61

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Dzieki teraz to jestem już pewny na 100% że wytrzyma

62

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

a ja przedluzylem was o 4cm i wcale nie moglem skrecac czy to wina slabej pompy

Fortschritt zt 423 a razy 2

63

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

a  ograniczniki wywaliłeś ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

64

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Jak po przedłużeniu wcale nie mógł skręcać to raczej nie ograniczniki są winne. Po przedłużeniu siłownik i orbitrol mają ciężej i raczej tam by trzeba szukać problemu.

65

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

no u mnie po przedłożeniu w pierwszym momencie też nic się nie działo bo pompa stanęła paski były luźne i dupa...... Po wymianie pasków jest prawie dobrze w ekstremalnych warunkach pracy siłownik wymięka i przestaje skręcać na postoju ale wystarczy ze koła ruszą i jest ok podczas siewów nie przeszkadzało mi to w cale wszystko chodziło płynnie ....

66

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

na dokladnie taki problem mialem jak krzysiek i tu moze byc problem bo ja mam pompe na jednym pasku pompa stawala a caly przedni most tak jak by nie wiem jak to okreslic ruszal sie tak jak by cos przez sile szlo ograniczniki nie maja z tym nic wspolnego bo ani centa kola nie skrecaja na postoju jak jade to jakos idzie ale ciezko

Fortschritt zt 423 a razy 2

67

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Czyli ta przeróbka wymaga jeszcze jakiegoś udoskonalenia, bo kołami musi dać się skręcić nawet jak pompa nie pracuje.

68

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Dario mógł byś forumowiczów nie prowadzać w błąd bo skręcić kołami na zgaszonym silniku to można ale jak obydwa będą w górze i to nie będzie lekko a co do przeróbki wąsa jak macie pompy do dupy to jest sprawą logiczną że jak wydłuży się wąs to będzie trzeba więcej siły bo ramie się wydłuży a 4 cm to minimum bo można o wiele więcej przerobić skręt aż krzyżaki będą się dotykać jak tak mam 2 lata i nic złego sie nie dzieje jest tylko jedna zasada na asfalcie nie skręcamy na maksa pod pełnym obciążeniem np;wyrywanie drzew.

69

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Ja nie napisałem, że da się skręcić lekko, ale ze względów bezpieczeństwa musi się dać. To jest układ hydrostatyczny, jest to układ na sztywno połączony olejem, a sławetny Orbitrol ma nazwę od pompy orbitalnej (zębatka w zębatce), która jest ręczną pompą, a jak działa pompa wspomagania, to pompa orbitalna robi za zawór dozujący.

70

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Wszystko widać .  http://www.fotoload.pl/123aa2/183fb399ce1a14b8f7d0af2aa6812f167065_min.jpg  http://www.fotoload.pl/123aa39/930058644981ab68fcf633906cb87db74030_min.jpg

71

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

tomek to jak masz zalozone dwa tloki opisz to i jak to podlaczyles bym tez tak sobie zrobil

Fortschritt zt 423 a razy 2

72

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Panowie to jest wątek dotyczący zmniejszenia promienia skrętu dołożenie siłowników szeroko opisane jest tutaj TUTAJ

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

73

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Mam prośbę do osób, które wspawały się w wąs,moglibyście zrobić zdjęcie,wstawić, przy maksymalnie skręconych kołach,jak wyglądają krzyżaki(przeguby).W sumie można to sprawdzić ale musiałbym wybić główkę którąś która na pewno jest zapieczona.Dzięki pzdr.

74

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

jak masz jakieś obawy to zdjęcia ich nie rozwieją.
wyciąg wąsa 1 nakrętka i schodzi  jedną ręką  łomem skręcisz koła na maxa.....

75

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Wiem, w sumie nauczyłem się nim robić i nie mam jakiegoś tam obrzydzenia do tego skrętu,ale jakby mogło być lepiej, to czemu nie spróbować?

76

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

będzie lepiej i to nieporównywalnie bo go ogranicza wąs

77

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Najpierw muszę zrobić prowizoryczne przedłużenie bez cięcia, żeby upewnić się ze pompa da radę pchnąć,niby dobrze wszystko chodzi,ale jak utnę będzie za późno i wraz będzie spawane. Dzięki chłopaki odezwę się jak przerobię.Pzdr.

78

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

jak masz obawy to kup drugi wąs , ja przerabialem i nic się nie dzieje od kilku lat

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

79 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2011-10-27 20:55:48)

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

z tą pompa to racja. ja jak przerobiłem od razu paski stanęły trzeba było je wymienić.  No a teraz bywa że w jak stanę w jakimś rowie przednimi kołami to nie skręci do puki nie ruszę. Ale generalnie jest fajnie....
a jak nie masz gdzie kupić wąsa daj znać u nasz na skupie złomu często są....

80

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Ja myślę nad założeniem siłownika bo przez ramę jaką mam z przodu to mam ograniczony skręt w prawo jeszcze bardziej niż jest normalnie no i cały mechanizm zaczyna się robic nie szczelny powoli no ale to raczej temat na zimę no i muszę odpowiedzni siłownik zdobyc więc jak ktoś już ma na siłowniku to niech się podzieli jaki założył siłownik i jak z jego mocowaniem.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl