121

Odp: zakup kombajnu MDW

Dziś do mnie na wieś przyjechał 524 na lawecie. Sąsiad kupił. Nie wiem skąd, w jakim stanie i za jakie pieniądze. Przejeżdżałem samochodem i widziałem że rozładowywali.

122

Odp: zakup kombajnu MDW

Może to to samo  Jechał na Autostradę

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

123

Odp: zakup kombajnu MDW

w piatek byłem go ogladać https://www.olx.pl/oferta/fortschritt-e … gN0jx.html teraz zapalił, ale dziwnie chodził a i klepisko i młocarnia tak średnio wygladaja.
Pojechałem widziec tego https://www.olx.pl/oferta/kombajn-forts … flhYW.html niestety brak aku, ale stan ogólny kombajnu wydaje sie byc fajny, tylko gość kęći w ogłoszeniu pisze ze sprzedaje bo likwiduje gospodarke a mi powiedział ze od niemca co do niego do pracy jeździ ma cos innego ściągnąć. Ten tez nie ma drugiego hederu, a nawet stołu do rzepaku. po ogledzinach pojechałem na weekend w bieszczady a teraz rozkminiam co robic czy w ogóle zmieniac kombajn... znajomy mi powiedział że będzie tak ze będe miał 2 kombajny bo claasa nie sprzedam a nie bede miał czym kosic bo sie beda psuły...

Rolnik z powołania:-)

124

Odp: zakup kombajnu MDW

co robić??? nigdy tyle nie rozmyslałem zanim podjąłem decyzje

Rolnik z powołania:-)

125

Odp: zakup kombajnu MDW

Próba nie granat ręki nie urwie, a jak Ci się nie spodoba to puścisz go dalej do ludzi i po kłopocie. Po tym jak jeden sąsiad przesiadł się z rekorda do 14 i jak na to zareagował wiem, że będziesz zadowolony.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

126

Odp: zakup kombajnu MDW

Rekord to jednak mało udana konstrukcja w okolicy nawet wymiotło te niebieskie i nie uświecisz żadnego.

127

Odp: zakup kombajnu MDW

z tych 2 to niebieski tylko czemu  jest pasek sciągnięty od napędu sieczkarni skoro sieczkarnia biso powinna mieć  załączanie na elektromagnesie ??  Po za tym kasa ta sama a nie musisz stołu zakładac tylko bierzesz inny cheder i do pola

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

128 Ostatnio edytowany przez Pajej (2017-01-03 14:49:35)

Odp: zakup kombajnu MDW

W obu kombajnach elektromagnes jest padnięty i skręcone wszystko na stałe. W lepszym stanie technicznym jest zielony ma lkepisko i cepy prawie jak nowe, podsiewaczi górne sito wygląda na nowe, lub prawie nowe, ale i kasa inna za niebieskiego staneło na 22 a zielony 25 i ani grosza mniej. Silnik tez w tym zielonym lepiej chodzi choc paliwo podpiete na krótko, dlaczego nie wiem nie powiedział, tylko cos kręćił. Ciśnienie oleju na zimnym ma wieksze niz w moim ciągniku, przy -3 zapalił prawie dobrze.
Co mnie niepokoi to to ze mam znajoma w tamtych stronach i ona wspominała ze ten kombajn chodził w kółkach i gość go kupił ponad 10 lat temu. własciciel twierdzi ze miał wczesniej new hollanda a tego kupił 2 lata temu od Niemca i go wyremontował. Tyle lat może miec ten podsiewacz wie to zgadzałoby sie. Tylko czy znajoma pomieszała cos czy gość kłamie jak z nut. Gdyby powiedział prawde to raczej wziałbym go bo co za róznica czy polak go katował czy niemiec wazne ze dobrze zrobiony, ale jak gość takie bajki opowiada to pytanie co w tym kombajnie siedzi.

Rolnik z powołania:-)

129

Odp: zakup kombajnu MDW

kilka lat temu kupowałem w tym samym czasie co Ty teraz. Szukałem kilka miesięcy i o tej porze było kilka ogłoszeń. Bliżej wiosny było już kilkanaście 514 do oglądania. Wiem jedno - sprawdzać ogłoszenia 2 razy dziennie i jak tylko się coś ładnego pojawi to od razy dzwonić i jechać oglądać bo ładne sztuki wiszą kilka dni, a czasem kilka godzin.

gg 5118068

130

Odp: zakup kombajnu MDW

Przecież to nie uwiązujesz się z tym na całe życie. To nie jd czy class jakiś cholernie drogi, że silnik jak zdechnie to będą koszty ogromne, czy hydrostat...  Tu nie ma żadnego ryzyka, orzy tych maszynach. Już do bizona silnik zrobić czy kupić dobry to większe koszty. Tutaj, jedziesz kupujesz wkładasz i oblatujesz kilka sezonów silnikiem po 2zł za kilo....

131 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2017-01-03 17:05:33)

Odp: zakup kombajnu MDW

Pajej też zamieniłem Mercatora- 60 na 514,chcesz pogadać zadzwoń,czasu mam w nadmiarze.A najlepiej podaj nr tel,

132

Odp: zakup kombajnu MDW

forschritta się nie lękaj ,  514 to złoty kombajn ,

Leszek   dla kolegów'

133

Odp: zakup kombajnu MDW

Pajej napisał/a:

co robić??? nigdy tyle nie rozmyslałem zanim podjąłem decyzje

Jak masz wątpliwości co do mth to zobacz cepy czy oryginalne czy nie i jaki stan. Ja z tych żadnego bym nie wziął bo każdy rzeźbiony. Wolał bym w oryginalnej farbie nie malowanego. Tez szukamy i ciężko jest ale podstawa to nie napalać się bo kupić jest łatwo.

134

Odp: zakup kombajnu MDW

stachu i jak tam kupiłeś wkońcu tego zt 303 co tak szukałeś czy dałes se na luz?
(sorki ze nie ten wątek ale dawno stacha nie było)

Nie ma to jak FORTSCHRITT

135 Ostatnio edytowany przez Stachu (2017-01-03 19:03:48)

Odp: zakup kombajnu MDW

Nie kupiłem bo jak pisałem pajejowi napalanie się to najgorszy doradca 😩👹👹😩

136

Odp: zakup kombajnu MDW

aha spoko bo własnie pamietam ze był temat potem ucichło mało wchodziłeś więc cos mi sie przypomniałeś wiec spytałem

Nie ma to jak FORTSCHRITT

137

Odp: zakup kombajnu MDW

Stachu a jak rozróżnić oryginalne cepy od innych?

138 Ostatnio edytowany przez Pajej (2017-01-03 20:52:28)

Odp: zakup kombajnu MDW

PawełS.64 napisał/a:

Pajej też zamieniłem Mercatora- 60 na 514,chcesz pogadać zadzwoń,czasu mam w nadmiarze.A najlepiej podaj nr tel,

opisz spostrzeżenia tutaj a nr wysle Ci na PW
niestety skrzynke masz zapchana

Rolnik z powołania:-)

139

Odp: zakup kombajnu MDW

Grzegorz89 napisał/a:

Stachu a jak rozróżnić oryginalne cepy od innych?

Najlepiej po Polaku! Np montują cepy na ocynkowanych i w dodatku na różnych śrubach nie mówiąc o tym, że za długich. Jeśli licznik mth pokazuje np 3000mth a cepy wyglądają jak nowe to wiadomo, ze są wymieniane. Przykładów można mnożyć a najlepiej obejrzeć na żywo. Kolega kupił forda c maxa i był mega zadowolony aż pompa padła. Po podpięcia do kompa auto było cofnięte o 250tysi bo ktoś kto go cofał nie posprzątał i nie wykasował inspekcji z 480 tysi. Podstawa to chłodne podejście i bystre oko bo tu laptopa nie podłączysz.

140

Odp: zakup kombajnu MDW

Nie rozumie ... jak wymieniał cepy to żle czy dobrze ??  Nie ważne kto co robił ważne by z głową i rozsądkiem ...  było zrobione ... jak pospawany wszędzie to wiadomo a jak połowa rzeczy wymienionych dobrze to chyba jest maszyna Ok ?? 

Jak maszyna ma 3 tys mtg to raczej nie raz miała już cepy wymieniane  o klepisku nie wspomnę ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile