21

Odp: Amazone

Oczywiście że się przestawią ale to nie problem bo jeszcze raz opuścisz i podniesiesz i masz jak było,gorzej ze ścieszkami jak się zapomnisz

22

Odp: Amazone

ale po co go podnosic  ten siewnik jeszcze nigdy mi się nie zapchał big_smile  lejki są co 11 cm od siebie i spokojnie kazdy syf na polu przechodzi pomiędzy lejkami   ja z tym siewnikiem sieje sześcdziesiątką na 4 szosowej na pełnym gazie big_smile  niestety trzydziestka nie ma z nim szans    skrzynie mam duża mieści 500kg zboża  spokojnie 2.5 ha sie zasiewa za jednym zasypaniem skrzyni  niestety nie mam automatu do ścieżek neutral może ktoś takowy posiada na zbyciu ??:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

23

Odp: Amazone

z tym podnoszeniem to różnie bywa ponieważ będe siał nim z agregatem RAU ma on 11 obrotowych ramion i czasami trzeba się zatrzymać np wyjąć kamień a tego gówna jest u mnie pełno;a po za tym już taki jestem że staje czasami od tak sobie i sprawdzam siewnik,być może jest to nawyk po poznaniaku którego mam już dość kalectwo nie maszyna;co do automatu do ścieżek to byłbym ostrożny,pracowałem u niemca i widziałem jak naprawiał co jakiś czas ten cały automat wkońcu zdemontowaliśmy cały mechanizm i woli wyskoczyć i zamykać ręcznie ,gorzej jeśli się zapomina

24

Odp: Amazone

z tym wyskakiwaniem też jest różnie... ja dzisiaj przyciągnąłem Amazona D7E-4m, (ścieżki, znaczniki i docisk redlic - wszystko hydrauliczne+licznik hektarów i redlice od D8). Lecz będzie on pracował przy MTZcie 82 (ten z małą kabiną), ponieważ jest zwrotniejszy i lżejszy do siewu. Lecz jeśli chodzi o wyskakiwanie co 3 przejazd (przy długości pola 400m)... ci mają tego MTZa z małą kabiną to wiedzą z jaką radością się do niego wsiada i wysiada big_smile

25 Ostatnio edytowany przez gregormax (2009-01-26 20:10:16)

Odp: Amazone

http://www.fotoload.pl/index.php?id=0ce … 563aceb765
http://www.fotoload.pl/index.php?id=de6 … a8a292f659

26 Ostatnio edytowany przez gregormax (2009-01-26 21:14:02)

Odp: Amazone

taki kupiłem za 2 tys co powiecie o tym zakupie ta przekładnia mnie szokuje prostotą w jaki sposób ona działa jaki olej tam wlać? bo jest go mało;nie ma on automatycznych ścieżek czy chydrauliki mam opryskiwacz 20 metrowy także co szósty raz będe musiał zamknąć na ścieżki;pola mam wąskie i długie najszerszy kawałek ma 120 metrów.Jestem zadowolony z tego zakupu

27

Odp: Amazone

u mie w D7 też klękła ta skrzyneczka parę lat temu próbowałem naprawy,bez powodzenia kupiłem drugą urzywaną ale dałem niewiele za nią i służy do dziś. kupiłem od pewnego chandlarza sam ją wymontowywalem z padłegol siewnika ale naprawde dałem grosze.

28 Ostatnio edytowany przez mocne255 (2009-02-08 20:13:13)

Odp: Amazone

Za dwa tyśie to bym go kupił bez oglądania na ścieżki masz zarobione i na przekładnie.

29

Odp: Amazone

Jak można sprawdzić rok budowy siewnika Amazone z tego co wiem to tabliczki znamionowe nie były mątowane.Jest numer seryjny może on ma kod. Jak to się ma do np brony wachadłowej Amazone też niema roku produkcji.

30

Odp: Amazone

Wiecie z tym kupowaniem w ciemno za niskie pieniądze to też nie jest do końca prawda. W tym przypadku to się opłaci ale weźcie np D7 -3m ... są od 4 do 8 tyś zł. Załóżmy że masz do wyboru dobitego za 5 tyś i niedojeżdżonego za 6 tyś. Teraz ceny przykładowe nowych części:
-sprzęgiełka - ok 1 tyś zł.
-cała redlica - 380-480 zł
-rurka - 60 -100 zł
-znacznik kompletny - 600 zł
-mechanizm ścieżek kompletny- 1200 zł
-mechanizm znaczników kompletny z siłownikiem - 1800 zł

I teraz powiedzmy że jest "tylko" komplet redlic do wymiany..... neutral

31

Odp: Amazone

co do grgormax NIE WYMIENIAJ W TEJ SKRZYNI OLEJU bo zarzniesz skrzynie jak jest go malo to jedz do dilera  np JD i niech ci skrowadzi specjalny olej do tych skrzynek bo  narobisz sobie biedy neutral kumpel wymienił na zwykły przekładniowy zasiał jeden h i skrzynia przestała działac  kosztowało go to 3 tysiace a nie 200zł neutral więc jak jest go aż tak malo ze go w okienku nie widac to niestety poszukaj az znajdziesz oryginal  a jak w okienku widac to zostaw tak ma byc

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

32 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2009-02-14 00:37:28)

Odp: Amazone

Jeśli chodzi o olej hydrauliczny to w instrukcji obsługi jest napisane że w przypadku niedoboru oleju należy dopełnić dosłownie "płynem hydraulicznym o lepkości kinematycznej  wynoszącej 16,5 cSt/50°C". A wiem że oryginału raczej nie dostaniesz. Na agrofoto pisali że dolewali nawet hipolu i działa od lat paru bez zarzutów.
Ja gdybym był zmuszony zalać tą skrzynkę to bym wziął DEXRON ATF III.

33

Odp: Amazone

Maxi900 po co wymieniać całe redlice ? Taniej jest wymienic same redliczki,chyba że ktoś wjedzie samochodem w redlice .Nie mam porównania jakie są ceny częsci do innych siewników ,ale wiem na pewno że za darmo ich nikt nie rozdaje a z jakością też jest różnie. PONAWIAM pytanie jak sprawdzić rok budowy siewnika Amazone.

34

Odp: Amazone

Może z tym olejem w przekładni jest tak jak piszecie,ja miałem też awarię skrzynki w D7 kypiłem drugą zalałem hipolu i tak już sieję 6 lat po 60 ha i chodzi dobrze.

35

Odp: Amazone

mam pytanko do posiadaczy D7-D8. Czy ta skrzynia pracuje w trybie ciągłym czy pulsacyjnym??

Chodzi mi o to że jak robię próbę kręconą to na wolnych i szybkich obrotach wyniki są ok, kółka aparatów się kręcą tylko że tak pulsacyjnie a skrzynia tak "cyka" jak kręcę korbą. Czy to oznaka zużytych sprzęgiełek czy to jest jednak normalne?? Może to wpływać na wysiew skoro próby kręcone są ok ???

36

Odp: Amazone

Jeżeli na wolnych i na szybkich obrotach wychodzi ci to samo to się nie martw jest ok. U mnie tak nie było i sprzęgiełka do wymiany [1000 zł].Teraz chodzi super a pulsowanie to norma kuzyn ma d7 i też mu pulsuje.Pozdrawiam.

37

Odp: Amazone

Przestaje pulsować (cykać) jak przestawisz dzwignie od regulacji na max.Tak one już mają taki patent do końca nie wiem jak to działa,ważne że działa.

38

Odp: Amazone

To już wiem czemu tak chodzi ;P Tam są te sprzęgiełka i łopatki napędzane ciśnieniem oleju. Ta dźwignia regulacji reguluje (hamuje) ruch łopatek do określonego punktu. Jak dam do końca to nie ma hamulca o który uderzają więc chodzą płynnie, jak przyhamuje to skraca się cały obrót do pulsacji... hmm ciekawe ciekawe smile

39

Odp: Amazone

dokładnie chyba na przedziałce jak nastawisz na 60 to przestaje pulsowac (tykac)  i tak to ma działac

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

40

Odp: Amazone

Mam jeszcze jeden problem. Mianowicie zbyt wysoko umieszczone uchwyty (bolce) do ramion podnośnika. Podnosiłem go zarówno MTZem jak i Forszajem na max skręconych wieszakach i wciąż jest dosyć nisko (jak wjade gdzieś w bruzde podczas cofania to mogę pouszkadzać redlice hmm ). Uchwyty mam takie typu śruba (nie ma tej belki). Co tutaj można wymyśleć??