101

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Do Dario
Uprzejmie pytam :Ile dałeś za ten komplet? Ja również kupowałem używane części do ZT 303 i przeważnie nie miałem powodów do narzekania.

102

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

@sławek42, ciężki nie jestem to fakt, ale od 10 lat mam własny warsztat samochodowy i najczęściej jak sam robię coś to wiem co mi potrzeba i wolę Panterę i jego brata/braci niż drogie rady Panów z Grudziądza. Bez obrazy dla nich ale za biedny jestem żeby być ich klientem, o Brodnicy to samo zdanie.

103

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Zupełnie nic nie mam do Ciebie Dario ! Do Pantery, w sumie tez nic. Zostawiłem u niego parę tysięcy (chyba ponad trzy). Za 90 % towaru zapłaciłem bez mrugnięcia okiem. I jestem Mu za to wdzięczny. Dwa razy zrobił mnie w chuja (lub jego brat). I tego zapomnieć nie mogę. Preferuje PiotraK. On mnie w chuja nie zrobił. Pogadał, poradził, zrobił co mógł. I tyle !

104

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Tak to jest każdy ma jakieś inne doświadczenia i swoją listę lepszych/gorszych dostawców.
Ja do Ciebie też nic nie mam :beer:

105

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

sławek 42 napisał/a:

Zupełnie nic nie mam do Ciebie Dario ! Do Pantery, w sumie tez nic. Zostawiłem u niego parę tysięcy (chyba ponad trzy). Za 90 % towaru zapłaciłem bez mrugnięcia okiem. I jestem Mu za to wdzięczny. Dwa razy zrobił mnie w chuja (lub jego brat). I tego zapomnieć nie mogę. Preferuje PiotraK. On mnie w chuja nie zrobił. Pogadał, poradził, zrobił co mógł. I tyle !

Masz rację Piotr jestOK.!!!!!!!!!!!!!:cool:

106

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Panowie nie ma co się licytować i najlepszym zdarzy się pomylić lub nie dotrzymać terminu .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

107

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Ja mieszkam koło Brodnicy a w Brodnicy jest Walasek który sprzedaje częsci do forszjaków i całe ciągniki też. No ale jest z innej planety bo ma drogie części że nie wiem co.......
No ale wie że trzeba od niego kupić i może sobie pozwolic na takie ceny.

108

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Nie ma nic gorszego jak kwasy. W mięśniach, w temacie, w atmosferze. Wolę nazwać zdarzenia po imieniu, niż owijać zbędne rzeczy w cokolwiek. Jak by nie patrzeć w swojego forszaja włożyłem ok. dwudziestu tysięcy złotych polskich w części. Więc z samego tego powodu mniej więcej wiem kto jak się prezentuje. Jakościowo i cenowo. I nie mam powodu tej informacji ukrywać.

109

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Proszę o pomoc. Walczę z tym wałkiem  i widełkami w skrzyni od włączania WOMu i ULSu .
Proszę napiszcie jak dać sobie z tym radę.

110

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Zenek6161 napisał/a:

Do Dario
Uprzejmie pytam :Ile dałeś za ten komplet? Ja również kupowałem używane części do ZT 303 i przeważnie nie miałem powodów do narzekania.

Przegapiłem Twój post, po pisałeś 3 minuty przede mną i się nie wyświetlił, zapłaciłem za tą zębatkę coś w okolicy 300 zł, używana razem z łożyskiem igiełkowym.

Co do Twojego ostatniego postu o widełkach i wałku od ULS i WOM to nie wiem o co Ci chodzi ?

111

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Chodzi o tę rurkę z prętem w środku. Jest ona zaraz nad skrzynią dzielona i łączona sworzniem.Jej zakończenie znajduje się pod kierownicą i służy do włączania WOMu i ULSu    ( półbiegi).Ja chcę wyjąć górny wałek w skrzyni ,a przeszkadzają  mi te widełki załączane pod kierownicą.

112

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Jak byś ściągnął sobie katalog stąd: http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 271#p12271 to byś miał obrazki i widział jak i co jest zamontowane.

Kilka śrubek odkręcasz i wszystko wychodzi
http://www.fotoload.pl/123aa19/4382ae6b725f37c0acc92a22e89bcc7411934_min.jpg

113

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Mam katalog i wiem jak to jest zamontowane.Chodzi o to , że tam nie ma dojścia , a bardzo dużo rzeczy robi się jakimś sprytnym sposobem i chodzi o taki sposób.
  Przy okazji , dotarłem już prawie do końca demontażu. Chciałbym zapytać , czy ten żeliwny łącznik między sprzęgłem, a skrzynią po odkręceniu 8 śrub to może trzymać tylko dźwignia załączania pompy głównej i cięgiełko sprzęgła czy może coś jeszcze?

114

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Zenek miałem identyczny problem , wyciągnąłem to na siłe łyżką kluczami do rur młotkiem itp. uszkodziłem przy tym jeden pierścień zabezpieczający.Powiem tak nie mam pojęcia jak to wyjąć bez uszkodzenia tego pierścienia i nie wiem jak to włożyć aby te dwa pierścienie były na swoim miejscu. Kombinowałem i doszedłem że jak założe bez tego jednego pierścienia to i tak  nic się nie przesunie

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

115

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Ja miałem skrzynię wyciągniętą z ciągnika i może dlatego nie pamiętam żeby był problem z widełkami od żółwia i WOM. Nie pamiętam teraz ale może do tego dostałem się przez dolny dekiel. Powinno się chyba odkręcić ten boczny ale u mnie wygląda na nieruszany więc go chyba nie odkręcałem, a jak skrzynia jest w ciągniku to go i tak się nie odkręci bo rama jest zaraz obok.
Przy odsuwaniu obudowy sprzęgła od skrzyni może jeszcze przeszkadzać przewód gumowy od smarowania skrzyni biegów.

116

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Dzięki.Chciałbym jeszcze zapytać gdzie można kupić względnie tanio i dobrej jakości łożyska igiełkowe do skrzyni biegów.Podobno są w sprzedaży takie łożyska, ale wyprodukowane w Chinach.Tych chińskich to nie chciałbym za darmo.

117

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

http://images38.fotosik.pl/234/4d8b698825b31e63med.jpg
Oto cały winowajca.Nie jestem pewien, czy udało wkleić mi się link. Ale na pewno udało mi się naprawić skrzynię. Pełen sukces. Przy okazji remontu naprawiałem dużo drobnych rzeczy. Np. te rygle, czyli takie wałeczki pracujące w bocznych rowkach prętów do ,których przykręcone są widełki były nieco zaklepane. Wystarczyło je troszkę oszlifować i włączanie biegów jak w maluchu. Na dwóch wodzikach zatrzaski były trochę źle nastawione.
  Chciałbym podziękoać wszystkim, którzy pomagali, a szczególnie Administratorowi za instrukcję demontażu skrzyni. Fakt , że roboty było co niemiara.
   Proponuję przyznawać honorowy tytuł ,, Doktorat z Fortschritta" za to, że ktoś odważył się i pomyślnie naprawił skrzynię biegów.

118

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

cieszę się że komuś się przydało taka była idea tego forum , jak kupiłem ten ciągnik nie wiedziałem o nim nic w okolicy nie było nic podobnego.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

119

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Zenek, ale Ty masz 303 a przy nim jest mniej rozbierania niż w 323. Ja teraz przerabiam garaż i będę montował suwnice na suficie, wtedy naprawa skrzyni to pan pikuś.

120

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Marek  skrzyni  w  323  i  tak  sównicą  nie  łykniesz ,  no  chyba  że  bude  zdejmiesz