361

Odp: Przedni Napęd Problem

Skrzynia znaczy skrzynia.
Idąc twoim tropem czy wałki ze skrzyni z Golfa 3 będą pasować do Golfa 4? Nie będą.
Trzeba zmienić całą skrzynię biegów z wałkami i ze wszystkim, bo ZT 300 nie ma wyjścia na przystawkę przedniego napędu, ma jedynie wyjście na przedni WOM?? Może pomyliłeś to z napędem przystawki.

362 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-01-08 23:01:03)

Odp: Przedni Napęd Problem

chyba masz rację...

363

Odp: Przedni Napęd Problem

A jak napędzisz wałek do przedniego jak zamiast 20ki jest chyba21 lub 23 zęby a w obudowie nie ma prowadzeń na łożyska do wałka.

364

Odp: Przedni Napęd Problem

Dziękuje Krzysztofie za informacje. Już wszystko wymontowałem teraz została gorsza część pracy czyli montaż. W razie pytań bede pisał. Dziekuje Bardzo. Pozdrawiam

365

Odp: Przedni Napęd Problem

Witam . Mam problem z ciągnikiem ZT 303 przedni naped działa kiedy ne on lekko i to czasami na jedno koło . Co moze byc powodem takiego zajścia ? Proszę o szybka odp.

366

Odp: Przedni Napęd Problem

Paweł po 1 to jest odpowiedni dział żeby się przedstawic tak na szybko.
Co do napędu to rozumiem że działa pod obciążeniem co jest prawidłowe i tak samo jest prawidłowe że czasem na jedno koło i z tego bym się cieszył bo mechanizm różnicowy działa poprawnie.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

367

Odp: Przedni Napęd Problem

Pawel1806 na początek dolej olej do przystawki od napędu takie coś pod silnikiem i przykręcone do skrzyni(tam są wałeczki i lubią się ślizgać albo zacinać) jak to nie pomoże to wymuś napęd pneumatycznie takie włączniki pneumatyczny obok pedału hamulca jak wymusisz napęd i nie będzie działał to masz walnięty przedni napęd (albo coś w skrzyni)jak działa i ciągnie jedno koła to wymuś drugim włącznikiem pneumatycznym blokadę przedniego mostu.A dobrze by było sprawdzić czy cała pneumatyka działa od blokad.

368

Odp: Przedni Napęd Problem

witam wszystkich na foróm ..
mam problem z przednim napędem , bo jak ostanio jechałem na szybkim ostatnim biegu to usłyszałem jakis dziwny odgłos jakby zgrzytu z pod kabiny z prawej strony ciagnika .
zatrzymałem forszaja i po chwili ruszyłem dalej .
zgrzyt ustał ale jechałem dalej jak na szpilkach . nic takiego nie robiłem cięzkiego forszajem dopoki nie pojechałem sprezynowac i tu zaczął sie problem , bo przestał działac przedni napęd . tylne koła boksuja a przód nawet nie ruszy .
dodam jednak ze jak przy gwałtownym puszczeniu sprzegła (ruszania z miejsca ) przednie koło sie zrywa , i wyglada na to ze ciągnie , ale moge go zakopac w piachu to przedni naped nie działa ..
duzo wczesniej nim orałem w takiej troche cięzkiej ziemi to widac było ze przód ciągnie .  ten problem nastał gdy pojawił sie ten jednorazowy zgrzyn na najszybszych biegach .
dziwne ze przy raptownym ruszaniu z miejsca przednie koła zrywaja sie z miejsca a w trakcie jazdy koła tylne boksuja np na piachu a przod nawet nie drgnie ...

co to za przyczyna ze tak sie dzieje ????
panowie prosze o jakies cenne wskazówki .....

pozdr

369

Odp: Przedni Napęd Problem

a jak wymusisz załączenie przedniego napędu to działą ?  czy nie ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

370

Odp: Przedni Napęd Problem

sharan28v6 poszły ci wałki w przystawce napędu musisz na początek wlać olej jak to nie pomoże to rozbierz i przełóż wałki lub całe ten mechanizm .Ktoś z forum już to robił jak może to niech pokaże gdzie to jest bo ja nie mam pojęcia.

371

Odp: Przedni Napęd Problem

tomek 1974 jestes z głogowa ???

372

Odp: Przedni Napęd Problem

wojtas nie mam tak do konca sprawnej instalcji elekttrycznej ...
ale do przedniego napedu potrzebna jest sprawna instalacja ???
nie miałem sprawnej i działał .
wiadomo ze do tyłu naped nie działa jak jest instalacja nie sprawna ...

to na pewno tak jak mówił tomek 1974 to te wałki w przystawce , to cos jest z nimi .

co ja sie miałem z tym ciagnikiem , ale juz zostało coraz mniej pracy przy nim ..
kupiłem go z niby uszkodzonym silnikiem , bo nie trzymał cisnienia oleju w silniku ..
na zim nym miał 9 atm a na zagrzanym 1 atm .
a usterka była jedna , jak zrobili remont silnika to przy składaniu pekła im ta aluminiowa rurka co łaczy pompe olejowa z blokiem ....
teraz po obcieciu 1 zwoja sprezyny i wymianie rurki to na zimnym ma 6 a na ciepły 4 ...
uszczelniłem cały układ hydraulicznu łacznie ze serwem ...
jedno uszczelniłem to w drugim miejscu ciekło ..
jak ktos mógł tak jezdzic , ze wszystkiegoi ciekło , gdzie nie stanął tak kałuza oleju .....
przeciez ten olej nie kosztuje 1 zł .
a juz tak gubił ze jak pojechałem orac to 7 l wyleciało przez cały dzien ...
musze odwiedzic piotra zeby mi zregenerował rozdzielacz hydrauliczny i całe te urzadzenie od biegów , bo znalezc w nim biegi to szok .

jedno trzeba powiedziec o forszaju 323 : komfortem w kabinie duzo nie odbiegaja od nowszej generacji ciągników ..

373

Odp: Przedni Napęd Problem

to za ile ty ten ciągnik wyrwałeś ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

374

Odp: Przedni Napęd Problem

za 12 tys zarejestrowany . a kumpel kupił za 21 taki wymalowany piekny radio cd heh , i długo sie nie nacieszył, bo juz skrzynie robi , bo zablokowało mu ....
ja tak liczyłem ze włoze moze 3 moze 4 ale wiem co bede miał ....
stan techniczny jest wazny a nie lakier ...

tam u ciebie w dolnoslaskim jest zagłebie tych traktorów , wiec i czesci mozesz tanio wyrwac ..
u mnie tylko najblizej ma gosci kupe tych ciagników i czesci koło nowej soli , i kroi za czesci jak za nowe .

moze masz jakis namiar na goscia który sprzedaje czesci do forszaja za rozszadna kase ???

pozdr

375 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-04-08 16:27:43)

Odp: Przedni Napęd Problem

Znam to ja coś podobnego w podobnej  cenie  wyrwałem big_smile Żeby  go do stanu użyteczności doprowadzić to się trzeba namęczyć ale warto . Sharan z kont  jesteś ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

376

Odp: Przedni Napęd Problem

mieszkam koło zielonej góry woj lubuskie ....

377

Odp: Przedni Napęd Problem

Dziwne , nie daleko od granicy  tam też powinno być trochę  takich maszyn :hmmm: Tanio nie będzie bo to jest tego coraz mniej hmm

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

378

Odp: Przedni Napęd Problem

jest paru ciekawych ..   w lubkowie , zagrodnie  .  do lubkowa mam  namiary  do zagrodna    ma kumpel ..  w sumie ostatnio w zagrodnie byłem  co byś potrzebował smile  bo oglądałem co ma  ...

nowa sól ...  jeździłęm tam z kumplem kombajnem  2 razy do roku smile  bizonem big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

379

Odp: Przedni Napęd Problem

ja za swojego dałem 5500tys zł ale silnik był do remontu ale jeszcze by jeżdził i skrzynia do remontu a przy okazji wymieniłem tarcze sprzęgłowe a teraz do można jeżdzic

380

Odp: Przedni Napęd Problem

Hans ale masz 303 , a kup za tyle 323 ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "