61

Odp: rozrusznik

marian 323 napisał/a:

ja dawalem do Kostrzyna http://allegro.pl/rozrusznik-ifa-fortsc … 64260.html kurier przyjechal po stary a inny kurier przywiozl po regeneracji i z roczna gwarancja koszt wszystkiego 270zl narazie smiga az milo

o ile pamiętam za to samo zapłaciłem 300 bo mój pękł, szukałem na złomie i nic nie znalazłem. za to jakiś czas temu W nowej wsi pokazał się takraf już ktoś odspawał karetkę, ja gwizdnąłem pompkę wspomagającą, rozrusznik i pompę wody, rozrusznik po regeneracji jeszcze błyszczała farba, pompa wody nowa (z thu też tam kupowałem) a w każdym razie tez pomalowana na szaro, ten dekiel od spodu jeszcze się błyszczał, pompka wspomagająca wzięta na zapas. za rozrusznik bo z miedzią zapłaciłem 30 zł. Za resztę klamotów nie pamiętam bo brałem jeszcze śruby z podkładów kolejowych na bolce do przyczep, parę teowników i kiero do cieniasa którą chcę przeszczepić do forszaja big_smile a swoją drogą w imię ojca i syna i ducha świętego miło poczytać Wasze słowa cholera dopiero sianie skończyłem, a może i nie bo jak dobrze pójdzie to dzierżawa wpadnie smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

62

Odp: rozrusznik

ja będac u kolesia w Bobolicach z alternatorem zabrałem zwłoki mojego rozrusznika, pogadałem chwilę bo chciałem od niego rozrusznik od jelcza. ma taki , flaki po naprawie. powiedziałem o tej przeróbce to dał mi luźną głowice i powiediał że jak ktoś mi to ztoczy to mi przełoży do tamtego i za 400 będzie mój.... Tu moje pytanie Pietia powiedz kto Ci to toczył i jaki to musi być fachowiec ? ewentualnie może bym ci podesłał tą głowice i ten ziomek by mi to zrobił ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

63

Odp: rozrusznik

Andrew zwykły tokarz ze uszy z otworami do mocowania rozrusznika potraktój szlifierka i do tokarza aby to wszystko delikatnie zebrał tak że ma pasoać w otwor w bloku forszaja to wszystko żadna filozofia ja za swoje płaciłem kiedy s po 200 zeta

64

Odp: rozrusznik

aha to luzik, myslalem ze to baÅ•dziej skomplikowane -_- jak poskladam silnik to pokusze sie o przerobienie glowicy í zobacze jak kreci. a co z zebatka? bo koles sprzeda mi z zebatka 11 zębów taka jak w kermicie. bedzie git?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

65

Odp: rozrusznik

aha to luzik, myslalem ze to baÅ•dziej skomplikowane -_- jak poskladam silnik to pokusze sie o przerobienie glowicy í zobacze jak kreci. a co z zebatka? bo koles sprzeda mi z zebatka 11 zębów taka jak w kermicie. bedzie git?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

66

Odp: rozrusznik

mam rozrusznik :dance: kręci jak szalony , aż kontrolka gaśnie od ładowania. 400 zapłaciłem.

http://img706.imageshack.us/img706/1499/zdjcie4363.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

67 Ostatnio edytowany przez TPS (2013-01-19 19:53:51)

Odp: rozrusznik

panowie mam pytaie , sprawa wyglada tak zimny silnik próba odpalenia rozrsznik tylko puka nie wysuwa sie  i nie kreci trzyma go ta łapka od wysuwu , jak trzymam kluczyk i przekrece kołem zamachowym przy pomocy kołka to rozrusznik kreci normalnie , jak juz odpali pochodzi troszke  zgasze próba odpalenia , puknie raz drugi i załapuje  , zgasze postoi godz. i znow nic tylko puka . i tu moje pytanie co jest grane ?? moze ktos pomoze??
a i nie dodałem ze to rozrusznik nowego typu

68

Odp: rozrusznik

Może akumulatory troszkę słabe i jak postoi to ma problemy a jak pochodzi i są doładowane to siebie daję radę?

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

69

Odp: rozrusznik

Jak nowy klient nie będzie chciał rozrusznika to będę miał na zbyciu jeden.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

70

Odp: rozrusznik

wg  mnie aku. zanim z rana odpalisz to podładuj troche aku i sprawdź wtedy czy sztrynknie... U mnie była lekko wytatra dźwigienka w rozruszniku i też trzymało. lekko napawałem i jest ok. ale na dzięń dobry aku sprawdź.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

71 Ostatnio edytowany przez TPS (2013-01-19 23:15:12)

Odp: rozrusznik

aku nowe 2x 170A  nawet jak podładuje to po staniu powyzej godz nie daje rady tylko puka słychac jakby tryb uderzał  w wieniec , myslałem ze to cewka wysuwu ale gdyby była walnieta to by raczej nie działał cały cas a nie raz działa raz nie ,  a w jaki sposób napawałes ta dzwignie ?? moze go wyjac i nasmarowac??

72 Ostatnio edytowany przez Helmut (2013-01-20 18:36:56)

Odp: rozrusznik

W tym rozruszniku (piszesz, że nowy typ) nie ma typowej cewki wciągającej bendix. Przesuwa się natomiast cały wirnik rozrusznika.
Sprawdź, w jakim stanie jest główny styk prądowy, ten przy elektromagnesie pod deklem. W razie potrzeby oczyść.
Jeśli słychać lekkie "jargotanie" z rozrusznika, jak gdyby zębatka rozrusznika ślizgała się po kole zamachowym, to musisz przyszlifować nieco taką zapadkę przy elektromagnesie styku prądowego. Jest to kawałek blaszki, który przytrzymuje owy styk, aby załączył się dopiero, gdy cały zębnik rozrusznika "wejdzie" w wieniec koła zamachowego. Blaszką tą steruje krążek stalowy, znajdujący się zaraz za komutatorem wirnika. Musisz oblookać, kiedy załącza ci ten styk, tzn. ile wysuwa się wirnik, zanim załączy się styk prądowy. Pewnie teraz wysuwa się za mało, a zapadka puszcza, styk się zwiera, rozrusznik się kręci, tylko że nie ma jeszcze zębnika w wieńcu. Jak przyszlifujesz tą blaszkę ( Z ODPOWIEDNIEJ STRONY!!!) to pomoże. Miałem to samo.

Jeśli natomiast słychać puknięcie, a rozrusznik nie kręci wcale, to należy tą blaszkę napawać, aby otwierała stykwcześniej, lub po prostu trzeba popuścić dwie śruby na których trzyma się cały elektromagnes, i przesunąć go nieco w stronę wirnika. Wówczas styk będzie załączał się wcześniej.

No chyba, że nie sprawdziłeś wszystkich połączeń, albo styk prądowy zaśniedziały i brak przewodzenia  cool Lub masz zabrudzony komutator i pozaklejane pyłem ze szczotek działki tongue


http://imageshack.us/photo/my-images/191/wcznikifa.png/ tako to jest tongue

73

Odp: rozrusznik

ja miałem podobny problem jak mi popuściła nakrętka trzymająca zębatkę. Wyjmij rozrusznik i sprawdź na sucho. Generalnie powinno być 2 nakrętki jedna kontrująca.

74

Odp: rozrusznik

:smiley: dzieki za porade jutro bede z nim walczyłe jak mi czasu starczy wieczorem

75 Ostatnio edytowany przez TPS (2013-01-22 23:54:42)

Odp: rozrusznik

no i du.a przyszlifowałem ta dzwigienke   i  teraz rosrusznik kreci za kazdym razem ale w 3/4 przypadków nie zazebia z wiecem na kole zamachowym tylko trzeszczy yikes:O:O i co teraz ??



a i tak apropo  swieca płomieniowa działa big_smile:D

76

Odp: rozrusznik

Jak Ty zaczynasz od problemów z rozrusznikiem to ciekawe co się dalej posypie. Co do tej dźwigienki to szlifowanie miało byc papierem i oczywiście poskładac nie na sucho ale i nie na smar.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

77

Odp: rozrusznik

Bez przesady z tym papierem i smarem wink

Dziwne co piszesz, TPS bo jeśli przyszlifowałeś tą dźwigienkę, którą opisałem ci na załączonym wcześniej zdjęciu, to rozrusznik wówczas powinien się zaczynać obracać później w stosunku do przesunięcia wirnika. A nie wcześniej, tak by kręcił się zanim wejdzie w wieniec koła.

No więc skoro kręci za wcześnie, to odsuń całą cewkę z dźwigienką na dwóch śrubach od wirnika nieco. Wówczas styk będzie się załączał później, gdy wirnik bd już w wieńcu.
Sprawdź zęby na wieńcu i pseudo "bendix-ie" .
A teraz kręci za każdym razem, bo ma lekko - nie obraca silnika. Podejrzewam brak odpowiedniego przewodzenia - gdzieś tongue

78

Odp: rozrusznik

TPS napisał/a:

yikes:O:O i co teraz ??

Ot lekarstwo http://allegro.pl/rozrusznik-fortschrit … 28913.html

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

79

Odp: rozrusznik

Podpowiedzcie do 512 pewnie też pasuje - jeśli tak to warto mieć na miar na żniwa , z dwa lata temu też potrzebowałem , to gości mi zaraz wysłał taki po regeneracji a po dostawie o de słałem mu mój uszkodzony - inny mówił że dopiero po odbiorze uszkodzonego odeśle ten po regeneracji a przecież  to żniwa - czas nagli ( warto zapisać namiar na gościa )

80

Odp: rozrusznik

Panowie dorwalem rozrusznik od jelcza i bendiks oczywiscie wszystko uzywane
http://allegro.pl/bendix-rozrusznika-11 … 03632.html
dzis zawiozlem do tokarza powiedzialem ze trza stoczyc kolnierz oraz zamienic zebatke czy to wszystko? dalem mu jeszcze rozrusznik na wzor ten nowego typu licze ze sobie poradzi