161

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

W niedzielę jadę odebrać swoją skrzynkę do 323. Niestety koszt gratów do niej był dużo większy niż koszt drugiej skrzyni. Dlatego teraz będę miał o jeden bieg na przełożeniu mniej ale może chociaż moment będzie większy:-)
Mogę polecić kolegę Wiesława, działa w okolicach Chełmży, tel. 783685214.
Naprawia u klienta.

162

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

tylko policz zęby na ataku.

163

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Podpowie może ktoś jak zacząć rozbieranie skrzyni biegów od 303, tak samo jak w 323 po kolei trzeba wszystko odkręcać od strony silnika. Potrzebuje się dostać do dolnego wałka,     do II i III biegu.
może ktoś ma jakieś fotki

164

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Do dolnego wałka dostaniesz się tylko po wyjęciu całej skrzyni na stół. wydobywanie skrzyni zacznij od wyjęcia silnika, zbiornika oleju, przystawki sprzęgła, pompy oleju i wszystkiego co przeszkadza big_smile
wałek z trybami  biegów 1 2 3 wychodzi w stronę ataku po uprzednim wyjęciu wałka atakującego, rozbieraj uważnie bo w ciasnych miejscach są poukrywane segiery, nic na siłę,
dolny wałek jest zakręcany nakrętką koronową zaraz za łożyskiem  wałka napędu WOM (CAŁY NAPĘD WOM TEŻ TRZEBA WYJĄÄ†) Aa tam znów 2 podłe segiery
jak coś to pisz jestem na bieżąco w temacie bo skrzynie do 303 mam po całym garażu rozłożoną lol

Śruby kręcą się w tą samą stronę czy to ursus, zetor, czy forsz

165

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Zabrałem się za 323. zdjałem pokrywę skrzyni i widzę, że tryb od wstecznego ten z katalogu o nr 19 jest mocno zjedziny, dolny nie ruszony. Myślę wymienić tylko górny z racji, że ominie mnie sporo roboty, a myślę, że nie powinno hałasować niż teraz. Co myślicie?

166

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

eee tam nic mu nie będzie aby ten tryb drugi był w miarę ok

Nie ma to jak FORTSCHRITT

167 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2020-06-03 00:45:57)

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Pany jeszcze szybie pytanie. z racji, że nie mam kabiny to pomyślałem, że rozpołowię go i cofnę tyłem a silnik i sprzęgło zostawię. Czy trzeba zdejmować pompę i przystawkę napędu do rozjechania go? Wszystko rozkręciłem i odszedł centymetr i dalej nie drgnie, gdzieś mi blokuje. któryś wałek jest zabezpieczany od strony pompy czy przystawki? Czytałem watki, ale nie znalazłem wzmianki o pompie i przystawce.
Ta poza nawiasem to nie wiem jak się stało, że o tej pory żyłem z przeświadczeniem że górny wałek da się wyjać bez rozpoławiania....

168

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Da radę wyjąć, drążek zaprzeć o obudowę i na łączeniu wyskoczy wink

169

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Trzyma tam chyba jakiś diabeł bo już przecież nie jedna skrzynia rozbierana przeze mnie, ale ten uparty wianowy traktor wink czyli przystawka i pompa nie ma prawa trzymać?

170

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Miałem na myśli górny wałek.

171

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Górny wałek wydaje mi się, że bez rozpoławiania wyszedlby gdybym go zgiał bo legitnie to on nie wyjdzie tak łatwo.

172

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

On nie jest ciągowy, składa się z dwóch elementów, łączy się na tym ustrojstwie z przodu. Jeden w drugi wchodzi na około 1 cm. Ja swój z kolegą mechanikiem trochę zaokrągliłem na brzegu żeby w przyszłości bezproblemowo przełamać i wyjąć go bez rozpoławiania.

173

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Kurde Andrzeju jakby się dało to ja się sporo nakręciłem dziś nie potrzebnie :stu:

174

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

No ale to ryzyk-fizyk.

175 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2020-06-04 22:24:06)

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Pompa nie trzyma, ale jej wyłącznik owszem....

176

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Penie masz ten sam problem co ja. Dzwigienka od wyłączania pompy idzie przez ramę i trzeba ją zsunąć bo się .... a nie odjedziesz.

177

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Odświeżam temat.
Porzebuję koło zdawcze Z20 na górny wałek. Ktoś zakładał jakieś dostępne w kraju i może potwierdzić że nie rozpada się po dniówce w polu?

178

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Ja zakładałem, ale nie wiem dokładnie czy ten sam tryb. Rok chodziło później traktor sprzedałem. Na wyglad szału nie było. wydawało się bardziej miękkie.

179

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

A gdzie je kupiłeś tzn u kogo? Pszenno, Hemas, THU?
Roboty jest żeby go wyrwać ze skrzyni i szkoda byłoby robić to od nowa za chwilę.
Ponadto szukam łożyska NU 1016 na sprzęgło.

180 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2022-05-28 07:37:22)

Odp: Wymontowanie I Naprawa Skrzyni

Robiłem to roboty nie mało.
Nie pamiętam gdzie to kupiłem może w Pszenno....
Chodź do dziś. Dla pewności miałem stare i nowe na twardościomierzu. Nie było różnicy....