41

Odp: C-360 Kopci

Robiłem kapitalny w 3p ok dwóch lat temu i od pierwszego strzała nie ale już od 2-giego na zimnym kopci mi na niebiesko. Oleju grama nie bierze, filtr wg intrukcji, płynu nie ubywa. Najgorzej na wolnych obrotach na wyższych nic. Co to może być? Luzy 0,30mm ssący i wydech.

42

Odp: C-360 Kopci

może wtryski leja albo coś w tym kierunku ?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

43

Odp: C-360 Kopci

Właśnie sprawdzałem i były niby dobre ale trochę jakby licho więc wymieniłem. Niebieski nie świadczy o oleju? Skłaniałbym się do popychaczy, zaworów itp.

44

Odp: C-360 Kopci

jak zrobię v4 od agregatu to ci powiem czemu kopcił.

45

Odp: C-360 Kopci

Stachu napisał/a:

Robiłem kapitalny w 3p ok dwóch lat temu i od pierwszego strzała nie ale już od 2-giego na zimnym kopci mi na niebiesko. Oleju grama nie bierze, filtr wg intrukcji, płynu nie ubywa. Najgorzej na wolnych obrotach na wyższych nic. Co to może być? Luzy 0,30mm ssący i wydech.

Sprawdź filtr powietrza czy nie zapchany, kolega miał tak w case. Wymienił filtr i objaw ustał.

46

Odp: C-360 Kopci

Filtr jest mokry i nowy od remontu ale właśnie wymieniałem w nim olej wg instrukcji do wrąbka i wyczyściłem.

47

Odp: C-360 Kopci

Sprawdź kolektor ssący czy oleju nie wciąga z filtra. Następnie sprawdź czy Ci oleju ubywa z silnika, bo albo przez zawory albo pierścienie bierze olej i go spala.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

48

Odp: C-360 Kopci

A rozgrzany ten silnik dobrze jest? Jak ma dobrą temperaturę to też dymi? No i czy ma tą temperaturę. Jak Nie przepalisz go mocniej czy nie zagrzejesz to na wolnych obrotach jak postoi to normalna sprawa, że będzie dymił lekko na niebiesko..
Ogólnie jak oleju nie bierze, wody nie ubywa, ma siłę i dobrze pali to czym tu się przejmować?

49

Odp: C-360 Kopci

Bo perkins nie powinien w ogóle dyma puszczać! Kopci na zimnym a jak na obroty dam to już nie. Jak jest -5 to pali ale tępo i kobdyka i nierówno chodzi do wstępnego rozgrzania. Może być pompa? Dałem ją do sprawdzenia i wymiany uszczelek jak remont robiłem i powinno być dobrze. Filtr sprawdzę i kolektor. Kumpel mówi, że to ursus i musi a przed remontem zanim skończyły się pierścienie nic nie kopcił totalne zero! Nie powiem moc ma bo jak tonąłem w tym roku z rozsiewaczem to na blokadzie 2000tyś obr wisiał na moście i szedł ale te dymienie mnie drażni bo mam koparkę z perkinsem 3 i kompresja licha przecieki i brak mocy a dymka nie puści!

50

Odp: C-360 Kopci

No i wstępna diagnoza zapadła ale jeszcze się nie podniecam bo muszę zobaczyć na zimnym jutro z rana!

51

Odp: C-360 Kopci

Panowie zdjąłem rurę z kolektora i był lekko tłustawy ale oleju jako tako nie było. Okazało się, że poprawa następująca. Po odpaleniu z rana bez filtra dymek ok 1min potem mini mini. Po złapaniu temp 25 stopni zero dymu. Pytanie co jest grane? Filtr kupiony był nowy w czasie remontu a stan oleju jest wg instrukcji!

52

Odp: C-360 Kopci

nowy czyli kiedy? może olej za gęsty, może nad olejem ta wkładka z rzadkiego włókna jest zrobiona z czego innego - filc albo inny badziew co w połączeniu z olejem daje barierę nie do przebicia. Osobiście do c360 założyłem filtr suchy i jest poprawa jeśli chodzi o kopcenie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

53

Odp: C-360 Kopci

A jakiś namiar na ten suchy masz? Ps stożkowy czy przerobiony z czegoś innego?

54

Odp: C-360 Kopci

A filtr ma 2 lata z Agromy a olej turdus zamiast superolu wlany.:beer:

55

Odp: C-360 Kopci

Sprawdź luz zaworowy.  Może za duży jest na ssącym .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

56

Odp: C-360 Kopci

Ja też mam suchy bo ten oryginalny mokry jest do niczego i teraz silniczek śmiga jak trzeba a głównie chodzi przy kombajnie do ziemniaków więc kurzu jest tyle czasami że nic nie widać

57

Odp: C-360 Kopci

2x wkład od golfa IV w puszce swojej  roboty.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

58

Odp: C-360 Kopci

Arek a ty jaki masz filtr?

59 Ostatnio edytowany przez arek323 (2016-03-13 22:10:11)

Odp: C-360 Kopci

Mi wujek z kopalni nowy załatwił z maszyny wiertniczej jest cały kąpletny i akurat podobnych gabarytów jak oryginał także jest pod maską i bez wielkich przeróbek ma podwójny filtr jeden papierowy duży a w środku jeszcze z jakiegoś płótna był zadaptowany do 6 garowej jednostki bynajmniej. C360 nie narzeka na brak tlenu

60

Odp: C-360 Kopci

prawie doszedłem z v4 i moje obserwacje są takie jak kompresja jest i nie bierze oleju i zawory spoko to musi być problem pompa wtryskowa a wtryskiwacze ,złe ciśnienie albo żle podająca pompa mogą nieżle namieszać,dla lepszego rozpoznania odkręć kolektor wydechowy.