141

Odp: zakup kombajnu MDW

Wojtku odpowiadałem w miarę obrazowo na pytanie. Zgadzam się z tym, że jak coś jest dobrze zrobione to się chwali ale oglądałem niedawno 6szt z polskich rąk to obraz nędzy i rozpaczy 😟😟😟😟

142

Odp: zakup kombajnu MDW

Kamienia mógł złapać przy 50 mth...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

143

Odp: zakup kombajnu MDW

tu jednak jestem po stronie wojtka. co to przeszkadza że cepy wymienione, lepsze mają być oryginalne zjechane?

Rolnik z powołania:-)

144

Odp: zakup kombajnu MDW

Nie wiem po co patrzeć na motogodziny  ważny jest stan .bzdurą jest gadanie że jak powymieniane części to jest nic nie warty, ja w swoim wymieniłem już prawie całe bebechy na nowe, blachy nie są poprzecierane ani popękane na dobrą sprawę jak bym wsadził nowy silnik to kombajn byłby jak nowy, i teraz ktoś mi powie że to szrot bo zainwestowałem i go zrobiłem, kurczę w takim bądź razie muszę go puścić na żyletki  bo on już nic nie warty aż dziw że kosi wink

145

Odp: zakup kombajnu MDW

Ile ludzi tyle gustów. Tak jak geja nie namówisz na babę tak lesbijki na chłopa !  Tak to musi być że każdy ma inne poglądy bo gdyby było inaczej to do dupy byłby ten świat. Jeden woli teściową drugi córkę Itp.  Są Gusta i guściki.

146

Odp: zakup kombajnu MDW

Stachu, chłopaki mają rację i ważne jest żeby dbać o maszynę a w przypadku Forsza to raczej bym szukał maszyny gdzie jest dużo nowych elementów i rama cała bo nie oszukujmy się ale to wiekowe maszyny a że ktoś założył jedną śrubę taką a drugą taką to jest tylko i wyłącznie wynikiem niechlujstwa, wiedzy bądź niewiedzy co nie oznacza że jest źle. Ode mnie i od moich klientów już byś nie kupił kombajnu bo nawet nowe cepy i śruby są szlifowane, naspawywane. Dysponujesz starą szkołą która nigdy nie miała zastosowania w praktyce.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

147 Ostatnio edytowany przez Pajej (2017-01-04 17:10:02)

Odp: zakup kombajnu MDW

chyba wezme tego zielonego widze że ojciec jest bardzo na tak, więc jak cos to będzie na niego smile

PawełS.64 napisał/a:

Pajej też zamieniłem Mercatora- 60 na 514,chcesz pogadać zadzwoń,czasu mam w nadmiarze.A najlepiej podaj nr tel,

czekam na spostrzeżenia PW nie wysle wiec pisz tutaj

Rolnik z powołania:-)

148

Odp: zakup kombajnu MDW

U mnie sprawdzają się zakupy " na szybko " im więcej myślę nad zakupem tym gorzej, jeżeli stan ogólny Tobie odpowiada to bierz, prawda jest taka że te maszyny mają swoje lata i zawsze znajdzie się w nich coś do zrobienia

149

Odp: zakup kombajnu MDW

Pajej, mój kolega kilka lat temu przehandlował dominatora 56 z 1987 r heder 3,6 m na E 514 z hederem  5,2 i jest mega zadowolony, mimo że 514 po remoncie okazał się o kilka tyś. droższy.

150

Odp: zakup kombajnu MDW

a jakie aku do kombajnu załozyc?

Rolnik z powołania:-)

151 Ostatnio edytowany przez Stachu (2017-01-04 19:46:02)

Odp: zakup kombajnu MDW

jamir12 napisał/a:

Stachu, chłopaki mają rację i ważne jest żeby dbać o maszynę a w przypadku Forsza to raczej bym szukał maszyny gdzie jest dużo nowych elementów i rama cała bo nie oszukujmy się ale to wiekowe maszyny a że ktoś założył jedną śrubę taką a drugą taką to jest tylko i wyłącznie wynikiem niechlujstwa, wiedzy bądź niewiedzy co nie oznacza że jest źle. Ode mnie i od moich klientów już byś nie kupił kombajnu bo nawet nowe cepy i śruby są szlifowane, naspawywane. Dysponujesz starą szkołą która nigdy nie miała zastosowania w praktyce.

Apropo śrub to był tylko przykład.  Dalej twierdzę że jeżeli coś jest dobrze zrobione to jak najbardziej to popieram bo sam naprawiam i to dużo rzeczy. Tak jak wcześniej pisałem oglądałem niedawno sześć sztuk z polskich rąk i dalej twierdzę że wszystko co było przy tych kombajnach zrobione było zrobione źle.  Natomiast wszystko co nie było ruszane było super i nie twierdzę że naprawy są złe tylko to że jak robić to robić dobrze A nie nitować blachy na podajnikach, spawać, ciąć kątówką Czy rzeźbić kły młócarni jak są dostępne w sprzedaży. Ostatnio nawet widziałem w niebieskim z 92r że nie miał nakrętek na pół bloku bo ktoś o nich zapomniał a właściciel twierdził, że silnik nie tykany. najlepszy to był w Sierpcu facet za pomocą Prenta szóstki przyspawał wszystkie nakrętki na wariatorze jazdy żeby mu się nie odkręcały. przykładów mogę mnożyć na potęgę ale po co :uuuu:

152

Odp: zakup kombajnu MDW

Zabezpieczenie nakrętek w ten sposób dobre jak każde inne ......

153

Odp: zakup kombajnu MDW

Super!

154

Odp: zakup kombajnu MDW

Pajej napisał/a:

a jakie aku do kombajnu załozyc?

Jakie masz, aby kręciły.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

155

Odp: zakup kombajnu MDW

na teraz to z 303 przełoze 2x 160 ale na stałe co kupic?

Rolnik z powołania:-)

156 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2017-01-05 09:34:05)

Odp: zakup kombajnu MDW

Jak Ci w 303 kręciły to i w tym też będą, przecież to to samo. Ja mam 175 a w e512 są 180. Swego czasu w 323 miałem 2x120 i też latem chodziło bez problemów.
Ciekawi mnie jakie będą Twoje wrażenia w pierwsze żniwa odnośnie mocy silnika w porównaniu do claasa/?

157

Odp: zakup kombajnu MDW

PawełS64 miał sie wypowiedziec ja czekam i czekam...
aku musze kupić wiec pytam jakie brać kombajn chodzi tylko latem to może dużych nie trzeba

Rolnik z powołania:-)

158

Odp: zakup kombajnu MDW

120 w zupełności wystarczą

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

159

Odp: zakup kombajnu MDW

ja tez miałem 2x125 w forszaju i puki były zdrowe to nie było problemów z odpalaniem ale jak już padały to bieda

Nie ma to jak FORTSCHRITT

160

Odp: zakup kombajnu MDW

u mnie po zmianie z JD330 (malutki kombajn z hederem ok 2,5m) na 514 największą zmianę zauważyła żona i dzieci i najbardziej byli zadowoleni. JD nie było mnie od rana do nocy a 514 jemy razem śniadanie, z dzieciakimi poganiam po podwórku, w polu wykoszę to samo i zdążę wrócić na kolację.

gg 5118068