981 Ostatnio edytowany przez STP (2018-11-07 07:55:02)

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Leyland z czego co wiem ma mniejsze spalanie od ify, ifka sama w sobie malo spala, a leyland jest mocniejszy, to wszystko wynika z danych technicznych silnikow. Raz jak zalalem fortschritta (leyland) do pelna, to udalo mi sie zaorac 8 hektarów z hakiem (byla to gleboka orka, nie zadna podorywka)

W swoim czasie wglebialem sie w historie leylanda, troszke ja skroce, wiec tak, polacy wykupili dwie licencje od firmy leyland motors. Byly to silniki sw0.40 i sw0.68. Na Silnik sw 0.40 nie naniesli żadnych wiekszych poprawek, z powodu celujacych osiagow silnika nie zmienili wysokosci i przekroju tloka. Tak powstal silnik sw400, po dodaniu do silnika turbodadowania wraz z intercoolerem i zrobieniu drobnych poprawek powstal leyland 6ct107 i jego prototypy z wieksza lub mniejsza mocą.

silnik co pasuje do forsza pochodzi ze stara 28. Jesli cos pomylilem poprawcie.

Troche boli mnie w oczy gdy ktos myli silnik sw z leylandem, piszac np. sw z turbo, badz nazywajac leyland i sw jednym i tym samym.

Jesli ktos chce moge wrzucić na yt krotki filmik z brzmieniem leylanda, odrazu mowie ze silnik jest do remontu, wiec moze mieć mniej basowy dzwiek, no ale jest czego posluchac.

982

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

No to wrzucaj filmik chętnie posłucham jak pracuje. Bedziesz robił przeszczep?

983 Ostatnio edytowany przez STP (2018-11-07 10:15:07)

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Przeszczep silnika? Raczej remont, z odmy pluje olejem i nie ma takiego typowego ryku przy wchodzeniu na obroty, oraz ma sie odczucie ze ten silnik ma z 130 nie 150km


https://youtu.be/Qo6cBEwcwZg

Do tej slabej jakosci nagrania trzeba miec dobre glosniki, bo nie slychac pracy silnika na wysokich obrotach

984

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Remont tego silnika to 1/2 wartości ZT323 zakłada się drugi i wio.

985

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

W teorii na olx jest kilka ogloszen z tymi silnikami, najprawdopodobniej sa to silniki wymontowane ze starych ciężarówek i autobusow. Kupujac taki silnik mozna powiedziec ze kupujemy kota w worku, i musimy byc gotowi na jego remont. Oczywiscie sprzedajacy czesto odpalaja silniki, moze wydywac sie ze ladnie chodzi itd. lecz gdy zamontuje silnik, i dam mu po garach, (bo u mnie forsz jest wykorzystywany jako wół pociagowy), leyland osiagnie wyzsza temperature i pewnie pojawia sie jakies przecieki i niedoskonalosci ów silnika.

986

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Ja właśnie kupiłem taki silnik z autobusu za 2000zl oczywiście gościu go odpalił napoczatku nie chciał załapać bo stał na cymentarzysku ale kiedy załapał ładnie zacza pracować fajnie wkrecal się na obroty. Oczywiście olej jak smola silnik zarzygany z każdej strony na turbince luz z 2mm. Miałem rozebrać go powymieniac to co trzeba i z czasem wrzucić go do 323 ale "los przewrotny" jak u Zenka:-) ifka wydmuchala uszczelke... I zaczęło się rozbieranie głowice do zakładu ale zaniepokoil mnie wygląd jednego tłoka i tulei więc polbloki też zciagnolem okazało się że zacieral się jedna strona szlifowala po tulei. I teraz dylemat robić ifke czy wrzucić 6ct107?

987

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

a to nie czasem od pewnego handlarza wózków paletowych z chełma? lucjan jak dobrze pamiętam?

988 Ostatnio edytowany przez Kamil2610 (2018-11-07 20:32:25)

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Grzegorz89 napisał/a:

a to nie czasem od pewnego handlarza wózków paletowych z chełma? lucjan jak dobrze pamiętam?

Dobrze Grzesiu Pamiętasz Lucjan  Handlarz Stary Milicjant ale ceny ma dobre.

GG 16238418

989

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Ceny ma dobre, ale trzeba się przygladać co się kupuje. mam maszt od niego i wszystko ok, z tym, że tutaj widzi się co kupuje co innego silnik.

990

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Nie ten akurat pochodzi z upadlej firmy Auto Naprawa Zamość coś jak pks. Gościu miał chyba 11 autosanow na placu i mówił że ten najlepszy bo jeździł nim. No i mam dylemat ładować kasę w ife czy założyć 6ct107

991

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Mój ze szrotu w Suradowie lata już 6 lat i chyba jest najpewniejszym elementem w moim 323

992

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Androl a możesz napisać jakie masz ciśnienie oleju?

993 Ostatnio edytowany przez androl (2018-11-07 22:00:42)

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Rozgrzany na wolnych obrotach troszkę przekracza 2 atm. Gwoli sprawiedliwości muszę dopisać że ifa w 303 wyremontowana przez Macieja K jest również najpewniejszym elementem tego ciągnika.

994

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Dzięki koledzy za odpowiedź.moze ktoś napisze ile odchudziliscie koło zamachowe? I gdzie mogę kupić łącznik silnika że sprzęgłem z koparki warynski bo widziałem że kilku kolegów z forum go zastosowalo. Nie mogę znaleźć w necie...

995

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

a po co chcesz odchudzać?

996

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Taki wiejski tuning....
bedzie się lepiej zbierał...

997

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

No ja mam odchudzone :red:. Odcięty cały kołnierz w którym siedziało oryginalne sprzęgło. Do tak odchudzonego, płaskiego koła zamachowego przykręcona jest połówka gumy oryginalnej. Dzięki temu odchudzeniu silnik mieści się bez jakichkolwiek cięć, zbiornika paliwowego czy misy olejowej. Guma nie nówka a 6 lat chodzi. Jak ktoś chce montować inaczej, to nikt nikomu nie wzbrania.

998

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Dzięki Androl.Dokladnie chlopaki żeby nie ciąć misy czytałem o tym w tym wątku ale nie mogłem znaleźć... Czyli odcioles cały kołniez aż do wienca?

999

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Tak

1,000

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Ok dzieki