41

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

większość przeciwników leylanda nie ma wykorzystanej w pełni mocy silnika ify i nie dopuszcza myśli żeby do forszaja można założyć inny silnik! po co komuś silnik 130 kM czy 140kM jak ciąga pługi 3 skibowe lub 4skibowe wiadomo ze 4 ifoska da sobie radę,ale co nie którzy znas mają deko większe sprzęty i potrzeba parę koników więcej, a nie który sprzęt potrzebuje także odpowiedniej prędkości,wiadomo Ze silnik 4vd jest z tą mocą  wyśrubowany! a po wtóre kazdy silnik z biegiem lat traci porę koników i w przypadku 4vd  ze 100kM pozostaje 90 kM a nie odwrotnie co niekiedy widać na forum. A a propo skrzyni jak ma paść to i tak padnie nie potrzeba do tego leylanda  wiem co mówię bo to już przerabiałem i nie taki diabeł straszny jak go nie którzy malują.:))

42 Ostatnio edytowany przez Pietia (2009-11-23 20:33:51)

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Pepe, jakie wyśrubowane chyba nowe po opuszczeniu FMŻ, z kim rozmawiałem a ma bizina i do tego jeszcze sieczkarnia to spalanie jest 20 litrów to norma .512 z sieczkarnią w pszenicy 10 litrów. Facet mówił, że ma jeszcze bizona z tym samym silnikiem i spalanie od 17 do 20 z sieczkarnią w zależności, jakie zboże. Podam Ci przykład jak znajomy wynajmował kombajn do koszenia to zawsze mówił ze go oszukują, ponieważ Bizon kosi hektar w 50 min., Ale jak kupił sobie swojego wyjechał na zarobek to wychodziło 1,15 – 1.30 i twierdził ze szybciej nie idzie. Słuchaj ja się mogę tylko wypowiadać na temat IFY Zetora, Belarusa te silniki znam i wiem ile pali i co potrafią. Na temat leylanda to tylko i wyłącznie informacje zasłyszane lub opinie ich użytkowników.


PS.
Mój forszaj nie zależnie czy na pusto czy to w agregacie uprawowo-siewnym czy PHX spala 10 litrów na godz. Nie ma różnicy czy pusto czy na pełną moc jesienią w trakcie orki szedł na 2000 Obr. Cały czas dopiero na sam koniec zacząłem eksperymenty z pompa ( wiosna naprawiana i wymienione wtryskiwacze) i dopiero po wykręceniu tej śrubki od dawki startowej zaczął iść spokojnie na 1400 – 1500 obr. A już byłem umówiony z PiotremK na ustawienie pompy

43

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Panowie powiedzcie mi jedną rzecz. Jeśli już macie aż tak duże sprzęty że forszaj ich niby nie radzi to sory ale czemu nie kupiliście większego ciągnika o mocy 150-160KM ??
Nie mówię tego złośliwie tylko zastanawia mnie czy nie warto w takim przypadku dołożyć trochę kasy i kupić coś większego , moim zdaniem wstawienie do forszaja silnika o większej mocy jest trochę ryzykowne chodzi tu głównie o skrzynie i gumowe sprzęgło. Mój znajomy miał w forszaju silnik leylanda ale 4 garowy podobno ze spalaniem było super sprawa ale moc do kitu więc wstawił leylanda 6 pojeździł 1.5 roku i powrócił do silnika ify. Fakt jest taki że silnik Leylanda może i jest żwawszy ale co za tym idzie więcej spala. Mam bizona z silnikiem Leylanda i fortschritta z silnikiem IFY więc wiem co mówię.

44

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Odpowiedź jest prosta kasa! Nie wiem czemu tak boisz się o skrzynie i sprzęgło?Wiesz ze nie wytrzyma praktykowałeś? Jakoś ci co mają forszaje z leylandem i nie tylko jakoś się  nie skarżą. Mówisz ze twój znajomy miał  forszaja z leylandem,czemu sam nie wypowie się w tej sprawie ? A co do spalania dane mówią same za siebie,  ja nie opieram się na plotkach baba babie powiedziała!! i forszaja spalanie z silnikiem 4vd przez 6 lat  też poznałem. A propo bizona każdy kto ma bizona to wie ze problemem w bizonie nie jest spalanie ani  silnik tylko przepustowość sit.

45

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Jurek ty wiesz swoje a ja swoje więc lepiej zakończmy tę dyskusję bo nic dobrego z tego nie wyjdzie. :hmmm:

46

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Jak chcecie tanie ciągniki większej mocy to liaz albo kirowiec 150.Wim że liaz pali 20L na godzinę po znajomy ma i żartuje że czy stoi czy jedzie to 20 litrów weżnie.

47

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

No palić pali , ale jaki pług można założyć pod niego :walka:

48

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

6 cylindrowy silnik sprawniejszy od 4 cylindrowego ? Ciekawe, tylko że diesel czym ma większą pojemność pojedynczego cylindra tym lepiej a do tego dodatkowe 2 tłoki, 4 a właściwie 6 panewek plus 4 zawory pobierają energię wg. pepe75 ze słońca, ale niech i tak będzie smile

49

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

no prawie  tylko czterocylindrowiec na 88 stopni martwego punktu a szesciocylindrowiec 58 czyli według twojego myślenia najbardziej sprawne silniki były w lanz buldogu czy ursusie c-45.No i dlaczego teraz nikt nie produkuje ciągników o 1 cylindrze-byłby sobie taki fendt o pojemnosci i   cylindrze... 1 wiadra  tani w naprawie bo tylko 1 komplet naprawczy i z niesamowitą sprawnością.No i jeszcze po co powstają silniki np.12-cylindrowe?? skoro są takie nieekonomiczne?? w tym temacie kończę swoje przemyślenia bo już nic nie mam do dodania a szkoda czasu na jałową dyskusję

50

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

88° punkt to po jakiemuś chińskiemu, ale przez te 88° nie spala chyba niepotrzebnego paliwa ?

51

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

pepe świetnie to napisałeś , mój forszaj z leylandem wcale dużo nie palił a moc i kultura pracy była nie porównywalna z ifą ,spalanie oczywiście trochę większe jednak ten silnik nie rozwali skrzyni biegów bo niby dlaczego??? pług, agregat,.. ciągałem takie same jak na oryginalnym silniku ,poza tym więcej i tak nie dał by rady bo koła dostają poślizgu .pepe masz ode mnie plusa

52

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Pepe75 mam do ciebie parę pytań odnośnie tej przeróbki: 1. jaką masz chłodnicę forszajowską czy bizonsko. 2 czy chłodnicę olejową masz załozoną . 3 czy silnik masz połączony oryginalnym forszajoskim sprzegłem gumowym.  4 jakie  poduszki zastosowane masz pod silnik.  Jak mugł byś wstawić parę fotek to by było git .

53

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

1chłodnica forszajowska
2po wersji turbo pozostała chłodnica i teraz też jest podłączona,składa się z 2 chłodnic oleju aluminiowych chyba od forszaja i 2 wentylatorów elektrycznych
3 silnik mam połączony oryginalną połówką sprzęgła gumowego-ta połowka od sprzęgła co idzie jest przykręcona do koła zamachowego w sw 400 nawet sruby pasują
4 z przodu silnika są oryginalne poduchy od sw400 a podparcie od tylu kombinowane jakieś jedna od forszaja chyba a jedna nieznanego pochodzenia ale trzymają.foty jutro zrobie i wstawie

54

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Koledzy podepnę się do tematu i zapytam, bo mam SW400 do kupienia, za małą kasę z koparki i chce to wsadzic do mojego 303, i pytanie czy dużo przeróbek i jakie to są??
dodam że chciałbym wsadzic SW400 bo cichszy jest i widziałem prace Forszaja już z takim leylandowskim silnikiem....

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

55

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Damuan ale co zyskasz moc porównywalna jedynie troche przerubek i wiekszą kulture pracu silnika wiadomo co 6 cylindrów to nie 4

56 Ostatnio edytowany przez wojtas (2009-12-23 16:33:19)

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

juz gdzieś była wojna o zamiane silnika  chcecie ponownie ja rozpętac ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

57

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Drogi DAMIANIE dociagnika ci nie polecam kolega mial jest za slaby chyba ze z turbem ale pod obciazeniem bedzie chlal nie bedzie mial litosci dla twojej kieszeni ok 16 L
































erniee

58

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Nie chce żadnej wojny tylko chce zapytac, bo wiem że Wy się znacie;D

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

59

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

nawet nie musisz się pytać wystarczy ten wątek przeczytać a zobaczysz zdanie użytkowników jedni są za  a ci co wsadzili ten silnik są zadowoleni inni znów twierdza że za dużo palą  żeby się przekonać musisz samemu sprawdzić  i tyle poza tym  nikt za ciebie decyzji nie podejmie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

60 Ostatnio edytowany przez DamianBorek (2009-12-23 20:58:29)

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Ja czytałem już ten wątek, i powiem że pytanie moje brzmi, jakie tam przeróbki są potrzebne.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL