41

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

ja w 323 mam przekładniowo hydrauliczny ale znajomy ma lux mówi ze już 7 lat ma lux w skrzyni nic się nie dzieje , można lać lux do 323

42

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Lux jest do bani bo jest za gęsty będzie rozdzielacz gwizdał a co za ty idzie pompa dostaje nie powiem w co.

43

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Lux jest do bani bo jest za gęsty będzie rozdzielacz gwizdał

Tylko że w 303 hydraulika jest osobno , czytaj tomku wszystko

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

44 Ostatnio edytowany przez Dario (2009-10-17 23:18:47)

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Chcesz Lux wlać to wlej, ale Hipol byłby lepszy.

45

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Panowie mam problem. Złożyłem wszystko do kupy ale nie mam biegów polowych mam tylko szosowe i 2 wsteczne co poszło nie tak?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

46 Ostatnio edytowany przez Dario (2009-10-19 18:17:48)

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

big_smile:D:D Też tak sobie zrobiłem big_smile:D:D
Ściągnij górną pokrywę skrzyni i ustaw ostatnie widełki te przy samym moście tak żeby była zazębiona ostatnia zębatka. Nie może tam być na luzie czyli na środku, bo to z tyłu to rewers i normalnie jest włączone do przodu, a jak włączasz wsteczny to idzie na luz i załącza zębatki od wstecznego.
Przyjemnej pracy, jeśli sobie jeszcze tak jak ja założysz pokrywę na silikon, żeby było super szczelnie.

47

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Nie wiem czy 303 ma gładkie wodziki, bo jeśli ma to mam pytanie. Czy po złożeniu trybów, wałków, widełek i wodzików a przed założeniem dekla robiłeś próbę np. trzonkiem młotka popychając poszczególne wodziki, czy w momencie blokady przez kulkę wodzika - przesuwka ładnie zazębia z zabierakiem trybu i czy w ogóle zazębia?
Czy dźwignia reduktora znajduje się mniej więcej w tym położeniu co przed remontem ? Dlaczego pytam ? W 323 są gładkie wodziki i oczka widełek, mocowane jedno z drugim na zacisk - śrubę. Można przed zsunięciem widełek z wodzików zaznaczyć np. brzeszczotem z obu stron widełek miejsce mocowania (o ile przed remontem biegi i reduktor wchodziły poprawnie). Wszystko fajnie. Tylko że istnieje możliwość zamiany widełek nie ze sobą wzajemnie miejscami, tylko z jednej strony na drugą - z lewa na prawo. Nic nie blokuje, chodzić będzie - może ciężej, bo inaczej siły się rozkładają. No i dobrze, gdyby nie jeden drobiazg. Widełki nie są osiowo symetryczne. Środek oczka nie jest środkiem widelca. Po odwróceniu widełek i zaciśnięciu ich według starego śladu - mamy kłopoty. Jedyna rada. Po złożeniu, przed deklem, na sucho bez dźwigni, przesuwać wodziki do docelowych położeń i patrzeć na zabieraki i przesuwki. Wszystkie śruby zaciskające widełki do wodzików, łbami zwrócone są w jedną stronę - nie pamiętam w którą. Po uchyleniu dekla wystarczy na nie spojrzeć. Jak któraś patrzy w przeciwną, to w tym miejscu jest błąd.

48

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

W 303 wodziki są gładkie i możesz widełki ustawiać wedle własnej fantazji, z jednej strony dobry patent, a z drugiej można coś spieprzyć.

49 Ostatnio edytowany przez Fenol (2009-10-19 18:55:36)

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

podziwiam Was! po takiej robocie powinno być wieńcowe!
Szeryfie jaki był koszt remontu?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

50

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Ściągnij górną pokrywę skrzyni i ustaw ostatnie widełki te przy samym moście tak żeby była zazębiona ostatnia zębatka.

masz na myśli te widełki? jeśli tak to maja być zazębione z przodu czy z tyłu?

http://img33.imageshack.us/img33/9388/p1130175.jpg

Ale przecież wsteczne są dwa i to właśnie tymi widełkami są włączane

Sławku skrzynia 303 i 323 nie wiele się różnią

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

51

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Wbrew pozorom wsteczny jest jeden, tzn. wbijając wsteczny czy na wolnym przełożeniu czy na średnim - w rzeczy samej przesuwamy te same widełki (pokazane strzałką). Różnica polega tylko na tym, na którym przełożeniu akurat znajduje się reduktor. Przesuwka ma tylko dwa położenia - zazębione ze wstecznym, napęd idzie przez krótki wałek biegu wstecznego i zmienia tym samym kierunek obrotów wałka zdawczego, lub rozłączony od koła pośredniego wstecznego biegu a wtedy są biegi w przód (tu nie ma opcji biegu luzem mimo rozłączonego połączenia). Więc jeszcze raz - przesuwka a zatem i widełki i przesuwka idą w tył - wsteczny. Wodzik z całą resztą w przód - bieg do przodu. Szybkość obu zależy od ustawienia reduktora.

52

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Wsteczny jest jeden.

53

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

@Piotrfire, ma być zazębiona tylna zębatka, bo jak włączasz wsteczny to widełki idą do przodu i zazębiają przedostatnią zębatkę.

54

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Pamiętam że też tak mieliśmy  jak ty piotrze dopiero właściwa regulacja pomogła chodzi o 303 ale ja nam taki problem z 323 a mianowicie jak wybijam z wstecznego na ta 2 czyli tą średnią to potrafi mi to blokować i wtedy trzeba podłogę wierzyczkę i odblokowac co to może być muszę to bardzo precyzyjnie wybijać

55

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Dario wielkie dzięki ciągnik śmiga aż miło :smiley: a już myślałem ,że będę musiał wszystko rozbierać od nowa masakra by była.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

56

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

To teraz możesz jechać w pole wink

57

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Oczywiści każdy który pomógł +

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

58

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Piotr jaki koszt naprawy?

59

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Newielki 100 zł za wyjęcie i włożenie silnika , 60 zł łożyska igiełkowe 60 i 120zł te duże łozyska , olej do skrzyni 400 tuba silikonu własnej pracy nie liczę a i podpora łożyska 100

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

60

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

ale robota bezcenna

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile