341

Odp: Ursus C-360

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/adc5700c1806.jpg Podnośnik przestał podnosić więc czapkę w górę a tam taka niespodzianka... W oleju znaleźliśmy nakretke... Dobrze że nie poszło w satelity... Kupiliśmy nowa nakrekte nakrecilem ale gwint na walku już marny więc wyszło że trzeba zabezpieczyć i przecinakiem puknac żeby sezon wytrzymała no i na zimę jest co robić..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

342

Odp: Ursus C-360

Ma ktoś z was założony poprzeczny drążek kierowniczy przed osią zamiast za??
musiałem odwrócić bo mi nie pasował do tura i teraz strasznie niszczy pola (kopie przy skręcaniu przednim kołem od zewnętrznej)
teraz szukam sposobu by to poprawić,




zbieżność ustawiłem z tym że drążek był odrobinę za długi i resztę doregulowałem śrubami trzymającymi czop koła

343

Odp: Ursus C-360

Panowie i Panie nie wiem czy ten temat był poruszany bo nie mogę nic znaleść .Chodzi mi jak zrobić hydraulikę w c360 żeby można było sterować siłownikiem dwustronnym. Teraz mam jedno wyjście hydrauliczne widziałem z podwójnymi. Czy te drugie oryginalnie nie służy tylko jako powrót oleju do skrzyni?

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

344

Odp: Ursus C-360

tam pod siedzeniem masz dwa wyjścia i każde daje olej

345

Odp: Ursus C-360

Właśnie o to chodzi ,że u mnie jest jedno jak zrobić żeby można było sterować takim siłownikiem dwustronnym?

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

346

Odp: Ursus C-360

To zależy jaki masz rozdzielacz , bo były dwa rodzaje

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

347

Odp: Ursus C-360

Jak masz jedno to pod nie podłącz dodatkowy rozdzielacz  1 czy 2 sekcyjny a powrót z rozdzielacza daj np w korek od wlewu czyli tzw wolny spływ.z dodatkowego rozdzielacza mozesz sobie rozbudować hdraulike jak chcesz, tyle sekcji ile dusza zapragne. Jak będziesz miał duży rozdzielacz to najlepiej jal rozdzielacz będzie miał nl jedną sekcje z zatrzaskami, drugą pływającą, a reszta normalna.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

348

Odp: Ursus C-360

Na korpusie masz wyjście na drugą rurkę (pod siedzeniem)? Pewnie śruba wkręcona i zaślepione. Wywrot jak robisz to dźwignią do góry - daj dźwignie na dół powinna pompa zawyć wtedy rurkę z gniazdem dokupisz i masz dwa wyjścia.

349

Odp: Ursus C-360

Ostrówek to c-360 więc tu się wyżalę, wczoraj po 15 min od urchomienia nagle w kabinie pełno dymu, podnoszę maskę płyn jeszcze zimny a sadzi rurką odpowietrzającą przy korku chłodnicy. Mam nadzieję że tylko uszczelka pod którąś z głowic. Tylko jak tu się zmobilizować żeby się za to zabrać, potrzebny za 2 tyg, czasu ni dużo ni mało.

350

Odp: Ursus C-360

Andrzeju nie denerwuj się. Tu wyklepiemy, tu się podmaluje i będzie jak nowy... smile
A tak poważnie. Ostatnio jak mi w c360 zaczął walić przez korek wlewu oleju wymiana uszczelki zajęła około godziny lącznie z wymianą glowicy na regenerowaną

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

351

Odp: Ursus C-360

Wszystkie głowice zawiezione do sprawdzenia, uszczelki  były ok. Pozostały mniej ciekawe opcje.

352

Odp: Ursus C-360

androl napisał/a:

Wszystkie głowice zawiezione do sprawdzenia, uszczelki  były ok. Pozostały mniej ciekawe opcje.

Pęknięta tulej ? jest płyn w oleju ?

353

Odp: Ursus C-360

sfera napisał/a:
androl napisał/a:

Wszystkie głowice zawiezione do sprawdzenia, uszczelki  były ok. Pozostały mniej ciekawe opcje.

Pęknięta tulej ? jest płyn w oleju ?

Oczywiście biorę taką opcję pod uwagę, mimo że płynu w oleju nie ma. Ponoć zdarza się że pęknięta tulej wysoko, płynu nie puści a kompresja do układu chłodzenia idzie. Jutro po południu się okaże po sprawdzeniu głowic. Oczywiście chciałbym żeby okazało się że coś z głowicą nie tak.

354

Odp: Ursus C-360

Pęknięta tulejka wtryskiwacza.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

355 Ostatnio edytowany przez androl (2017-01-18 20:30:00)

Odp: Ursus C-360

KASZA napisał/a:

Pęknięta tulejka wtryskiwacza.

Dwie pęknięte w jednej z nich dodatkowo pęknięta tulejka wtryskiwacza, o połowę tego szczęścia za dużo.
Nówki po około 200 i 300 zł przy niektórych tych po około 200 zł też piszą że Polskie ? ma ktoś doświadczenie w tym temacie ?

356

Odp: Ursus C-360

Jak mi dwie pękły to poszedłem do miejscowego handlarza i za flachę dał mi głowicę jako sztukę i poszła do szlifierni na wymianę. Biorą 100 zł za sztukę na wymianę. Wszystko w nich wymienione i splanowane, nie wiem jak tam te nowe

E 516 na części
Telefon 695 076 269

357

Odp: Ursus C-360

panowie montuje wspomaganie elektryczne do swojej 60 wspomaganie pochodzi od renault megane scenic II  nie chodzi mi ze ciezko siekrecilo lecz chcepoprawic komfort pracy praktycznie tak ma wygladac https://www.youtube.com/watch?v=kHHwdzOLsoY

358

Odp: Ursus C-360

U siebie mam założone elektryczne to "niby" oryginalne, z Agromy mi zakładali, wspomaganie z kolumną po regeneracji, 1150 zł z montażem.

359

Odp: Ursus C-360

Ciekawe jak z turem by elektryk pracował. Mam na serwie hydraulicznym i pod pełnym ładunkiem z turem koła ciężko kręcą.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

360

Odp: Ursus C-360

Powiem tyle że elektryka w polu to super sprawa, najważniejsze że nie szarpie kierownica i nawet po zbrylonej ziemi c360 prowadzi się jedną ręką. Jak z turem by było to nie wiem bo tur na c330 (udźwig ok 800 kg aktualnie) a tam hydraulika z jakiegoś gotowego zestawu i prędzej albo tył się przesunie mimo obciążnika z tyłu albo coś pęknie niż nie skręci.