161

Odp: Skrzynia Biegów

Zenek, żeby wyjąć górny wałek, musisz odsunąć sprzęgło od skrzyni biegów. Żeby odsunąć sprzęgło, musisz odsunąć (lepiej wyjąć) silnik. Żeby odsunąć silnik, musisz zdemontować chłodnice. Żeby zdemontować chłodnice, musisz zdjąć blachy maski. Nie mówię żeby Cię wystraszyć, tylko żebyś wiedział co Cię czeka biorąc się za tą naprawę. Znając złośliwość losu, prawdopodobnie będziesz musiał odsunąć skrzynię od tylnego mostu. Byłoby dziwne, żeby poszedł Ci tryb na górnym wałku a cała reszta była super. Najpewniej jeszcze coś się wychlastało i bez wyjęcia całej skrzyni niewiele zdziałasz.
Popatrz sobie na moje foty skrzyni Tomasa.
Prawdopodobnie poszedł Ci tryb poniżej przesuwki
http://img87.imageshack.us/i/dsc00272rt9.jpg/
Od strony sprzęgła, w górny wałek wchodzi wałek sprzęgłowy pierwszego stopnia, na fotce akurat go nie ma
http://img211.imageshack.us/i/dsc00264og1.jpg/
Od strony mostu jest nakrętka
http://img166.imageshack.us/i/dsc00271ax3.jpg/
Zacznij od zdjęcia dekla, spuszczenia oleju i opatrzenia każdego elementu skrzyni jak najdokładniej się da.

162

Odp: Skrzynia Biegów

Zenek6161 zauważyłem ostatni u siebie podobny objaw podczas orki jak miał ciężej to na podłodze dało się wyczuć delikatne pukanie (nie zawsze) ale też czasem nie mogę właczyć wstecznego tak więc będę śledził ten wątek

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

163

Odp: Skrzynia Biegów

Witam.
Chcę wymienić olej w skrzyni biegów, ale nie wiem ile trzeba wlać. Proszę o pomoc. Jutro mam zamiar kupić olej i nie wiem ile.
Jaki byłby najlepszy LUX czy Hipol?
pozdrawiam.

164

Odp: Skrzynia Biegów

Starsze 50 litrów, nowsze 45 litrów. Ja mam Hipol 6 GL4 80w.

165

Odp: Skrzynia Biegów

Witam.
Nowszy to który rocznik? Ja mam  84

166

Odp: Skrzynia Biegów

niemiecka tabela podaje w zależności od modelu od 38 -45l mając miarkę chyba potrafisz dolać do pełnego stanu

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

167

Odp: Skrzynia Biegów

Jeśli masz już smarowanie skrzyni biegów pompą oleju, to 45 litrów tj. od numeru nadwozia/ramy 42772. Ale po numerach to dziś już raczej do ładu nie dojdziesz.

168

Odp: Skrzynia Biegów

Witam.
Dzięki kolego za info mam nr 73348 czyli smarowanie pompą ?
Pozdrawiam.

169

Odp: Skrzynia Biegów

Jeśli masz taki patent (nr.1) jak na obrazku to tak
1. pompa smarowania skrzyni biegów
2. pompa główna układu hydrauliki
3. przystawka przedniego napędu

http://www.fotoload.pl/123aa34/4d3e6ed2902bd28fd2bf18e86560d4eb11644_min.jpg

170

Odp: Skrzynia Biegów

Witam przy moim 325  wyskakuje 2 na polowych i szosowych biegach do tego jeszcze polowe (na biegach 1-4) żężolą (coś jakby pukało)na szosowych jest ok.Prosze o pomoc w ustaleniu usterki i czy będzie dużo rozbierania przy traktorze.Pozdrawiam.

171

Odp: Skrzynia Biegów

Tyle samo co Piotrfire i jeszcze troszeczkę.

172

Odp: Skrzynia Biegów

loldi12 napisał/a:

Witam przy moim 325  wyskakuje 2 na polowych i szosowych biegach do tego jeszcze polowe (na biegach 1-4) żężolą (coś jakby pukało)na szosowych jest ok.Prosze o pomoc w ustaleniu usterki i czy będzie dużo rozbierania przy traktorze.Pozdrawiam.Widze że podobne objawy

173

Odp: Skrzynia Biegów

Loldi, poczytaj uważnie "Sprzęgła mosty i inne nie wymienione" - wszystko o co pytasz jest dokładnie opisane.

174 Ostatnio edytowany przez RobertŚ (2009-12-01 23:43:32)

Odp: Skrzynia Biegów

Witam,od pewnego czasu w 323 wyje mi skrzynia na wstecznych biegach,co może być przyczyną tej głośnej pracy. Dodam że "wyje" niezależnie od załączonych lub wyłączonych napędach.:hmmm:

175 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-12-04 11:52:45)

Odp: Skrzynia Biegów

Zły olej i poleciały Ci łożyska igiełkowe w kołach zębatych o ile już same koła nie dostały. Pierwsze zawsze leci koło od wstecznego biegu.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

176

Odp: Skrzynia Biegów

Olej to mam raczej dobry,(agrol u) ale jak kupiłem ciągnik to stanu oleju w skrzyni nie było a wręcz było sucho.Chciałbym jeszcze spytać czy sama wymiana tych łożysk wyciszy pracę skrzyni (koła zębate są chyba ok bo nie słychać stuków ani zgrzytów)i czy do ich wymiany trzeba wyciągać całą skrzynię,czy da się załatwić to od góry?

177

Odp: Skrzynia Biegów

Piętro niżej masz opisane jak dobrać się do skrzyni jest także opis poparty fotami w "zrób to sam"

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

178

Odp: Skrzynia Biegów

Czyli trzeba wybebeszyć całego.:wow: Tu pytanie do PiotrK ,ile będzie mnie ta przyjemność wymiany tych "iglaków" vel igiełek sosnowych kosztować.

179

Odp: Skrzynia Biegów

Czytam  to  forum  już  od  jakiegoś  czasu  i  widzę  że  tych  remontów skrzyń to  jednak  sporo  się  robi . Naprawdę  są  aż  tak  awaryjne?

180

Odp: Skrzynia Biegów

Raczej zużyte.