1,041

Odp: Skrzynia Biegów

docisk cały w pajączku wyczuwalnym pod paznokciem a co do toczenia to moim zdaniem po 1mm trzeba by było zebrać . a i jeszcze jedno wałek wchodzący w skrzynie ten cienszy ma luz wzdłuzny około 3 mm i luz przy kręceniu ok 10 mm i w momencie kręcenia słychac dziwny dzięk

1,042

Odp: Skrzynia Biegów

jak toczysz bieżnie tarczy to potem musisz zebrać zewnętrzna krawędź dobry tokarz ci to ogarnie ja swoje woziłem do tokarza i od forszaja i od jumza

Nie ma to jak FORTSCHRITT

1,043

Odp: Skrzynia Biegów

a co z tym wałkiem tak ma byc cy coś posypane?

1,044

Odp: Skrzynia Biegów

witam panowie ma ktos może fote albo rysunek który tryb odpowiada za 4 bieg ? bo tak jak pisałem juz dawno hałasuje mi 4 II i teraz postanowiłem to ogarnąc , mam sciągniety dekiel i wodziki ruszałem trybami luzu na nich nie mam tryby wszystkie całe  nie wiem o co kebab

1,045

Odp: Skrzynia Biegów

Biegi masz na dole skrzyni najmniejszy to 4 bieg

1,046

Odp: Skrzynia Biegów

czyli na dolnym wałku ? popatrze jeszcze  ale to dla mnie dziwne ze tylko 4 II hałasuje na 4 I i szosowej jest cicho  a tryby naprawde wygladaja zdrowo

1,047

Odp: Skrzynia Biegów

Na dolnym widać je od lewej strony. Za ten hałas to może druga grupa odpowiada. W sumie to już prawie 7 lat jak robiłem skrzynię niewiele już pamiętam.

1,048

Odp: Skrzynia Biegów

androl napisał/a:

Na dolnym widać je od lewej strony. Za ten hałas to może druga grupa odpowiada. W sumie to już prawie 7 lat jak robiłem skrzynię niewiele już pamiętam.

ale wtedy np. 3 by tez dawała objawy  a tak nie jest

1,049

Odp: Skrzynia Biegów

Tryb będzie ok ale łożysko pod nim będzie miało luz i na szybkiej 4 będzie hałas.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,050

Odp: Skrzynia Biegów

Wszystko jasne,  teraz pytanie  gdzie dostanę łożyska na skrzynie w miarę rozsądnej cenie?

1,051

Odp: Skrzynia Biegów

No i w połowie pracy jestem skrzynia wyjęta rozegrana w drobny mak umyta poczyszczona czekam na łożyska,  i ku mojemu zdziwieniu igiełkowe było zjedzenie ale nie na 4 a 2 biegu natomiast objawy były na 4,  wszystkie tryby dzięki Bogu ok

1,052 Ostatnio edytowany przez Tomasz2017 (2019-04-21 23:16:05)

Odp: Skrzynia Biegów

ZT 323 szukam koło zebate na 14 zębów, te na  wałku górnym te przed ścianą środkową w skrzyni . szukam najlepiej używanej w dobrym stanie. Macie może jakieś namiary na dobre części?

1,053

Odp: Skrzynia Biegów

Od 4 biegu ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,054

Odp: Skrzynia Biegów

14 na górnym to chyba jedynka. Mogę się mylić a ta jest razem z wałkiem .

1,055

Odp: Skrzynia Biegów

Mam górny wałek na stole i ta zębatka jest razem z wałkiem

1,056

Odp: Skrzynia Biegów

No to miałem rację.  U mnie zęby trochę obgryzione ale jako że ten bieg jest u mnie praktycznie nie używany to go olałem niech sobie wyje...

1,057

Odp: Skrzynia Biegów

Wszystkie biegi są na dolnym wałku, to pamiętam. Na górnym I i II grupa, wsteczny o ile dobrze pamiętam ?

1,058

Odp: Skrzynia Biegów

Andrzeju ale Tomasz pisze o górnym wałku przed przegrodą.  I, II i R są za przegrodą

1,059 Ostatnio edytowany przez Tomasz2017 (2019-04-23 10:42:52)

Odp: Skrzynia Biegów

To za co odpowiada to uzębienie? U mnie jest już ząb ostry i jeden lekko wykruszony. to co olać to ? A reszta może być tylko musze cała skrzynie rozłozyc i na klej łozyska złozyć bo pływaja i wałki pewnie mają okres drgań zajefajny. Panowie u kogo to dostane jako uzywka?

1,060

Odp: Skrzynia Biegów

To pierwszy bieg. Ja praktycznie z niego nie korzystam bo mi to przełożenie nie pasuje do maszyn.  Używam go tylko do ruszenia z ciężkim zestawem.