381

Odp: Przedni Napęd Problem

hans ja też dałem za swojego 5,5 tys tylko że remont silnika zrobiony był na chińskich częściach po czym pękła tuleja i kompresja szła do układu chłodzenia a woda poznała się z olejem sad, a silnik wylądował w Grudziądzu. Muszę jeszcze wywalić sprzęgło i je przejrzeć. Masakra remont silnika droższy od samego grata sad, ale cóż mam nadzieję że będzie ciągnął jak z fabryki hmm

382

Odp: Przedni Napęd Problem

sharan28v6 oj Głogowa ale w Wielkopolsce.

383

Odp: Przedni Napęd Problem

miałem panowie jeszcze nie dawno forszaja 300 to była maszyna tak odremontowana ze tam  nie było co w niej robic ...
kupiłem go to jednym panu który podobno remontował go przez cała zime , rozkrecając wszystko , wym9ieniajac padniete czesci na nowe,  czyscił , piaskował i pomalował ...
ten traktor był jak nowy , ale cóz ten pan juz nim nie pojezdził , bo rak mu na to nie pozwolił .....
kupiłem go za 4 tys i wierzcie mi przez 4 lata wymieniłem w nim tylko tylnie opony na mowe , i wymieniłem układ wspomaganie na orbitrol , ale nie ze wzgledu ze padło , tylko ze ciezko chodziło , bo to było z tych starych rozwiązan ...
oczywiscie przez ten czas co go miałem to był dmuchany i chuchany , i nikt poza mna nim nie jezdził  ....
jedyne rzeczy które mnie denerwowały to te szarpiące sprzegło  przy którym strzch było cos do niego podczepiac , a druga rzecz to ten chałas w kabinie ...
w 323 to jest rewelacja , cicho w srodku , wygodnie , radio sobie słuchasz , swoje mysli słyszysz ....

mimo tego forszaja 300 sprzedałem z robionym pługiem do sniegu  za 13.600 i pan który go kupił nie dyskutował na temat ceny .....

był tylko zdziwiony ze w przeciwienstwie do innych ciagników wystawionych na allegro , była opisana cała prawda o nim , i w pelnej zgodnosci o stanie technicznym i choc nawet wizualnym ....
   jesli chodzi o terazniejszego 323 , no cóz minie troche czasu zeby wszystko dograc i usprawnic zeby chodził i wygladał jak forszaj którego wczesniej sprzedałem ...

pozdr

384

Odp: Przedni Napęd Problem

Radio w 323 ? nie w moim  3 i 4  bieg wyją tak że raczej  sobie go  na postoju  posłucham big_smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

385

Odp: Przedni Napęd Problem

przeciesz w 323  jest cichutko w kabinie ..  moze nie masz wygłuszenia pod podłoga ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

386

Odp: Przedni Napęd Problem

U mnie w kabinie też jest dość cicho, radyjko z dwoma 4W głośnikami słyszalne jest już na ok. 1/4 volume. A żadnego wygłuszenia pod podłogą nie zauważyłem, chyba, że chodzi o tą blachę w kształcie patelni do placków nakrywającą warstwę filcu położonego na skrzyni biegów, począwszy od wejścia dla lewarków przełączania biegów niemal do końca skrzyni. poza tym brakuje mi jeszcze blachy na rozdzielacz, ale sam wywaliłem, bo wadziła. I głośno mimo to nie jest big_smile

387

Odp: Przedni Napęd Problem

Panowie czy aby wymienić wałek napędzający przystawkę napędy trzeba wyciągać całą skrzynię??

388

Odp: Przedni Napęd Problem

wydaje mi się że tak bo z tyłu skrzyni jest osadzony w łożysku ale niech się wypowie ten co to robił.

389

Odp: Przedni Napęd Problem

Tak trzeba wybebeszyć skrzynię z ciągnika

390

Odp: Przedni Napęd Problem

Witam jeżeli chodzi o wałek ten na dole w skrzni co napędza przystawkę od napędu to nie trzeba wyciągać skrzyni, ja jak u siebie go wymieniałem to bez wyciągania skrzyni,tylko na końcu ten wałek jest na łożysku i zabezpieczone jest segerem i jest tam bardzo złe dojście ledwo ręka wchodzi mi jakoś się udało zdjąć ten seger.Musisz odkęcić przystawkę od napędu,pokrywę górną i dolną skrzyni ja jeszcze odkęciłem wszystkie przesówki w skrzyni,trochę się namęczysz ale da się.

391

Odp: Przedni Napęd Problem

Dzięki za informację

392

Odp: Przedni Napęd Problem

Koledzy mam pytanie jak wymienic sprzegło kierunkowe w forszaju 323A 1990r odpowiedzialne za automatyczne dołaczanie przedniego mostu?????????????

393

Odp: Przedni Napęd Problem

chcesz konkretnie krok po kroku czy wystarczy strona z katalogu?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

394

Odp: Przedni Napęd Problem

jaculek napisał/a:

Koledzy mam pytanie jak wymienic sprzegło kierunkowe w forszaju 323A 1990r odpowiedzialne za automatyczne dołaczanie przedniego mostu?????????????

Demontujesz wał, demontujesz przystawkę od skrzyni (nie pamiętam czy hydrol ciecze, ale chyba nie), demontujesz dekiel z łożyskami (od strony skrzyni), demontujesz bęben z kołem zębatym, a dalej to już sobie poradzisz. Prawdopodobnie wystarczy kwadratowy bloczek w bębnie zamienić końcami, przeszlifować od czoła wałeczki które z niego wystają, złożyć do kupy i napęd powróci, jeśli go nie było i to jest przyczyną jego braku. A może po prostu oliwy brak?

A tu troszku widać, gdzie ręce wkładać:
http://imageshack.us/photo/my-images/26 … 351tz.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/19 … 353oz.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/19 … 336in.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/267/dsc00337i.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/80 … 338zr.jpg/

395

Odp: Przedni Napęd Problem

tak jest z początkujacymi  rzuca hasło i natychmiast chce odpowiedzi potem znikają a człowiek się stara :nie_wiem:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

396

Odp: Przedni Napęd Problem

Dzieki za info , jednak po zdjeciu przystawki okazało sie ze wałek napedzajacy przystawke jest ukręcony .

397

Odp: Przedni Napęd Problem

Piotrfire napisał/a:

tak jest z początkujacymi  rzuca hasło i natychmiast chce odpowiedzi potem znikają a człowiek się stara :nie_wiem:

Dziekuje za poswiecony czas swierzakowi smile
walek napedzajacy przystawke jest ukrecony , czy mozna go wymienic bez wyciagania skrzyni?

398

Odp: Przedni Napęd Problem

Boshe........ :gun: :gun: :gun: :gun: :gun: :gun:

Przeczytaj tę stronę od początku .

399

Odp: Przedni Napęd Problem

witam, mam taki maly problem czy to normalne ze przednie odciazone kolo nie chce sie obracac do tylu . W czasie cofania na trawie pozostaje wyrazny slad wleczenia przednich kol po ziemi .

400

Odp: Przedni Napęd Problem

ten typ tak ma i oznacza że automatyczne włączanie przedniego napędu działa