21

Odp: Owijarka

Dzięki chmielupom,jednak czy nikt więcej nie ma rotacyjnej?

22

Odp: Owijarka

jeżeli chodzi o ścisłośc to  rotacyyjna mam ale tego  rozwalacza nie  posiadam tongue  robie to tradycyjnie pająkiem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

23

Odp: Owijarka

Dzięki Wojtas,widzę że chyba nie doczekam się na odpowiedż od innych,pozdrawiam.

24

Odp: Owijarka

Odpowiedział bym gdybym miał, nie mam to po co mam ciemnotę wciskać że wiem jak się sprawuje? wolę siedzieć cicho, mam przetrząsarkę Fella i tym śmigam, nie chce już pająka znać, ani do grabienia ani do roztrząsania wink bez urazy dla posiadaczy

25

Odp: Owijarka

jak się nie ma co sie lubi to sie lubi to sie ma  big_smile po za tym na moje 50 arów to  po co coś więcej ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

26

Odp: Owijarka

Dzięki za szczere odpowiedzi,pozdrawiam.

27

Odp: Owijarka

jestem po pierwszych pracach nowym sprzętem i odnośnie owijarki (metal-fach z560):
- przy folii 750 już przy pierwszym owijaniu musiałem zdjąć nóż odcinający wraz z całym mocowaniem bo zahaczała o niego folia. Nie można już wyżej podnieść szpuli z folią,
- muszę skrócić o ok 5 cm profil na którym są kółka przytrzymujące bo o jedno ociera się folia,
- przy 5 beli zerwał się łańcuch pompa - główne koło,
a później to już szło. Co do prasy to żadnych zastrzeżeń - cichutka, ładnie zbija i o dziwo siatka rozprowadzona na całej szerokości.

gg 5118068

28

Odp: Owijarka

Oby tak samo dobrze Ci chodziła w krótkiej słomie smile Kiedyś robiłem na zawieszanej samozaładowczej owijarce Warfama, fajnie się nią robiło bo sterowanie z małego pulpitu elektrycznie tylko wadą jej była jej masa, żeby sprawnie i wydajnie nią pracować w trakcie jazdy to najlepiej jak była zaprzęgnięta do Zetora 16245, przy 914 przód do góry

E 516 na części
Telefon 695 076 269

29 Ostatnio edytowany przez zorak (2013-05-27 13:49:42)

Odp: Owijarka

ze słomą wyjdzie w pracy, choć niewiele tej słomy przerobi. Kupiona z myślą o sianokiszonce - świadomy wybór. Wrócę jeszcze do tego zerwanego łańcucha, bolczyk z ogniwka wybiłem kawałkiem elektrody i płaskim kluczem 19-21 - łańcuch zrobiony z gównolitu.

gg 5118068

30

Odp: Owijarka

W Chojnowie jest firma ściągająca łańcuchy TSUBAKI. Szczerze polecam ....

31

Odp: Owijarka

Próbując dopasować łańcuchy do kosiarki o mało szału nie dostałem, w sklepach sami chyba nie wiedzą który jest wzmacniany, który nie i który pasuje na jakie koło.
A co do owijarki to też łańcuch mi po kilku belach zaczął przeskakiwać aż spadł a okazało się że po pierwszych kilku belach należy naciągnąć

32

Odp: Owijarka

panowie robie bele i mi spadają podczas owijania co jest grane i zegarcyfrowy w tym roku nie działą a mam czujnik i magnes musi przebiec na jego przeciwko co jest grane moze wiecie
zegar pokazuje 0 cały czas

33

Odp: Owijarka

Może za szybko stół owijarki sie obraca i dlatego bele spadaja?

34

Odp: Owijarka

slaw sąsiad ma rotacyjną z takim rozrzucaczem, dobre to jest i proste, kupił dokładnie to samo,   w miarę rozwala pokos i od razu wygląda jak po przejechaniu gwiazdówką, czyli tak sobie ale mimo wszytko za jednym zamachem masz rozrzucone.
co do rotacyjnej to jest to nie najciekawsza kosiarka ale wiadomo każdy orze jak może, chyba każdy posiadacz przerobił oberwany dolny talerz, urwany napinacz pasów albo brak dalszego dociągania, każdy miał zerwane trzymaki noża i każdy kiedyś przydzwonił w kamień że się rozpięła... i każdy wstawiał szybki w ciągniku i każdy kamienień dostał po łbie.
ten sam kumpel ma owijarkę sipmy tekla, osobiście zerwałem dwa razy łańcuch po wstawieniu balota 1,5m- grun był zbyt mokry. Raz zdażyło się że przestał kręcić się jeden waec okazało się że puścił spaw i wałek w środku się obracał a nie trzymał spaw,  licznik musi mieć 10-15 mm od magnesu aby wskazywał prawidłowo liczbę obrotów, baterię sprawdzałeś? przystaw jakiś inny magnes i sprawdź czy zlicza.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

35 Ostatnio edytowany przez przemo (2015-12-27 20:03:31)

Odp: Owijarka

Panowie na jakiej zasadzie działa ten chwytak i obcinacz do folii? Ma ktoś owijarkę z takim czymś? http://olx.pl/oferta/owijarka-bel-samoz … 1130279d4b

36

Odp: Owijarka

Nikt nie posiada owijarki samozaładowczej z chwytakiem folii?

37 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2015-12-30 23:30:10)

Odp: Owijarka

chwytak,to to ramie z boku,opuszczasz i podjeżdżasz pod balota i wrzucasz,tak samo jak ta przyczepa samozaładowcza https://youtu.be/zZwlt_Gspmk

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

38

Odp: Owijarka

Chodzi mi o chwytacz chwytak który chwyta i obcina folie

39

Odp: Owijarka

ogólna zasada wygląda tak że folia podczas ostatniego obrotu zostaje wprowadzona do przytrzymywacza na stole a następnie przerywa się o ostrą krawędź (czy to ramienia czy przytrzymywacza) od strony beli
w Sipmach nagarnia ruchome ramię na głównym korpusie do przytrzymywacza  na obrotowym stole w kształcie litery Y który następnie się zamyka od uderzenia ramienia (co go otwiera nie wiem) ramię w ostatniej fazie ruchu odcina folię

W tej Rolmako to podczas wywracania beli folia dostaje się samoczynnie do przytrzymywacza który się zaciska i krawędzią odcina folię ( i tu tez nie wiem co przytrzymywacz otwiera)

trzeba by katalog przejrzeć i filmiki na YouTube np ten:

https://www.youtube.com/watch?v=0rjLJUiqiek

40 Ostatnio edytowany przez przemo (2015-12-31 14:23:30)

Odp: Owijarka

Chodzi mi właśnie o taki jak w rolmako, konkretnie o jego zasadę działania-a raczej tego mechanizmu, który go uruchamia itp. Musze jakiś dorobić do swojej.