61

Odp: kosa

Panowie a posiada ktoś z Was takie przyciski kosy?
http://allegro.pl/przycisk-kosy-fortsch … 39234.html

E 516 na części
Telefon 695 076 269

62

Odp: kosa

nie jestem pewien, ale jutro poszukam, a ile ci tego trzeba???

63

Odp: kosa

Dobrze się na nich ustawia luz? Bo do nich to tylko ta gruba podkładka wystarcza?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

64

Odp: kosa

też myślałem o takich bo na nich można byłoby śruby w kosie zastosować zamiast nitów

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

65

Odp: kosa

u nas założyliśmy dwa polskie ale lipa straszna, tez bym kupił z 5 takich

66

Odp: kosa

wygrzebałem takie trzy...

67

Odp: kosa

Kupując nowa kose od bizona będzie pasować  do 512 .Oczywiście po przenitowaniu mocowania.

68

Odp: kosa

Nie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

69

Odp: kosa

Szkoda bardzo bo cena robi wielką różnicę 450 a 270

70

Odp: kosa

bizonowska jest krótsza ale i bagnety trzeba zmieniać

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

71

Odp: kosa

Witam mam problem z kosą - większość stalek odstaje od bagnetów - "patrzą do góry" dobijać je młotkiem, czy próbować naginać bagnety? dociski według mnie są mocno dokręcone. nie wiem,czy problemem nie jest to że w miejscach dgzie są dociski wytarta jest taka blacha, która trzymie tył kosy i docisk w większym stopniu wciska kosę, a nie powoduje pochylenia nożyka w dół. Będę wdzięczny za pomoc.

72

Odp: kosa

Wysokość docisków reguluje się podkładkami pod nimi a nie siłą skręcenia śrub. Jak nie dociska to albo docisk się wytarł i trzeba wyciągnąć podkładki lub wymienić na nowy i wyregulować.

73

Odp: kosa

Witam długo mnie nie było. Ale mam problem z moim e514. Po jakis 800mth  użytkowania jak go kupiłem mam problem z przyrządem żniwnym. Kosa przestała ciąć tłucze wali, założyłem nową kose nowe bagnety i nic dalej to samo tłucze wali nie docina. Po wstępnych oględzinach zauwazyłem że żyletki stoją czubkiem do góry, powinny stać czubkiem na dół tak było w bizonie. Teraz szybkie pytanie? czy jakoś się to reguluje???

74

Odp: kosa

Na górnej główce jest fasolka, przestaw ją do przodu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

75

Odp: kosa

nie rozumie

76

Odp: kosa

Jak masz te dwa płaskowniki przy napędzie kosy, z dołu jest główka kosy, na środku jest ósemka a tam gdzie u góry jest też główka to ona do hederu jest przykręcona na uchwycie z podłużnym otworem- ustaw tam bardziej w stronę przodu hedera

E 516 na części
Telefon 695 076 269

77

Odp: kosa

a regulowałeś może kose podkładkami?

78

Odp: kosa

No jedynie tam na dociskach (przyciskach)

E 516 na części
Telefon 695 076 269

79

Odp: kosa

Ustaw kose tak aby w martwym ruchu targańca nożyki stały dokładnie w  środku bagnetów, robi się to przez przesuwanie wałka targańca na łożysku przy uchwycie kosy (4 śruby z podłużnymi otworami) u mnie jak nawet nożyki stoją do góry to suche zboże tnie. Jak sie rozbiją tuleje to tarabani i nie kosi. A jak wszystko jest ok to sprawdź łożyska na wale napędu hedera lub blachy od nich, ja wstawiłem rozporę między nimi bo się schodziły a kosa stała. No chyba że wałek targańca się skręcił.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

80

Odp: kosa

dzięki dużo to mi dało