81

Odp: Ursus C-360

Witam wszystkich,mam poważny problem z c-360,dlatego każda sugestia mile widziana,a teraz od początku.Siedem lat temu robiłem kapitalny remont silnika,rozerwało mi drugi tłok,u góry zostało denko do pierwszego pierścienia,dalej jedna strona tłoka rozleciała się w drobny mak,uszkadzając cały rozrząd a wał na tym wykorbieniu dwa szlify na raz bo było jajo.Przy składaniu wszystko było ok poza jednym,drugi i trzeci tłok wystawały lekko ponad tulej ,dlatego tokarz lekko je zebrał,tłumaczył że wał może jest żle wykorbiony.Dzisiaj stało się to samo,rozerwany drugi tłok ,tyle że bok się jeszcze nie rozleciał ,urwany do pierwszego pierścienia,nie chce mi się wierzyć ,że to przypadek,stawiam na krzywy wał,albo coś z blokiem sam już nie wiem?????

82

Odp: Ursus C-360

Może i wał trzeba po kolei wymieniać podejrzane elementy , inaczej  nie dojdzie z nim do ładu :hmmm:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

83

Odp: Ursus C-360

Może jeszcze jakieś sugestie,może miał ktoś podobny przypadek???

84

Odp: Ursus C-360

Może wał źle wyważony, może silnik potrafił się deczko przegrzewać, może tłok delikatnie uderzał w głowicę, może luz na główce korbowodowej u góry. Odpowiedzi może być wiele tak samo jak i przyczyn sam najlepiej powinieneś wiedzieć czy jakoś dziwnie zachowywał się silnik,czy coś podejrzanie wyglądało przy składaniu.Pzdr.

85 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2011-09-01 07:17:07)

Odp: Ursus C-360

Ja bym dał sobie spokój z tym silnikiem ,kup od zetora a zapomnisz o silniku.Co do silnika to na pewno kupiłeś wadliwe tłoki bo nigdy nie słyszałem o takich cudach.

86

Odp: Ursus C-360

Komplety naprawcze jakie w nim są założone ,to komplety z giżycka ,silnik chodził normalnie bez stuków czy czegoś podobnego,jeśli uderzał by tłok o głowicę byłby ślad a go nie ma,a nie jest to pierwszy silnik jaki składałem?????

87

Odp: Ursus C-360

Zmęczenie tłoka przez dobicie do głowicy nie wchodzi w grę bo mówisz że nie ma śladów uderzeń na niej. jeśli by korbę na tyle zblokowało na panewkach żeby coś takiego wyczyniła to też mało prawdopodobne ( były by ewidentne ślady na panewkach). Ja obstawiał bym, że kleszczy tulej cylindra ( wypaczenie materiału przez przegrzanie).
Ale 7lat spokojnej pracy aż tu nagle.... to też podejrzanie wygląda...
A czy coś ostatnio w silniku grzebałeś/wymieniałeś.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

88

Odp: Ursus C-360

W silniku przez siedem lat nic nie było robione,poza regulacją zaworów raz na rok,chociaż zawory nigdy nie klepotały ,jedyne co przychodzi mi do głowy to krzywy wał po ostatnim uderzeniu ,lecz wątpie aby wytrzymał siedem lat lub dwa razy silnik był mocno przegrzany,raz pękł wąż od wody a raz wina chłodnicy,może bamreras masz rację z przegrzaniem,przejrzę cały silnik????

89

Odp: Ursus C-360

stawiam na  wał  i ten oto korbowód ... do tego jak robiłeś silnik to składałeś na tańszych czy na droższych częściach .. bo jak na tańszych to  się nie dziwie że tłok się rozpada bo już słyszłame o tym przypadku ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

90

Odp: Ursus C-360

Już pisałem że komplety naprawcze były giżyckie??

91

Odp: Ursus C-360

slaw1 i jak? rakieta zrobiona? mi coś mocno kopcić zaczyna i trochę słabszy się zrobił... chyba czas pompę i wtryski zawieść do majstra...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

92

Odp: Ursus C-360

ja jestem wlasnie po wymianie całego układu paliwowego, zakupie innej regenerowanej pompy i po wymianie wtrysków, jeszcze tylko bak wypłukać musze. Tatulo wlał jakiegoś gówna w płynie i zatarły się sekcje, w dodatku wszystko było tym szajsem oblepione i musiałem inną pompe kupić.
koszt wszystkiego 700 PLN
wrażenia z babrania sie przy 60 tce - BEZCENNE

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

93

Odp: Ursus C-360

dokładnie wyczyść gniazda pod tuleje to bardzo ważne, poza tym tłoki nie powinny wystawać ponad tuleje, tuleja równo z blokiem i tłok to samo. a może blok ma pękniecie i jak sie rozgrzeje to zaciska tak jak już wcześniej pisali koledzy. napisz jeszcze jak wyglądało spalanie na tym tłoku porównaniu z innymi tłokami-były różnice?

94

Odp: Ursus C-360

ile ważą obciążniki (pierścienie) z tylnych kół c-360 ? idealnie mi podpasowały do farmtraca - niczym oryginał.

gg 5118068

95

Odp: Ursus C-360

A ją miałem nic nie mówić ale w mojej stajni przybyło nowe bydlę  c 360 z papierem za 4300 zł stan taki sobie znany mi dobrze mianowicie w roku dwu tysięczny padł tartak jeszcze zanim padł ta owa 60 była całkowicie wyremontowana i jak już się firma rozpadła to była sprzedana kierownikowi tego zakładu podejrzewam że za free na jakimś wałku i ten koleś tak sobie ją męczył przy 2 hektarowym gospodarstwie przez kilka lat aż z 6 lat temu zostawił i nic nie ryszal . Do wymiany opony maska i kabina chociaż ta ostatnia to nie koniecznie bo jest nowego typu jak się zrobi ciepło to znaczymy dokładnie silnik i skrzynie nie wiem jak wy panowie ale ją myślę że za ta kasę to warto było

96

Odp: Ursus C-360

Za te pieniążki? Byle kompletna!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

97

Odp: Ursus C-360

Za te pieniądze sam bym kupił tym bardziej że mam amatora na ten sprzęt i jeszcze bym zarobił na tym.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

98

Odp: Ursus C-360

Koledzy Woda idzie do oleju, Obrzygał się koło korka a na zaworach tak z 1cm pasty z oleju się zrobił. rok temu była robiona góra. Głowica ? Tuleja ? na oko nie widać pęknięć, gdzie szukać przyczyny  ?

99

Odp: Ursus C-360

Też to przechodziłem z tym że u mnie nietrzymały już szpilki w bloku .Sprawdz uszczelke pod głowicą i przy okazji kapsle w głowicy albo najlepiej wymień to są groszowe sprawy to tak na początek

100

Odp: Ursus C-360

Panowie,pytanie na szybko. Jak położyć uszczelkę pod głowicę w c355, nie ma żadnego napisu poza -ursus- ..