21

Odp: Ursus C-360

najlepiej zrobić jak ja robiłem w c 330i MF, posiadam tam alternator z poloneza do tego regulator. cena na złomie 7 zł podłączenie bardzo proste i bez przekaźników.

22

Odp: Ursus C-360

Tak czesio, ale żeby kontrolka gasła musi być przekaźnik taki jak w polonezie. Wiem co piszę bo mam jeszcze dwa takie eksponaty. Z alternatora wychodzi przewód + po baterii przykręcany kluczem nr 10 i są dwie wsuwki. Jedna idzie z regulatora na szczotkę jako wzbudzenie, a druga wsuwka daje prąd na ten przekaźnik który rozłącza kontrolkę po przekroczeniu iluś tam obrotów ale ilu to musiałbym sprawdzić w książce od poloneza. Jeśli ten przewód podłączysz bezpośrednio to im wyższe obroty to jaśniej świeci żarówka.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

23

Odp: Ursus C-360

Nieprawda, wszystko zależy jaki jest alternator. Jeśli jest 6-cio diodowy, były takie w starych PF 125p i może na początku w Polonezie, to musi być przekaźnik do kontrolki ładowania. Natomiast jeśli alternator jest 9-cio diodowy to żadnego przekaźnika nie potrzeba.

24

Odp: Ursus C-360

i tu prawda ja mam kabel plusowy na stacyjkę, dwie wsuwki na regulator jedna jest zmostkowana razem z kontrolką i jest ok.

25

Odp: Ursus C-360

ja kupiłem alternator, podłączyłem gruby kabel do ladowania, jeden do pobudzenia a trzeci był do kontrolki, ale działa na takiej zasadzie, że jak silnik nie chodzi to ten kabelek masuje kontrolke, a jak alternator laduje to masa jest rozłączona i kontrolka  nie świeci.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

Odp: Ursus C-360

Ja kupiłem w grene jakis indyjski aleternator na wiosne i tylko jeden kabel do aku drugi na kontrolke i koniec

27

Odp: Ursus C-360

sorki za zmyłke... są 2 kabelki, alternator z jakiegoś VW

http://www.fotoload.pl/123aa34/6cfa236b20bb412138d6c456aebbc40517115_min.jpg

jeden gruby i jeden na kontrolkę

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

28

Odp: Ursus C-360

chcę zamówić alternator ale nie wiem czy 45A czy 70A ??

gg 5118068

29 Ostatnio edytowany przez przemo (2010-11-15 14:14:36)

Odp: Ursus C-360

Zorak ja mam w 360 i 4011 alternatory Bosch z aut, chyba 50A jeśli się nie mylę. Ładują 14,3-14,5V a dzisiaj zmieniałem alternator w c330 bo ten co miałem zaczął ładować prawie 16V, naprawa ok 30-50zł a ja nabyłem go za litra u gościa co sprzedaje części samochodowe,myślę że 45A wystarczy, ale niech wypowiedzą się inni smile

30

Odp: Ursus C-360

ja mam pozakładane od VW golfa  i wszystko hula jak nalezy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

31

Odp: Ursus C-360

ten 70A bedzie lepiej ładowal

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

32

Odp: Ursus C-360

Witam,mam taki problem,dałem pompę wtryskową do regeneracji bo zaczynał wariować regulator i teraz ciągnik nie kopci ma większą moc i przyśpieszenie jednak jest jeden problem,ciężko pali z nocy,przed remontem pompy do -10 bez zalewania ciepłą wodą odpalał,a na zaciąg z metra.Teraz kręci jednak pierwszy i drugi raz prawie nie kopci tłumnikiem,a na zaciąg to po 30 metrach i jeszcze na początku nie chce wejść na obroty,przestawiałem pompe też na zapłonie jednak nic to nie daje,każda odpowiedż mile widziana.

Odp: Ursus C-360

może masz późny zapłon? ciężej pali ale niby silniejszy i oszczędniejszy. Czytałem gdzieś że na zimę zalecają przestawić trochę zapłon a jak cieplej to ustawić znowu na późniejszy

34

Odp: Ursus C-360

Moim skromnym zdaniem to ci się zapowietrza albo pompka zasilająca wyzioneła ducha.

35

Odp: Ursus C-360

sław a nie  ucieka ci paliwo ??  może masz zaworek przelewowy  zawieszony w tej pompie dla tego tak jest

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

36

Odp: Ursus C-360

My tez daliśmy pompę paliwową do regeneracji i teraz ma takie powera ze ho ho a do tego jak były te mrozy do -25 i poniżej to po 2 miesiącach stania na dworze bez zalewania wodą odpalił bez problemu dwa razy przekręcił i już chodził. big_smile:D

37

Odp: Ursus C-360

Wojtas,chodzi ci o ten którym nadmiar paliwa wraca do zbiornika,co jest w nim kulka i sprężynka?Też się nad nim zastanawiałem,ponieważ zauważyłem że wężyk od tego zaworka aż podskakuje tak mocno wraca nim paliwo?Dzięki za podpowiedż jutro sprawdzę.

38

Odp: Ursus C-360

tak o tym myślę

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

39

Odp: Ursus C-360

Panowie potrzebuję schemat skrzyni biegów od c-4011 albo jak kto woli c-360 smile , mam rozebraną skrzynie i chciałbym poskładać wg schematu raz a dobrze

40

Odp: Ursus C-360

Spróbuję wrzucić coś do Literatura i instrukcje