361

Odp: koła

Dojechały. Jakość 9/10. Cena 10/10. Ogólne odczucia 9/10.
Nie pasują wylewki na pierścienie felgi; są zbyt niskie po promieniu opony, a pierścienie felgi są zbyt wysokie, pewnie dlatego, że bezdętkowe. Ale jakoś się założyło, choć stare zapieczone były tak, że szkoda gadać mad
Najważniejsze - ustało skakanie przodu ciągnika. Jazda na full gazie bez wibracji - bezcenne.

362

Odp: koła

Ją dziś kupiłem 2 do c 360 za 2400 mitas

363

Odp: koła

Opinie o tych oponach są nie za ciekawe. Generalnie często się rozpadają zaraz po założeniu. Trzeba się liczyć że zaraz będzie reklamacja. Ale jak przetrwają pierwsze roboty to będzie ok.
Przyczyną ich awaryjności jest transport ich do Polski ( europy)  Płyną w kontenerze i są w nim tak poupychane że wypakowaniu wyglądają jak naleśnik z 34 calową dziurą w środku.
Ja polecam Mitasa

364

Odp: koła

Helmut a jaka cena oponki

365

Odp: koła

Mam nadzieję, że troszkę posłużą. Nie było żadnych pęknięć, załamań, otarć - będzie git! big_smile

Cena: zadowalająca - 1450/szt. Aukcja z allegro.

366

Odp: koła

czy koła tylne w 323 i zt300 są takie same jak są oryginalne ?

367

Odp: koła

Nie

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

368

Odp: koła

pierwsze modele 303 i 300 miały 30 potem wszystkie miały 34

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

369

Odp: koła

przy 323 mam łyse a znalazłem zt300 z padniętą skrzynią za 5tyś i ma je jak nówki ale jak inne to sobie daruje i poszukam odpowiednich i dzięki za odp.

370

Odp: koła

mogą być takie same

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

371

Odp: koła

niestety nie są, ale jak by ktoś miał to bym kupił. mam też do sprzedania 30 calowe w bdb stanie na sprzedanie

372

Odp: koła

podejrzewam, że miałbym na sprzedanie opony 18.4x34R michelin w takim słabym tanie (tak na oko 5mm bieżnika). Ceny nie znam ale powinna być adekwatnie niska. Jak coś to pisz na PW

373 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-10-23 21:07:31)

Odp: koła

czyli łyse....  za takie to powinieneś dopłacić cool

374

Odp: koła

Krzysiek napisał/a:

czyli łyse....  za takie to powinieneś dopłacić cool

za utylizację big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

375 Ostatnio edytowany przez pdk-jegliniec (2013-08-10 21:08:59)

Odp: koła

Witam. Pozwolę sobie dołączyć się do dyskusji nt. ogumienia ciągników. Wczoraj oglądałem sporo filmików na YT, możliwe ze niektóre to dzieła kolegów z forum. Dołączę tu linki do filmików, będzie poparcie do rozważań.
Wprawdzie nie posiadam jeszcze Fortschritta ale ...

Rozważania nad ogumieniem są jak najbardziej na miejscu, jak ktoś tu wspominał, kilka cm prześwitu, czy tez wpływ na uciąg, oczywiście zawsze aktualna wytyczną przy zakupie jest cena smile
Mnie zastanawia natomiast jeszcze jedna wytyczna, która jak dla amatora(nie profesjonalisty)wydaje się mieć wpływ na użytkowość ciągnika.

Jak większa średnica kół wpływa na siłę uciągu i zużycie paliwa. Chodzi mi o to czy i ile spadnie siła uciągu ewentualnie ile wzrośnie zużycie paliwa.
Być może są to nieznaczne różnice nie mające większego wpływu, a np. porównując  je z różnicami siły uciągu i zużycia paliwa przy stosowaniu różnych , większych jednostek napędowych wręcz niezauważalne.

Co myślicie  o tym? :
http://www.youtube.com/watch?v=ePXbwWet … 1372976759
oczywiście chodzi mi o merytoryczne, związane z tematem wątku wypowiedzi. Jaki wpływ takie ogumienie ma na zespoły napędowe?

Już mam opcję edycji postów wiec ... img/smilies/smile

Ten forsz tez ma chyba większe ogumienie?

http://www.youtube.com/watch?v=ZPyU-Zsf0zw

376

Odp: koła

Musisz napisać do Piotra aby przyznał Ci pełny dostęp do forum .

377

Odp: koła

Znalazłem taką stronkę:

http://www.hurtopony.pl/opony-do-ciagni … T-323.html

378

Odp: koła

Czy komuś się poszczęściło i znalazł nowe diagonalki na przód do forscha, które pasowałyby na oryginalny pierścień/krawędź felgi? Wszystkie na jakie dotąd trafiłem (włącznie z moimi) są już na fele bezdętkowe, z małym rantem, nie ma szans, żeby weszły na rant i pierścień forscha. A więc?

379

Odp: koła

Ale chyba to nie jest problem z tym rantem wystarczy aby na felgę wlazło.

380

Odp: koła

No właśnie trochę to nie za bardzo jest, bo opona nie rozkłada się jak należy, jest "za wąska" na feldze, no i co najważniejsze nie jest założona jak potrzeba, bo ranty są na tyle wysokie po promieniu, że uniemożliwiają "ześlizgnięcie" się opony na same brzegi felgi, przez co opona nie rozkłada się na drodze jak należy, daje to efekt "przepompowanej" opony. Przy właściwym dla niej ciśnieniu nie przylegają skrajne lewe i prawe części klocków jodełki.. około 3cm na stronę