81

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

raczej  obraz tej awari będizesz miał na wierzchu . zależy jeszcze co zdechło i żeby tą awarie usunąc to  troche będziesz miał wiecej rozbierania

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

82

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

wisniak przerażają mnie Twoje pytania , ile czasu masz ten ciągnik? Ty pytasz o takie rzeczy że zastanawiam się czy kiedy kolwiek zrobiłeś tak podstawową czynność jak sprawdzenie poziomu oleju w skrzyni ,co jest podstawą do długiej eksploatacji tego ciągnika.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

83

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

W innym dziale pisał, że ma go dopiero od 7 lat. To wersja 323 więc jak by nie miał oleju w skrzyni to i podnośnik by mu nie działał smile

84

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

no chyba że nieiwe jak go używac big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

85

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Witam.Ja taką awarie usunołem w 18 godzin (miałem widlaka i szwagra do pomocy
)

86 Ostatnio edytowany przez wisniak222 (2009-11-13 19:44:35)

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Niom coś koło 7 lat.  No wiecie ten ciągnik to magia!!!!  A co do stanu oleju to jest na zbiorniku z prawej strony taki wężyk!!!! I nie jestem taki głupi, co nie można pytać????? Po to chyba jest te forum!!!!!!! A co do tego podnośnika to wiem ale nie do końca:D ale to jeszcze będę pytał smile

87

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

wisniak222 napisał/a:

niom

Co oznacza ten wyraz?

DLACZEGO nadal nie potrafisz poprawnie pisać? Po kropce pisze się z dużej litery, to nowe zdanie! Nie chodziłeś do szkoły?

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

88

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Spokojnie, na razie cierpca mi wystarcza. A co znaczy "niom", to słodka tajemnica. Ważne jest, że się dogadujemy.

89

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Ale Wy starzy jesteście i nie na czasie, żeby nie wiedzieć co znaczy "niom" big_smile

90

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

http://www.miejski.pl/slowo-Nom_Niom

91

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Panowie już wszystko się wyjaśniło.Dzisiaj zdjąłem pokrywę skrzyni no i rzeczywiście diagnoza była trafna.To koło zębate na górnym wałku pierwsze od plecaka ma dwa  sąsiadujące zęby nietyle zupełnie wyszczerbione,ale zniszczone do połowy swojej wielkości, można by powiedzieć zjedzone.Wydaje mi się, ze to konsekwencje wczesniejszego defektu skrzyni jeszcze u Niemca, ale to długa historia. Rzeczywiście to koło z łożyskami aigiełkowymi kosztuje 700 zł. W tym samym czasie mój pomocnik demontował ciągnik od strony przodu.I tak właściwie naprawa skrzyni nie wygłąda tak strasznie, jeżeli sie do tego przygotujemy emocjonalnie i trochę merytorycznie. W ciągu jednego dnia ( 10 godzin z przerwą na obiad i papierosy, ja nie palę) we dwóch można z powodzeniem uzyskać dostęp do górnego wałka.
  Zauważyłem również, że koła Ii II biegu na górnym wałku mają  luz na boki (kołaczą się).
Zmienię im przy okazji łożyska igiełkowe. To kołatanie tłumaczyłoby nieco hałaśliwą pracę , jakby takie jargotanie tylko na tych biegach. Tak w ogóle to skrzynia w środku wygląda całkiem ładnie.Wydaje mi się, że o stopniu wypracowania i zużycia  skrzyni świadczy najbardziej stan sprzęgieł kłowych, czyli tych malutkich i drobniutkich ząbków.

Przy okazji chciałbym wymienić pojedyncze złamane widełki (palec) do załączania WOMu.Może ktoś zechciłby odstąpić za przystępną cenę?  Właściwie WOM nie jest mi potrzebny w ZT 303, ale jak już mam dostęp do skrzyni.

92

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

700 zł ? Co to za koło, inna sprawa, że ile dasz tyle to warte będzie.

93

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

A mam jakiś wybór? Ci sprzedający dobrze wiedzą co jest chodliwe.

94

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Masz wybór znaleźć mniej chciwych sprzedawców, w Polsce Fortschrittów jest 10 na krzyż i części sprzedają się w takich ilościach jak do statków kosmicznych. Przy dobrych układach za 700 zł to pewnie pół skrzyni kupisz.

95

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Jeśli koszty naprawy są wysokie to można z kolegą kupić drugi ciągnik na części.

96

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Cztery  lata temu miałem przyjemność wymienić  to koło , po założeniu i kupieniu nowego po okazyjnej cenie okazało się ze ochronniki na uszy nie wystarczały pan który mi to sprzedał tłumaczył ze się dociera  musi się dopasować , myślę sobie ze skoro ten pan tak mówi to tak będzie . Po zaoraniu gdzieś około 20 ha huk  nie ustaje ale przy robieniu poprzeczniaka coś strzeliło zjazd do domu na szosowych ściągniecie pokrywy a tu niespodzianka nowe koło bardzo intensywnie się docierało i żywcem odłupał się jeden ząb ,zęby były ostre a całe koło płaszczyło się pod młotkiem  i cięło przecinakiem .Kupiliśmy  drugie koło droższe od pana z pankowa chodzi nic nie wyje jest dobrze

97

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Ja mieszkam przy wschodniej granicy i w naszych stronach marka fortschritt jest rzadko spotykana.Co innego na zachodzie Polski. Wydaje mi się, że mój  ZT 303 zarobił sobie na  mały remont .Dodam również, że nigdy nie miałem i nie mam za dużo pieniędzy.

98

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Ja nie napisałem żeby kupować podróbkę wykonaną u nas przez jakiegoś cwaniaczka, tylko oryginał, używany w dobrym stanie. Zimą kupiłem uywane od Pantery czy dokładniej jego brata, było co prawda nowego typu szersze i musiałem jeszcze znaleźć speca z dobra szlifierka żeby je zwęzić, ale kosztowało mniej niż 700 zł razem z łożyskami i jak na razie działa i pewnie będzie. Jak sobie chcesz najdroższe części kupować to polecam kierunek Brodnica i Grudziądz tam żyją ludzie z innej planety wink

99

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Do Tomka 1974
A w drugim ciągniku zużywa sie przeważnie to co w pierwszym. No może nie zużywa się rama nośna i jeszcze parę elementów. Mógłbym również wymienić kilka przykładów podobnych do opisanych przez Marcina. No cóż tak to już jest.

100

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Dario , Ty od jakiegoś czasu chcesz być lżejszy od latawca. Zgadzam się z Tobą w temacie Grudziądza. Pantera i PiotrK to osoby z całkiem innych planet. Bliższy mi jest profesjonalizm PiotraK, niż braterstwo Pantrry. Pantera sprzeda Ci to, o co Go zapytasz. Piotr i jego Ojciec, doradzą Ci czego nie musisz kupować. Niby nie wielka różnica a jednak !