41

Odp: rozrusznik

Szkoda,ze od liaza nie pasuje,bo mam kilka takich rozrusznikow.Jest wiekszy.

42

Odp: rozrusznik

Nie rozmiar się liczy big_smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

43

Odp: rozrusznik

Ile Cie to kosztowało?

44

Odp: rozrusznik

Płaciłem 200 zł. za rozrusznik + koszty przerobienia całkowity koszt około 300 zł.

45

Odp: rozrusznik

Pietia a  dało by się go u ciebie jakoś zamówić bo ja rok temu dałem za remat 500zl i gwarancja na 6mieś. a po roku teraz to znowu siadł i trzeba coś zrobić.

46 Ostatnio edytowany przez Pietia (2012-02-28 20:38:35)

Odp: rozrusznik

Beta ja czekałem ponad  rok za rozruszniiem mam 2 sztuki jeden w traktorze i w kombajnie  mam do sprzedania od ify nie uzywany chyba z 2 lata  wstawie zdjęcia ale jak bedziesz chętny mogę jutro przedzwonić do elektryka jak wygląda sprawa na dziś ale pamietaj już coraz ciężej znaleźdz jelcza na złomie i w dobrej cenie kupić rozrusznik od niego

http://img14.imageshack.us/img14/996/20120227299.jpg

http://img560.imageshack.us/img560/421/20120227300.jpg

http://img594.imageshack.us/img594/48/20120227298.jpg

47 Ostatnio edytowany przez goldenarts (2012-02-28 22:35:15)

Odp: rozrusznik

Ja mam w 323 rozrusznik z ikarusa, tez z flanszą do przykręcania...
Ale...
...średnica główki wchodzącej w otwór przy silniku była o ok. 3mm mniejsza, więc dotoczyłem ciasno spasowany pierścień, zmieniłem zębatkę z 9 na 11 (lub odwrotnie) zębów i śmiga. Ten rozrusznik z ikarusa ma chyba 5,5kW, kumple się śmieli, że na odpowiednio dużych aku to mogę jeździć bez paliwa... smile

... zapomniałem dodać, ze flanszę zostawiłem, w niczym mi nie przeszkadza, tylko elektromagnes nie jest w pozycji do góry... smile

48

Odp: rozrusznik

Słuchajcie zamontowanie rozrusznika z jelcza ma jedna zaletę to jest mocny rozrusznik, który posiada dwa elektromagnesy każdy odpowiedzialny za coś innego jak masz dobre aku i bez gazu na biegu potrafi przesunąć traktor po podwórku

49

Odp: rozrusznik

Nowy jelczoski 800 stówek  to i tak taniej jak  nowy ifoski , takie silniki  były też  w  bizon gigant  .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

50

Odp: rozrusznik

Sebastian poszukać na złomie można kupić za 150 -200 zł i przerobić tak robi mój elektryk odwiedz wszystkie w okolicy złomy kupuje alternatory rozruszniki i dorabia do maszyn rolniczych jest to wszystko w stanie dobrym sprawdzone i najwazniejsze dużo tańsze niż w sklepie on sporo naprawia w terenie i wie ile mamy kasy i na co nas stać tak że naprawdę nie jest drogi współpracujemy już chyba z 10 lat

51

Odp: rozrusznik

a moze ktos opisac dlaczego oryginalne rozruszniki sa gorsze ?
bo to ze oryginal kreci wolno to wiem... ale dlaczego ?
ktos jest to opisac bardziej technicznie ?
czy tu chodzi tylko o jego moc ...czy moze o wady konstrukcyjne?

52

Odp: rozrusznik

Nie są gorsze tylko zużyte, a to ma wpływ na cołokształt. Jelczowski kręci silnikiem 11000cm3 i dlatego jest silniejszy i szybszy. Powoduje to, że przy słabszych bateriach ma wyższe obroty i ciągnikowi łatwiej odpalić. Tu nie ma jakichś wzniosłych filozofii.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

53

Odp: rozrusznik

U mnie złomy nie są duże i  bogate w tego typu asortyment smile Głównie    osobówki lądują hmm

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

54 Ostatnio edytowany przez bamreras (2012-03-08 12:52:18)

Odp: rozrusznik

panowie rozrusznik r30a od czego pochodzi. leży na złomie taki po remoncie i myślałem go do forsza zaadaptować tylko troche duży gabarytowo się wydaje...

dobra. znajomy mnie uświadomił.... pochodzi to z jakiejś lokomotywy big_smile raczej się nie nada...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

55

Odp: rozrusznik

Panowie,czy ktoś oddawał do regeneracji rozrusznik komuś kto się oferuje na allegro?jesli tak to kogo polecilibyście i jak to wygląda ze zdaniem starego rozrusznika?

56

Odp: rozrusznik

panowie tną Jelcza na złomie ktoś potrzebuje rozrusznik ??  myślę ze  będzie przystępna cena ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

57

Odp: rozrusznik

ja dawalem do Kostrzyna http://allegro.pl/rozrusznik-ifa-fortsc … 64260.html kurier przyjechal po stary a inny kurier przywiozl po regeneracji i z roczna gwarancja koszt wszystkiego 270zl narazie smiga az milo

58

Odp: rozrusznik

Wojtas jak cena może zabiorę do elektryka

59

Odp: rozrusznik

Jak na chodzie to bym wziął . Pytanie  za ile ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

60

Odp: rozrusznik

a pompa hydrauliczna ? :satan: