21

Odp: segmenty z nożami E281

Więc tak kolego Fenol,jak kupiłem sieczkarnie 3 lata temu do wymiany były wszystkie noze i jak sie okazało łożyska na bębnie,więc wymontowałem bęben z sieczkarni,wymieniłem stare noze i łożyska na nowe(imakow nie ruszałem bo nie było potrzeby),ustawilem bęben w pozimie i obracając go jak sie zatrzymał to po przeciwnej stronie przyspawałem lekko jakis kawalek metalu i tak az po zakreceniu bebna gdy sie zatrzymał to stawał i sie nie cofał,potem do go do sieczkarni ustawienie nozy tak jak to powinno byc i i efekt tego naprawde duzo dał,po uruchomieniu silnika i właczeniu bębna i rozbujaniu go wyłaczylem go i zgasilem silnik a on sie krecił to tylko szum było słychac żadnych drgań jak by nic nie bylo właczone.

22

Odp: segmenty z nożami E281

ooo to kawał pięknej roboty, za głupi na to byłem aby tak do tematu podejść, mam nadzieje ze jeszcze tak się pobawię. jakie łożyska wstawiłeś na bęben?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

23

Odp: segmenty z nożami E281

ja dałem sobie czas i wziołem sie za to sporo wczesniej przed koszeniem kukurydzy bo krecenia troche jest,najwiekszy problem był zdjać koło pasowe z bębna ale sie udało,a co do łożysk to jest u nas sklep co zajmuja sie w nim tylko łożyskami wiec wziołem stare i zamówili mi najdrozsze i podobno najlepszej firmy,ale producenta nie pamietam to było prawie 3 lata temu,zapłaciłem coś koło 100 za łożysko,za łożysko z obudowa niemieckie u gościa który ma czesci do fortschritt chciał 350 zł,ale miał tez takie polskie za 100 zl szt. ale jak je zobaczyłem to od razu powiedziałem ze te to na pewno nie taka tandeta.

24

Odp: segmenty z nożami E281

łożyska...w koninie jest sklep tylko z łożyskami i uszczelkami, facet tam kiedyś powiedział mi że polskie łożyska to jedne z lepszych w Europie.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

25

Odp: segmenty z nożami E281

łożyska moze i masz racje(nie znam sie),poprostu nie zrozumielismy sie,ja miałem na mysli to że łożysko może i było jak najbardziej ok ale ta obudowa to nie do takiego bębna strasznie delikatne to było,wiadomo sprzedawca mówił ze wytrzyma bo chciał sie tego pozbyć a miał tego kilkadzieśiąt szt,jeśli chodzi o ta część w sieczkarni to nie moze to być fuszerka.

26

Odp: segmenty z nożami E281

marczi80 napisał/a:

Musisz ustawić jeden noż jak najbilżej wzgledem wanny potem do niego ustawic stalnice i pozostale noze ustawic do stalnicy i musi drobno ciąć,pod warunkiem ze masz 12 nozy,mozna jeszcze pokąbinowac jeszcze z zębatka na skrzyni zeby zmiejszyc posów.

Witam. Chcialem troszke poprawic kolege ja najpierw ustawiam wszystkie kosy do wanny dopiero pozniej stalnice wtedy jest pewnosc ze na pewno bez oporow wyrzuci to co potnie. pozdrawiam

27

Odp: segmenty z nożami E281

Ok ale czy ustawiając noże w ten sposób wszystkie są odpowiednio ustawione do stalnicy?u nas wszyscy ustawiają tak jak pisałem,bo przecież jak ustawisz jeden nóż dobrze do wanny i do niego stalnice to siła rzeczy pozostale będą dobrze ustawione i do stalnicy i do wanny,ale nie ważny jest sposób ważne zeby było tak jak ma być,pozdrawiam!!

28

Odp: segmenty z nożami E281

na co trzeba patrzeć w wannie jak sie ustawia noże do wanny

29

Odp: segmenty z nożami E281

aby były możliwie najbliżej to gwarantuje dobry wyrzut, ja tak robię. następnie dosówam do tak ustawionych noży stalnicę i dalej już undywidualnie każdy noż ustawiam nawet jak trzeba delikatnie cofnąć go to i tak będzie dobrze. dzięki temu jest i dobra sieczka oraz dobry wyrzut.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

30

Odp: segmenty z nożami E281

ale na co zwracać w w wannie jak sie ustawia noze

31

Odp: segmenty z nożami E281

czy nie szura o dno wanny i możliwie najbliżej i tylko tyle.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

32

Odp: segmenty z nożami E281

czy można planować noże na frezarce i ostrzyc na magnesówce

33

Odp: segmenty z nożami E281

jak będa zadziory  nierównoscii w rurze to tez bedzie słabo dmuchało

34

Odp: segmenty z nożami E281

arjen napisał/a:

czy można planować noże na frezarce i ostrzyc na magnesówce

pewnie że można, to nawet wskazane.

ja jestem po wymianie łożysk, które kupiłem u pantery są to łożyska angielskie i są jednak inne niż oryginalne mało tego w czasie dokręcania pękła na oczku obudowa łożyska.
Oryginalne obudowy mają stopy pełne całe odlane te od pantery nie były pełne i w czasie dokręcania nastąpiło pęknięcie zwyczajnie za cienka ścianka.
mam wymienione pasy, stalnicę, doinwestowałem maszynkę smile powinna iść jak przecinak w tym sezonie.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

35

Odp: segmenty z nożami E281

które noże na bebnie są lepsze grube bez docisków czy cienkie z dosiskami

36

Odp: segmenty z nożami E281

kupiłem nowe noże i zauwazyłem że nie sa równe po całej długości boki sa lekko ściete i nie idzie ustawić  do wanny odchodzi na jakis 1cm od dna czy tak będzie lepszy wydmuch

37

Odp: segmenty z nożami E281

l\Lepsze są grube noże, ja mam te cienkie.
arjen wszystkie noże takie są ale nie jest tak że nie idzie ustawić optymalnie- zauważ że noże zamocowane w bębnie są skośnie i chyba nie ma to znaczenia dla cięcia a wypukłość noża służy jedynie temu aby był dobry wyrzut. Tak sobie to tłumaczę.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

38

Odp: segmenty z nożami E281

Panowie,musze wymienić noże na nowe w bębnie czy dociski noży też zakładacie nowe?

39

Odp: segmenty z nożami E281

Jeśli nie mają żadnych pęknięć to bym zostawił ale w razie jakichkolwiek wątpliwości co do ich stanu to  załóż nowe

40

Odp: segmenty z nożami E281

Pierwszy raz jak wymieniałem noże to założyłem też nowe dociski,jeden z nich pekł podczas pracy i naszczescie uszkodził tylko jeden nóż,potem jeszcze w sezonie wymieniłem 6 szt bo były peknięcia na nich,i dlatego sie zastanawiam bo nowe nie znaczy dobre.