161 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2017-01-05 12:15:16)

Odp: zakup kombajnu MDW

Pajej napisał/a:

PawełS64 miał sie wypowiedziec ja czekam i czekam...
aku musze kupić wiec pytam jakie brać kombajn chodzi tylko latem to może dużych nie trzeba

Odezwij się to oddzwonię/mam czas,chęci i nieograniczony limit na rozmowy.

162

Odp: zakup kombajnu MDW

Co o tym sądzicie ??
https://www.olx.pl/oferta/case-527-mdw- … b6cf6f16e8

163

Odp: zakup kombajnu MDW

Nie kupuj go , skoro tyle w niego doinwestował i jest tak wspaniały to niech go nikt nie kupuje bo zrobi temu facetowi krzywdę wink   40 godzin rocznie  bajki nie z tej ziemi .....

164

Odp: zakup kombajnu MDW

Ta ,a świstak zawija.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

165

Odp: zakup kombajnu MDW

Kiedyś marzyłem o 527 ale jak przyszło co do czego to padło na Claasa. Nie wiem ale 527 jak mu się przyglądałem to kojarzy mi się bardzo z 517. Wiadomo kabina inna i elektryczne pierdoły ale cały spód i przenośniki są jakieś takie małe i delikatne. W Claasie wydaje się to wszystko masywniejsze i bardziej przewaliste. Fakt że za te pieniądze ma się stosunkowo młody, wydajny i z dość umiarkowanym przebiegiem.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

166

Odp: zakup kombajnu MDW

A może tak się psuł, że gość więcej nie zdążył wymłócić, pchał łapy we wszystko po kolei co opisał i w końcu chce kogoś uszczęśliwić bo do 1000 godzin to nic nie powinien robić oprócz posmarowania łożysk i to nie wszystkich.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

167

Odp: zakup kombajnu MDW

Jak kupiliśmy nowego rekorda to w pierwszym roku licznik chyba motogodzin zaciął się na 166 a to nie był jeszcze koniec sezonu ......

168

Odp: zakup kombajnu MDW

Jestem po grubszych ogledzinach 527 i mam dylemat co do hydrostatu tzn gdyjest na biegu a joistick jest w pozycji zero delikatnie kombajn jedzie do przodu a powinien stać w miejcu, pytanie czy to kwestia regulacji czy hydromotor coś boli??

mdw

169 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-12-02 00:08:15)

Odp: zakup kombajnu MDW

Mogę powiedziec jak to jest u mnie. W pozycji 0 do przodu nie drgnie ani o milimetr. Jednak minimalny ruch w lewo bądź w prawo powoduje juz delikatny ruch w przód /w tył. A sprawdzałes czy ma chęć jechać z 3 biegu ? Nieważne na którym go masz dosłownie aż grzebie jak hydrostat zdrowy.
Co do regulacji -  nie rozbierałem więc nie widziałem czy są tam jakieś potencjometry.
Silnik Volvo czy Mercedes ?

Siły na zamiary zmierz....

170

Odp: zakup kombajnu MDW

Tam nie ma zwykłej linki? wydaje mi się że tylko kwestia ustawienia, u mnie po wymianie linki dopiero zeszło, żebym ustawił...

171 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2019-12-02 01:03:50)

Odp: zakup kombajnu MDW

Nie wiem jak jest w 527 ale w Sampo miałem hudrostat na linkę i była źle wyregulowana i miałem sytuację taka jak opisałeś. Po regulacji było wszystko ok . Z moich doświadczeń z hydrostatem wiem że kombajn nie powinien szarpać np pod górkę gdy pchnie się delikatnie jazdę do przodu tylko zaczynać ruszać a nie skakać jak kangur pod obciążeniem. Jeżeli chciałbyś to chętnie mogę z Tobą potestować tą maszynę przed zakupem daleko nie mam. Do tego tak jak Piotr pisał nie ważne na jakim biegu na luźnym podłożu przesunięcie jazdy na max do przodu ma grzebać kołami.

172 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2019-12-02 01:23:48)

Odp: zakup kombajnu MDW

no własnie jest na elekrtozawór, po odłąceniu jojstika ta sama sytuacja, wiec wina leży w zaworze przy pompie

mdw

173

Odp: zakup kombajnu MDW

Płyta z kilkoma elektrozaworami czy dwa naprzeciw siebie umiejscowione ?

174

Odp: zakup kombajnu MDW

dwa przy pompie

mdw

175

Odp: zakup kombajnu MDW

To tak jak w 525

Siły na zamiary zmierz....

176

Odp: zakup kombajnu MDW

Popularny układ sterowania. Cewka ma dość lub tłoczek zmęczony ewentualnie kwestia jakiegoś zanieczyszczenia. Zamienić ewentualnie miejscami i sprawdzić co się dzieje, tylko pytanie czy sprzedający zgodzi się na taki manewr.

177

Odp: zakup kombajnu MDW

pytanie jeszcze na ile prawdy mi powiedział, bo niby tego nie rozbierał, kombajn ogólnie względny cena jedynka  z przodu, jeszcze się wacham.

mdw

178 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2019-12-02 01:56:37)

Odp: zakup kombajnu MDW

Prawdy się nie dowiemy, to handlarz czy rolnik ? Jeżeli rolnik to mówił dlaczego sprzedaje ?Silnik merca ? Stół do rzepaku ma ? Za jedynkę z przodu można znaleźć Case 527 . Skąd ten MDW jeżeli można wiedzieć ?

179

Odp: zakup kombajnu MDW

to case 527, dwa hedery, sprzedaje bo program przeszedł na nowy, silnik volvo

mdw

180

Odp: zakup kombajnu MDW

Chciałem właśnie proponować zamianę miejscami ale elektrozawory są pewnie różne skoro w tył jedzie wolniej niż do przodu. Ale by się okazało Chociaż Czy robi to samo do tyłu. Gorzej jak coś kręci gość.

Siły na zamiary zmierz....