21

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Mam takie pytanie czy da wyjąć skrzynie biegów z 323 bez ściągania kabiny?

22

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

krzychu napisał/a:

Mam takie pytanie czy da wyjąć skrzynie biegów z 323 bez ściągania kabiny?

Da się!

23

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Mnie też to pytanie  nurtuję , dobra kabiny  nie brak  ruszać  co  dalej ,  co trzeba odkręcić ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

24 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-09-10 20:13:50)

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

silnik, sprzęgło, podłoga ( blachy ), lewarki, wszystkie wężyki i kabelki,
podstawki pod skrzynię
odkręcamy skrzynię od mostu i przepychamy to co jest na kołach do tyłu.
No i mamy skrzynię w miejscu miski olejowej
Taki mam plan....

25

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Łato się mówi, trudniej w praktyce. Ja miałem problem jak już wywaliłem silnik sprzęgło. Jedna śruba trzymająca skrzynie pod rozdzielaczem w takim zagłębieniu wymęczyła mnie i to strasznie. strasznie ciężko tam podejść.

26

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Mnie za pierwszym razem denerwowała potem dorobiłem klucz w prosty sposób i odkręca się szybko jak inne śruby .

27

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Marek323 napisał/a:

Mnie za pierwszym razem denerwowała potem dorobiłem klucz w prosty sposób i odkręca się szybko jak inne śruby .

Masz 3 takie skrzynie to musowo;)

28 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2014-08-04 21:07:09)

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Piotrze wiem że to sporo czasu upłynęło ale jeżeli miałbyś gdzieś zachomikowane fotki z naprawy tej skrzyni biegów to prosiłbym o dodanie bo linki wygasły a nie ukrywam że foto pomoc się przyda bo zabieram się za skrzynie u siebie.

29

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

poszukam ale wątpie

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

30

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Ja by mówił aby zrobić instrukcje w pliku pdf nie każdy nie musi ciągnąć komputera do garażu. Odpalasz na telefonie czy tablecie i masz jak na ręce.

31

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem z woj. lubelskiego w tamtym roku kupiłem forsza 323 od wydawało by się uczciwego starszego pana który na pytanie czy wszystko jest ok. przytakiwał gorliwie. jesienią okazało się że przedni napęd nie działa. jest zerwany wałek w skrzyni, teraz musze to naprawić i proszę o pomoc was czy może ktoś z was zna jakiegos fachowca w woj lubelskim który by pomógł w naprawie. Pozdrawiam i czekam na info

32

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Może masz coś z przystawką, skąd wiesz że masz coś nie tak w skrzyni, najczęściej to są problemy z przystawką lub przednim mostem, z jakiej miejscowości jesteś i skąd go kupiłeś, może ktoś coś wie o nim

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

33

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Wałek ten który wychodzi ze skrzyni na przystawkę obraca się swobodnie a z tego co wiem jest spięty na sztywno i nie powinno się nim dać obrócić ręcznie a on kręci się w obie strony bez żadnego oporu. Ciągnik jest z Łuszczowa gm. Uchanie pow. Hrubieszów

34 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-04-25 16:56:32)

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Zwaliłeś sam przystawkę?
Jak tak bo przeczytaj to co już napisane na forum zawijaj rękawy i do roboty.
A generalnie przedstaw się ładnie tu https://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=4&p=117
Napisz dokładnie gdzie mieszkasz a może któryś z forumowiczów w Cię wesprze w ciężkich chwilach...

Ja akurat dolnego wałka nie ruszałem ale może tylko ściło jakieś zabezpieczenie i tryb uciekł. Kto wie czy tego nie da się zrobić bez rozbierania całego ciągnika.

spuść olej, zwal dekiel od skrzyni i zobaczysz.

35

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Olej spuszczony dekiel zwalony tej części skrzyni nie widać. Wpuściłem tam telefon i filmik nagrałem, widać jak ten wałek się swobodnie obraca w takiej tuleję w kształcie wieloklinu na którym osadzone są koła zębate od wom a dopiero w tą tuleję wchodzi wieloklinem wałek z tylnego mostu.Może ktoś to rozbierał i wie jak to wygląda w rozsypce byłbym wdzięczny. Przedstawię się niebawem piszę z doskoku bo oprócz traktora praca. Pozdrawiam

36

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Krzysiu a co cie dziwi z przystawką że sam zwalił ja w swoich też sam zrzucałem i wrzucałem, trochę sprytu i to idzie mi żaba dużo pomogła

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

37

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

A tak na marginesie to nie potrzeba zwalać silnika do naprawy skrzyni. Wszystko wyjedzie do tyłu i mniej roboty.

38

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Chyba wolał bym silnik wyjąć, w tym roku wyjechałem tyłem pierwszy i ostatni raz więcej tego nie zrobię choć bym miał dzień dłużej kręcić

39

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Witam dlaczego nie mogę zobaczyć zdjęć?
Wychodzi że mam założyć konto.
Konto założyłem i gdy kliknę na link to się loguje i zdjęć nie ma
Piszę że mogę dodać zdjęcia.

40

Odp: Skrzynia biegów - naprawa

Ważność fotek po prostu wygasła i zostały usunięte z tego hostingu.