1,001

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Nie ma potrzeby ciąć koła zamachowego

1,002

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Witam chłopaki, jestem szczęśliwym posiadaczem tego niedocenionego brylantu:)
Tak, tak dobrze myślicie, chodzi oczywiście o Panzerwagen 323;)
Jak go lubię to czasami go nienawidzę za te jego niespodziewanki w środku sezonu...
któraś z kolei wystrzelona uszczelka pod głowicą przesunęła szalę mojej wytrzymałości.
Trafił mi się silnik z autobusu i postanowiłem wymienić dobra poczciwą Ifke na 6ct.
Mam pytanie do użytkownika guczi11 jak wyszła przeróbka i jak się sprawuje silnik który kupiłeś? Bo z opisu który dałeś wynika że mam silnik od tego samego sprzedawcy..

1,003

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Ja mam 6ct 107 nie ma dużo kombinacji jak chcesz wiecej info to zadzwoń to powiem ci co i jak bo pisać mi sie nie chce za bardzo

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

1,004

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Galek wrzuc jaka fote i podziel sie wrazeniami

1,005 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2019-03-04 11:49:19)

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

https://zapodaj.net/53c11275e19bd.jpg.html

Moim zdaniem to jest odpowiednia moc do tego ciągnika, mam drugiego w oryginale to jest duża różnica
Ifki silnik to chodzi jak tzw. klekot a ten pracuje równiutko i jest na sztywno w ramie nie przenosi żadnych drgań jedynie co to trzeba płytę od przedniego mostu od ramy odsunąć ja mam płaskownik ok cm plus nowe szpilki i obudowa filtra oleju trzeba podciąć żeby o rame nie ocierało i pół sprzęgła gumowego bezpośrednio do koła zamachowego silnika

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

1,006

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Zawsze kultura pracy 6 cylindrów będzie inna niż 4 i to z garami jak wiadro ;P

Siły na zamiary zmierz....

1,007

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Witam Piotrek8k.Moj zamiar przelozenia narazie odwlekam w czasie... Postanowiłem zrobic ife a 6ct107 rozebrac na czesci pierwsze i ocenic co do wymiany(projekt na zimowe wieczory;-) ).dlaczego a no dlatego ze w moim  silniku z autosana jest za duzo niewiadomych...zrobilem glowice na tulejach delikatne progi niby odpalal i pracowal bardzo dobrze ale pare zeczy jeszcze jest do sprawdzenia. Przelozyl bym 6ct a pole by zweryfikowalo w jakim jest naprawde stanie wiec wole miec jeden pewny(ife) a na szustke przyjdzie czas.pozdrawiam:-)

1,008

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Przepraszam za ortog. Moj odwieczny problem(dys) pozdrawiam

1,009

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

No co Ty Guczi. Sprawdza się tylko: ciśnienie, zawór czy nie kombinowany, słuchowo jak pracuje, dotykowo wtryski i montuje. Mój po 6 latach nie widzę żeby coś siadało. Grzebać w nich nie ma sensu, w razie co kupuje następny.

1,010

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Siema Androl.Wole na spokojnie go przejrzec. Odpalalem chodzil pieknie podpalilem sie ze hoho:-) ale turbo do wymiany kolektor zawalony olejem tz tym co z niego zostalo:-) oraz kiedy odkrecilem kranik nic...kanal nie drozny wiec zdecydowalem ze przejrze wszystko co trzeba powymieniam a narazie zrobie ife bo wtedy oba byly bez glowic. Nie chcialem zakladac bo pojdzie w robote cos na pewno wyjdzie i zostane z dwoma do remontu...

1,011 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2019-03-05 18:05:02)

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Ja zrobiłem pompe, wtryski, sprawdziłem czy wałek rozrządu nie od sw i ogień
Koszt kompletnego remontu takiego silnika to starczy na zakup 5ciu używek
Tylko wałek trza sprawdzić bo kiedyś mechaniory wrzucały od sw a ten do 6ct... szedł do żyda bo był trudniej dostępny😀

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

1,012

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Gelek79 a czym sie roznia te dwa walki? Da rade organoleptycznie rozpoznac?

1,013

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Kątami otwarcia

1,014

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Guczi tak jak napisał Koseś kątami otwarcia zaworu, zresztą kolega Koseś pomógł mi to sprawdzić
https://zapodaj.net/fe4138cf4def1.jpg.html

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

1,015

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Dzieki gelek79 na pewno sprawdze u siebie.

1,016

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

http://i63.tinypic.com/28h1y77.jpg

Gelek wcześniej miałem niemal identycznie jak Ty, obecnie taka rurka.

1,017

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Panowie jak rozwiązać problem z filtrem oleju żeby nie ciąć ramy? Koseś zdaję się kiedyś pisał ,że założył jakąś inną obudowę filtra.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

1,018

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Strona 49 post 977

1,019

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Nie do końca o to mi chodziło. Spłaszczyłeś obudowę filtra ,ale czy to nie ma jakiegoś negatywnego wpływu na filtrowanie oleju?

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

1,020

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Jakby miało to jakiś duży wpływ, to zapewne tych 6-ciu lat by silnik nie wytrzymał. Tymczasem śmiga i ma się dobrze.
Wiem że estetów to może razić. Tak jak ta pospawana rura tłumika, dodam że pospawana jest z 4-rech kawałków wink Jest to jednak nie byle jaka rura bo z wydechu od mercedesa, cienka, lekka i nie koroduje.