41 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2013-07-17 22:36:54)

Odp: kosa

Tak mierzyłem,przypasowywałem i stwierdziłem że aby kosę forsza wysunąć do przodu to z tyłu powstanie szeroka szpara.Można ją częściowo zakryć wstawiając podkładki podtrzymujące tył kosy na całej długości ale jakoś mi to nie przypadło do gustu.Orginalna belka forsza ma wpusty i wypusty które kosę podtrzymują od tyłu i czynią stabilną.

42

Odp: kosa

Witam !!!
Mam pytanko postanowiłem przerobić kosę w moim E514 na kosę z Bizona bo moja wyglądała jak fale Dunaju i nie można było w żaden sposób sensownie jej wyregulować.
Więc czy ktoś kto to przerabiał może mi podpowiedzieć.  Kupiłem listwę bagnetów od Bizona i jak ją teraz dopasować przykładam do oryginalnej otworami od bagnetów to na całej długości pod koniec otwory na bagnety nie pasują. Początek i koniec  tej listwy też mi się nie zgrywają i wychodzi na to że musiał bym odciąć od niej z początku i końca po 1,5 cm, i tu mam też obawy czy jak utnę i dopasuję,  to kosa oczywiście od Bizona z główką od E514 będzie pasowała(bagnety tez od Bizona). Proszę o podpowiedzi jak to najlepiej zrobić . Z góry DZIĘKI!!!

43

Odp: kosa

W listwie bagnetów musisz zrobić otwory. Proponuje ustawić od końca hedera, czyli, żeby ostatni bagnet był lekko schowany i nie było problemu z nie docinaniem.

44

Odp: kosa

W nowej listwie są otwory na bagnety a otwory do dokręcenia listwy do hedera zrobię nowe na oryginalne śruby, tylko mi chodzi czy mogę przyciąć tą nową listwę i właśnie czy bagnet na końcu schować aby później dobrze cięło.

45

Odp: kosa

Widzę że wszyscy się palą pomóc ???
DZIĘKI!!!!

46

Odp: kosa

Ciężko Ci doradzić, bo nie wiadomo w czym tak naprawdę problem. Jak zrobisz tak będziesz miał. smile

47

Odp: kosa

kilka fotek z remontu http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/im … ritt-e512/

48

Odp: kosa

Mam pytanie? jaki jest stosunek ilości ruchów posuwistych kosy głównej do kosy bocznej  mechanicznej i elektrycznej przy stole do rzepaku.

49

Odp: kosa

Witam panowie może ktoś z was wie co może być przyczyną tego iż kosa słabo tnie przy szybszej jeździe ? (kosa prawie nowa )

50

Odp: kosa

A jakie masz nożyki w kosie?

51 Ostatnio edytowany przez uszek54 (2015-06-29 15:34:27)

Odp: kosa

te z dużymi ząbkami

52

Odp: kosa

a którys z pasów napedowych nie ślizga się ?

53

Odp: kosa

Nie

54

Odp: kosa

uszek54 napisał/a:

te z dużymi ząbkami

Czyli górnonacinane to nie powinno być problemów. A bagnety sprawne?

55

Odp: kosa

może masz  źle ustawione dociski kosy?

56

Odp: kosa

Albo skok.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

57

Odp: kosa

To chyba wina bagnetów, tak jak grzegorz mówi

58 Ostatnio edytowany przez 14K (2015-06-30 15:53:34)

Odp: kosa

Słabo tnie ? Istotne jest dokładne ustawienie listwy tnącej w stosunku do belki palcowej. Żeby to poprawnie wyregulować cofamy napęd listwy tnącej w skrajne tylne położenie, wtedy oś pierwszego palca powinna się pokrywać z osią pierwszego nożyka. Jeśli masz tak ustawione powinno byc ok. Ważna jest też odległość między stalką bagnetu a nozykiem kosy. Odległość ta powinna wynosic ok 0.5mm. Poszukaj w internecie jak PRAWIDŁOWO wyregulować zespół tnący.

59

Odp: kosa

Chyba żartujesz, że tak dużo powinno tam być.... Nożyki kosy mają się ślizgać po stalkach (jeżeli bagnety są w nie wyposażone), dopiero wtedy ma dobrze ciąć. No i ruch nożyka ma być od bagneta do bagneta, jak nie dochodzi, to też będzie słabo cięło.

60 Ostatnio edytowany przez Laszek (2015-06-29 23:13:15)

Odp: kosa

Środek nożyka powinien wystawać poza środek palca w skrajnych położeniach od 5 do 7mm.
Luz pomiędzy nożykiem a stalką powinien wynosić maksymalnie 1,1mm od strony listwy i max 1 mm na czubku nożyka. Luz między dociskiem a nożykiem 0,8 mm na pierwszym docisku od strony główki a na pozostałych 0,5mm.  Wspomniane 0,8 mm na pierwszym docisku ustawiać jak położenie kosy jest w środkowym punkcie bo w skrajnych główka kosy unosi się o 2 mm w górę.
Wartości te są z instrukcji od E-514, w 512 może być inaczej pod względem odstępu na pierwszym docisku ze względu na inny napęd kosy

E 516 na części
Telefon 695 076 269