zamina claas na fortschritt

https://www.olx.pl/oferta/fortschritt-e … e4842811d2
stachu a tego oglądałeś tak z ciekawości spytam?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

72

Odp: Zamina claas na fortschritt

Na pewno bym go zobaczył gdybym szukał.

73

Odp: Zamina claas na fortschritt

jak myslicie oryginalne malowanie?

Rolnik z powołania:-)

74

Odp: Zamina claas na fortschritt

Pajej napisał/a:

jak myslicie oryginalne malowanie?

Widziałem takiego kiedyś na litewskiej stronie tylko tańszy trochę był i ściągany z Dani chyba

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

75

Odp: Zamina claas na fortschritt

Tylko chyba nie zgadza się rocznik trochę.
Powinien być już zielony ten to raczej coś koło 1984 maksymalnie może być.

76

Odp: Zamina claas na fortschritt

Po naklejkach na nim wygląda że jest z Anglii. Fortschritty w Anglii były sprzedawane przez firmę Bonhill.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

77 Ostatnio edytowany przez Stachu (2016-12-04 16:40:18)

Odp: Zamina claas na fortschritt

tomek 323 napisał/a:

https://www.olx.pl/oferta/fortschritt-e … e4842811d2
stachu a tego oglądałeś tak z ciekawości spytam?

Oglądałem i decyzja zapadła na tego z perkinsem za 44500 na olx a był dylemat na tego. Dlaczego ten nie? Za bardzo rzeźbiony przez Polaka. 10lat w kraju plus to heder przerobiony na podwójne bagnety z new Hollanda i stalki na śrubki a nie na nity. Teraz minusy po krótkich oględzinach. Cofające się paliwo, chłop twierdzi, że od ostojnika, Przy rzeźbiony kieł, zamiast pojedynczego chłop zrobił sobie podwójny, pier**l kamieniem podajnik kłosowy i przynitował blachę, dodatkowy minus przeważający jeździł na wodzie, twierdził, że wariator jazdy mu się rozkręcał i przyspawał do tych trzech nakrętek pręty metalowe, żeby mu się nie odkręcały :stu:. Jeśli ktoś szuka dobrej 14-tki to nawet warto ale ze względu na jego rzeźbę jednak nie. Dodatkowo zrobił zabudowę zbiornika na 2+. Ciśnienie na zimnym 4,5 bez szału. Heder igła kombajn dobry może plus. Facet idzie na emeryturę a kombajn z Angli Bonhil.
Nie odda taniej jak 42tys.
Tego bierzemy my https://www.olx.pl/oferta/fortschritt-5 … a2f2a61706 z minusów to hydraulika pieprzy i koło młócarni jest bez jakiego kolwiek luzu jakby było zapieczone albo zaspawane od środka ale nie widać kombinacji i trochę mi to śmierdzi bo gdyby nie było na kle to powinien być na klinie a tu zero. W tygodniu dokładne oględziny i umowa jak nic nie wyjdzie więcej. No i zębatki na podajnikach przyjedzone.

78

Odp: Zamina claas na fortschritt

Naprawde? kurcze wydaje mi sie że to i tak dużo jak za 514

mdw

79

Odp: Zamina claas na fortschritt

My tą na perkinsie mamy ugadane 40 do ręki a jak dokładnie ją obbadam to zobaczymy. Prawda jest taka, że cisza jak makiem zasiał w niej jest i 100% oryginał. Jedyne co jeszcze muszę sprawdzić to to czy te paski klinowe co są przez kogoś dołożone do klawiszy w celu wiadomym tak hałasują czy co inne.

80

Odp: Zamina claas na fortschritt

Stachu napisał/a:

paski klinowe co są przez kogoś dołożone do klawiszy

Te paski założyła fabryka

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia