721

Odp: Skrzynia Biegów

Patryk być może kupiłeś tą którą odesłałem miała 28 twardości.Zapewniam Cię że jej sam nie zrobisz a jak nie ty to tylko Grudziądz ale to mocno zaboli.

722

Odp: Skrzynia Biegów

Czemu co ona ma takiego w sobie tzn ogółem forschritt że nie idzie jej zrobić samemu? nie żebym śmielił twierdzić ze jestem jakiś wszechzdolny itp ale poprostu chciałbym byś mi to wyjaśnił czym sie rózni ona od skrzyń od 16tek 12tek gdzie sie tez pchało ręce. czy w bizonie co sie na omacka zakłada wszystko.

723

Odp: Skrzynia Biegów

Patryk3802
zadzwoń jeszcze do Żukowa dawno tam nie byłem ale szło się z chłopem dogadać jak miał dzień sarnet wie o kim pisze też tam zaglądał 606 956 625

724

Odp: Skrzynia Biegów

to w sobote wykonam telefony. Panowie ale nie łamcie mnie naprawde sam tzn z kimś nie zrobię skrzyni?:(

725

Odp: Skrzynia Biegów

skoro człowiek to skonsruował i poskładał to czemu człowiek ma tego nie naprawic jeżeli masz troche pojęcia o mechanikowaniu i znasz jakiegoś majstra co by mógł ci podpowiedzieć to naprawisz sam i będzie jeździć na pewno musisz sporo obserwować zanim cos rozbierzesz a najlepiej sobie znaczyć rysować zdjecia robić i zawsze coś zapamiętasz a potem poskładasz i pamietaj ze jeśli juz robisz przy skrzyni to nie bądź chytry tylko jak coś trzeba zmieniac to sie nie namyślaj aa tam pojeździ jeszcze tylko jak masz wątpliwości porównaj element z nowym alboi innym żebyś wiedział co i jak i zawsze podpytaj tutaj to każdy coś podpowie jakieś spostrzeżenia

Nie ma to jak FORTSCHRITT

726

Odp: Skrzynia Biegów

Przecież już raz zrobiłeś . Fortschritt to nie 16ka ani 100ka . Moja przygoda z tą marką zaczeła się w 1984 roku więc miałem czas ogarnąć NRDowską myśl technologiczną .

727 Ostatnio edytowany przez Patryk3802 (2017-01-05 22:09:25)

Odp: Skrzynia Biegów

Marek myśle ze nie zrobiłem błędoów prędzej jak ja robiłem. Wydaje mi sie że problem jest częsciami jakie "tworzą" teraz bo jednak bo jakoś mi ciezko uwierzyc by zebatka rozpadła sie na pół z błędów składania....  Ale to tylko może mi sie wydawać, nie wiem nie chcę sie tu w jakikolwiek sposób bronić. ale biorę to na prosty chłopski rozum.

Tomek skrzynia była robiona, wymieniałem wszystko co mi sie nie podobało i to w czerwcu 2016 roku... Tylko człowiek głupi był tzn tak uważam i kupował wszystko nowe. Bo zawsze remontowało się inne sprżety to nowe sie częsci kupowało. Czy bizona czy ursusa. I to chodziło i chodzi. z Forschrittem zaczeły się przeboje.

728 Ostatnio edytowany przez Marek323 (2017-01-05 22:26:50)

Odp: Skrzynia Biegów

Jestem przekonany że nie zrobiłeś błędu w składaniu,My taką skrzynie składamy przy 0,7.
Można zakładać stare części tylko że to nie jest profesjonalne .

729

Odp: Skrzynia Biegów

A u mnie bez 0,7 najwyzej przy 2,25l pepsi big_smile  No to jak to jest wkońcu to zeby wyjąć tą zębatkę trzeba odjechać przodem? czy wyjdzie bez?

730

Odp: Skrzynia Biegów

Kabina, silnik,pompa,obudowa sprzęgła,wałek sprzęgłowy ,wodziki i dopiero choinkę z 20ką

731

Odp: Skrzynia Biegów

Marek to ja troszkę  inaczej wyciagałem skrzynie tzn tak pompe przystawkę napedu odkręcałem, skrzynie rozłaczałem na "obudowie sprzęgła, odkręcałem rame od zwolnic lewarowałem go na wózkach taki co używa sie większości do 60tki kabine odkręciłem z tyłu i uniosłem ją lekko do góry, błotniki z tyłu odkręcałem i zeby móc rozebrać cały górny wałek to pamietam juz teraz trzeba było jakieś 10-15cm odjechać od przodka i wtedy wyszło mi. a że potem było dokładnie widać cały dolny wałek to i tak wyjmowałem skrzynie tzn rozkręcałem między tylnym mostem. i na takim "wózku" unoszonym wyjechałem z pod ciagnika. bo miałem do roboty główny wał dolny. wtedy na gotowo złożyłem sobie skrzynie.

732

Odp: Skrzynia Biegów

Ja robiłem tylko raz ( to była moja pierwsza skrzynia).
Chyba musisz rozjechać.
Jak dobrze pamiętam to ten wałek od przodu ma wspólne łożysko z przednim górnym wałkiem. Jak tamtego nie ruszysz to nie wyjdzie.
Wszystko jedno czy kupisz nowy tryb 20 czy uzywany. Jak go dostaniesz to jedź w kraj mierzyć jego twardość.
No i pytanie co padło pierwsze?
Komuś pękła ta obudowa?
Ja  u siebie miałem wyrwany gwint w "bloku" skrzyni od śruby która trzyma taką obudowę  ale o jedno łożysko do przodu na tym samym wałku. Tak jak umiałem wkręciłem na klej i trzyma.... odpukać...  Gdybyś robił to sam czy z majstrem to pamiętaj że możesz mieć taki sam problem gdy za długą śrubę wkręcisz w za płytką dziurę.

733

Odp: Skrzynia Biegów

Pietia napisał/a:

Patryk3802
zadzwoń jeszcze do Żukowa dawno tam nie byłem ale szło się z chłopem dogadać jak miał dzień sarnet wie o kim pisze też tam zaglądał 606 956 625

cugan z żukowa  miał   rozebranego 323 kiedyś ale u niego wiecej 303  . ale pytać nie zaszkodzi .

Leszek   dla kolegów'

734

Odp: Skrzynia Biegów

Tak dokładnie Krzysiu jest tak jak piszesz z tą śrubą. to tak jest wszędzie. ale akurat tam była zakładana ta sama co była predzej wkrecona. znakowałem sobie wszystkie śruby prędzej zanim trafiły spowrotem do skrzyni. tak samo obudowy czy tez wodziki. +zdj.
Krzysiek to ile juz miałeś tych "bóli" ze skrzynią ze piszesz pierwsza? Chyba że nie rozumiem Twojego posta jak trzeba.  Co do tego co padło pierwsze to juz raczej się nie dowiemy. Chyba że wziąść i zbadać teraz twardość owej zębatki.  No i jakie to jest urządzenie do badania twardości i gdzie je można szukac?

735

Odp: Skrzynia Biegów

Masz swój rozum więc działaj powodzenia.

736 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-01-05 23:00:13)

Odp: Skrzynia Biegów

Pierwsza skrzynia jaką naprawiałem w życiu.
Pierwsza skrzynia jaką widziałem w życiu.
Nawet mechanikiem nie jestem...
No cnotę straciłem z nią wink
I nadal się kręci...

Możesz badać teraz twardość.
Szukaj po jakiś zakładach.
Ja znalazłem w firmie produkującej uszczelki "motoryzacyjne"

737

Odp: Skrzynia Biegów

Nie no Marku nie bierz tego co ja pisze. Tylko opisałem własnie jak to było robione prędzej u mnie. Teraz tak własnie myśle ze po twoim sposobie łatwiej mi będzie wyjąć tą 20tkę bo u mnie niestety prędzej trzeba było dolny wałek wymieniac więc musiałem wydrzeć skrzynie z ciagnika.
Krzysiek też nie uważam się za mechanika. Ale juz w 3P skrzynie robiłem, pomagałem przy 40tce przy 55 zrobiłęm sam znajomemu i chodzi. W bizonie pomagałem robić a teraz mój bizon woła o zajrzenie tam.

738

Odp: Skrzynia Biegów

To zawija rękawy i do roboty!
Ale ma to 2 wady
Nie ma kto śrubokręta podać
Nie ma z kim wypić 0,7 na koniec...

A nie Twoja żona Ci pomoże.... na pewno z śrubokrętem

No i pisałem że to coś na ostatnim łożysku....... aczkolwiek upierałem się przy napędzie bo nadzieja umiera ostatnia ...

739 Ostatnio edytowany przez Patryk3802 (2017-01-05 23:11:37)

Odp: Skrzynia Biegów

Ja też dzis liczyłem zanim odpaliłem ze może to przystawka napedu...
Co do0,7 to nie przepadam za alkoholem. Jakoś mi nie smakuje. Ale pepsi czy coca cola albo cola biedronkowa to  ':beer:'

740

Odp: Skrzynia Biegów

Patryk3802 napisał/a:

Ja też dzis liczyłem zanim odpaliłem ze może to przystawka napedu...
Co do0,7 to nie przepadam za alkoholem. Jakoś mi nie smakuje. Ale pepsi czy coca cola albo cola biedronkowa to  ':beer:'

to przybijaj ze mna piatke bo ja za alko wogóle nie ide ale cole popije czasami jak mam smaka wink

Nie ma to jak FORTSCHRITT