421

Odp: Przedni Napęd Problem

U mnie też tak jest,jak włączysz naped to wtedy ciągnie na wstecznym,co za tym idzie,nie ryje tak ziemi

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

422

Odp: Przedni Napęd Problem

Witam wszystkich. Również i ja mam problem z przednim napędem w moim ZT323, otóż automat przedniego napędu nie działa tz. kiedy tylne koła tracą przyczepność nie załącza przedniego napędu więc wymuszam przyciskiem i tu leży główny problem: po załączeniu nie blokuje mi przodu tylko ciągnie jedno koło. Może ktoś wie o co z tym fantem zrobić, jak naprawić? Bede wdzieczny za pomoc.

423

Odp: Przedni Napęd Problem

Jeden przycisk to właczenie przedniego a drugi blokada. JAk zapniesz oba i jedno się nie kręci to masz problem z mostem. A to że Ci się automat nie załącza to różnie z tym bywa.... zacznij od oleju. Umnie ciekło i jak zszedł to się nie załączał.
No i zapraszam tu
https://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=4&p=120

424

Odp: Przedni Napęd Problem

Jak załączysz przód klawiszem i jedno koło kręci, tak ma być. Włącz blokady drugom klawiszem i zobacz czy kręcą oba.
Może być problem z mostem, ale wcześniej warto sprawdzić sterowanie (elektryka, pneumatyka, siłownik).

425

Odp: Przedni Napęd Problem

Dzięki koledzy za szybką odpowiedz pozprawdzam wszystko i dam znać.

426

Odp: Przedni Napęd Problem

Jak w przypływie pozytywizmu zalałem przystawkę przedniego Hipolem to zapomniała o złączaniu przedniego napędu. Dopiero jak pogadałem z przedostatnim pozostałym przy życiu mechanikiem POMu, dowiedziałem się, że w układy napędowe i hydrauliczne szedł olej LUX10 i to mi otwarło oczy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

427

Odp: Przedni Napęd Problem

Dzięki, opcję z olejem na pewno też wykorzystam. Po zakupie dolalem trochę bo brakowalo do stanu ale właśnie to byl hipol. pozdrawiam

428 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-06-08 20:48:33)

Odp: Przedni Napęd Problem

Przystawka mi się odkręca co jest? Godzina lekkiej pracy i śruby palcami odkręcam.  Wymieniłem podkładki i nic. Dodam że przystawkę mam niecałe 2 lata i muszę przyznać że jak się załączy to słychać ją... Sypie się coś i to jest przyczyną odkręcania? Ciągnąć ciągnie...
Przystawka z 303 wstawiona do 323

429

Odp: Przedni Napęd Problem

a ona jak ja przykrecasz to ma kołki stabilizujące czy ich tam nie ma ?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

430

Odp: Przedni Napęd Problem

Są. Kołki pomagają poskładać i tyle... A się odkręca...

431

Odp: Przedni Napęd Problem

może gwinty jakby wyrobione?,dałbym jeszcze nowe śruby i na klej i powinno być ok

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

432

Odp: Przedni Napęd Problem

Ja śruby wymieniłbym na nowe i problem powinien zniknąć, może któreś łożysko jest na wykończeniu i drgania ma

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

433

Odp: Przedni Napęd Problem

A wał jest prosty?

434

Odp: Przedni Napęd Problem

Wał? No raczej. Odkręciło się po godzinie pracy na podwórku gdzie Vmax to było 5km/h.
Rozgarniałem ziemie.

435

Odp: Przedni Napęd Problem

Myślałem że może wał podkrzywiony i zatarty na wieloklinie. Wtedy może przystawką szarpać. U mnie krzywy przyszedł trochę taki jeździ już parę lat, ale nic się nie odkręca. Musi jakaś siła działać na tę przystawkę, że się tak odkręca. tak mi się wydaje.

436

Odp: Przedni Napęd Problem

Wywaliłem to ustrojstwo i
Problem powstał u mnie albo u poprzedniego właściciela przystawki.
Więc albo ja albo on nie dokręcił tylnej płyty. Rezultatem tego było to że przy każdej zmianie kierunku jazdy płyta się lekko obracała o około 0,5mm. No i się rozkręcało a otwory zrobiły się lekko jajowate. Rozebrałem wszystko doszczetnie razem z moją poprzednią przystawką i z dwóch robie jedną. Chyba też zamiast tych śrub 12 wleję szpilki. Tata stary mechanik po oblukaniu mojej starej płyty i tej którą wyjąłem stwierdził że wszystko powinno być składane na klej by ten uzupełnił wolną przestrzeń w otworach bo śruba 12 zgrubna ma max 12mm a zazwyczaj ciut mniej a otwory są 14mm.