41

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

Ale teraz to Dario pojechałeś po bandzie na całego, aż się niesmacznie zrobiło. Rozumiem, że zawsze i wszędzie znajdzie się jakiś malkontent, ale żeby zaraz coś takiego? Jeżeli jednak jest coś na rzeczy, to prosimy dokładniej...itd.

Jesteś naiwniakiem, głupcem czy cynikiem ??
My jako obywatele tego bajzlu Polską zwanego na wyposażenie szpitali płacimy wystarczająco duży haracz, jesteśmy jednym z bardziej dojonych narodów przez kurestwo władzą zwane. Gdyby ta akcja charytatywna dotyczyła np. Etiopii, Bangladeszu czy innego państwa 3 Świata to bym powiedział brawo. 11 lat temu przez rok mieszkałem w Holandii i było mi bardzo wstyd gdy miejscowi po pierwszym zachwycie nad WOŚP, gdy im wytłumaczyłem, że to dotyczy Polski w Polsce nie mogli w to uwierzyć. Z ich prostego myślenia wychodziło, że albo się przesłyszeli albo Polacy to najwięksi imbecyle na tej planecie. Istnienie WOŚP zaprzecza istnieniu Państwa Polskiego. Po to cywilizowani ludzie tworzą państwo, wymyślają podatki, żeby nie istniały m.in. takie żebracze akcje jak WOŚP, bo to nie ma żadnego sensu ani logiki. Traktowanie WOŚP jako czegoś wspaniałego jest przejawem albo głupoty, albo skrajną naiwnością albo bezczelnym cynizmem TO NIE JEST NORMALNE.

Co do filtrów, itp. na aukcji charytatywnej, to wg. mnie lepiej by to wyglądało jak byś sprzedawał je w normalnej cenie + powiedzmy 1 zł. drożej z przeznaczeniem na  te cele charytatywne niż robienie z wkładu filtra jakiegoś wyjątkowego przedmiotu. Na szczęście nie mój problem.

42

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

dokładnie tak jest jak pisze Dario.

43

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

jan070770 napisał/a:

dokładnie tak jest jak pisze Dario.

Zakazać Owsiakowi zbierania na  szpitale , wprowadzić  jeszcze  kilka  świąt  kościelnych  a  co  za  tym  idzie  zrobić  te  dni  wolnymi  od  pracy ( tylko  dzisiejszy wolny dzień   od pracy przyniósł ok 5 miliardów strat !) chorych  wysłać  do  szeptuchy  i  będzie  git.

44

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

A wydawałeś się Dario takim całkiem sympatycznym gościem. Pisząc to co napisałeś, dowiodłeś nie tylko swojej małostkowości ale też obraziłeś tysiące, jak nie miliony ludzi, którzy biorą udział w Tym wielkim przedsięwzięciu, kolegów z forum jak i mnie. Mam nadzieję, że to tylko stan przejściowy i jak zejdą mrozy, to Ci się poprawi. Piszesz o logice, ale sam gdzieś ją zgubiłeś. Co do naszego państwa, władzy, podatków i dojenia nas na każdym kroku, to zgadzam się z Tobą całkowicie, ale co z tym wspólnego ma Owsiak i jego Orkiestra? Owszem, można go nie lubić za to, czy tamto, ale czy to jego wina, że żyjemy w takim kraju? Co on ma wspólnego z podatkami i tymi wszystkimi, którzy w naszych osobach szukają swoich sponsorów? Jaka jest służba zdrowia, każdy widzi i tu nie można liczyć na zbyt wiele, ale właśnie dzięki m.in. Owsiakowi i tym wszystkim, których on „porwał” za sobą, od 11 lat szpitale są wyposażane w coraz  lepszy i nowocześniejszy sprzęt i co roku mogą świadczyć usługi na coraz wyższym poziomie. Szczytem naiwności, głupoty czy cynizmu jest twierdzenie czegoś odwrotnego? Nie Życzę źle ani Tobie ani Janowi, ale trzymam Was Panowie za słowo i wierzę, że w momencie gdy dotknie Was (ale osobiście, a nie np. Waszych dzieci) jakieś nieszczęście i będziecie potrzebowali pomocy jakiegokolwiek sprzętu, do którego zakupu ta właśnie Orkiestra (nie będę już dokładnie cytował tego jak ją nazwałeś, bo przez „gardło” mi to nie przejdzie) w ciągu ostatnich 11 lat dołożyła chociażby jedną złotówkę, to grzecznie podziękujecie i podobnie jak wyżej wytłumaczycie wszystkim niezmiernie zdziwionym w około, dlaczego nie skorzystacie z takiej pomocy i takiej formy leczenia… Ciekawe czy wtedy słownictwo też zachowasz „w oryginale”?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

45

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

Nadal nie wiem czy jesteś naiwniakiem, głupcem czy cynikiem :hmmm:
Co do Owsiaka showmena, promuje chory pomysł na państwo, jest nienormalny w tym co robi. To mogło być akceptowalne na samym początku ale już nie teraz. Teraz obywatel tego państwa powinien wymagać, żeby za te pieniądze, które płaci w podatkach i składkach, a płacimy w porównaniu do innych bardzo dużo, były wykorzystywane m.in. na zakup sprzętu medycznego do szpitali. To nie może być tak, że nasze podatki i składki (ta część, która ma iść na konstytucyjny obowiązek państwa wobec nas) były wydawane tylko na pensje i premie "biednej" służbie zdrowia, a my za ekstra kasę mamy sobie budować szpitale i je urządzać. To jest chore. Tak nie wygląda państwo, to nie ma żadnego sensu.

46

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

PiotrK napisał/a:

A wydawałeś się Dario takim całkiem sympatycznym gościem. Pisząc to co napisałeś, dowiodłeś nie tylko swojej małostkowości ale też obraziłeś tysiące, jak nie miliony ludzi, którzy biorą udział w Tym wielkim przedsięwzięciu, kolegów z forum jak i mnie. Mam nadzieję, że to tylko stan przejściowy i jak zejdą mrozy, to Ci się poprawi. Piszesz o logice, ale sam gdzieś ją zgubiłeś. Co do naszego państwa, władzy, podatków i dojenia nas na każdym kroku, to zgadzam się z Tobą całkowicie, ale co z tym wspólnego ma Owsiak i jego Orkiestra? Owszem, można go nie lubić za to, czy tamto, ale czy to jego wina, że żyjemy w takim kraju? Co on ma wspólnego z podatkami i tymi wszystkimi, którzy w naszych osobach szukają swoich sponsorów? Jaka jest służba zdrowia, każdy widzi i tu nie można liczyć na zbyt wiele, ale właśnie dzięki m.in. Owsiakowi i tym wszystkim, których on „porwał” za sobą, od 11 lat szpitale są wyposażane w coraz  lepszy i nowocześniejszy sprzęt i co roku mogą świadczyć usługi na coraz wyższym poziomie. Szczytem naiwności, głupoty czy cynizmu jest twierdzenie czegoś odwrotnego? Nie Życzę źle ani Tobie ani Janowi, ale trzymam Was Panowie za słowo i wierzę, że w momencie gdy dotknie Was (ale osobiście, a nie np. Waszych dzieci) jakieś nieszczęście i będziecie potrzebowali pomocy jakiegokolwiek sprzętu, do którego zakupu ta właśnie Orkiestra (nie będę już dokładnie cytował tego jak ją nazwałeś, bo przez „gardło” mi to nie przejdzie) w ciągu ostatnich 11 lat dołożyła chociażby jedną złotówkę, to grzecznie podziękujecie i podobnie jak wyżej wytłumaczycie wszystkim niezmiernie zdziwionym w około, dlaczego nie skorzystacie z takiej pomocy i takiej formy leczenia… Ciekawe czy wtedy słownictwo też zachowasz „w oryginale”?

Dokładnie wiesz ,że nie chodzi o samą idee lecz o to,iż ciężar zakupów sprzętu do leczenia dzieciaków jest przerzucany na ludzi a to jest obowiązek państwa skoro pobiera od nas również od Ciebie podatki .Jeśli chodzi o sprzęt to dziwnym trafem nie spotkałem go w naszym szpitalu być może jest w innych większych placówkach .

47

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

Janie i tu się mylisz dużo sprzętu od Owsiaka trafiło do małych powiatowych szpitali każdy jego przekazany sprzęt jest oklejony naklejkami WOŚP tylko trzeba wiedzieć, jakie oni zakupy dokonywali widziałem osobiście  w dwóch sąsiednich szpitalach.

WOŚP jest super akcją zobaczcie przez tyle lat ile zakupiono niezbędnego sprzętu dla naszych maluchów. Piotr ma rację jak kiedyś coś się wam osobiście stanie i traficie do szpitala i zobaczycie, że podłączają wam aparaturę medyczna z naklejka WOŚP niepozwólcie na to gdyż jest to nie zgodne z waszym sumieniem i przekonaniem.

PS.
Jeśli chcecie polemizować, co powinno nasze Państwo robić a co nie to może założymy osobny wątek na początek kolejna niesprawiedliwość

KRUS !!!!!

Nie wiem czy sobie zdajecie sprawę, ale na zachodzie nie wszystko jest wykonywane tak jak w naszych szpitalach ze zwykłego ubezpieczenia tylko każdy posiada dodatkowe ubezpieczenie i to ono uprawnia do przeprowadzenia danego zabiegu. A u nas wszystko jest dla wszystkich tylko kolejki są, ale niestety takie mamy możliwości naszego Państwa tyle maja na służbę zdrowia i to musi wystarczyć.

Druga sprawa zdaje sobie ktoś sprawę ile mamy bezrobotnych i rencistów za nich też należy odprowadzić składki najniższe, ale trzeba kolejna sprawa KRUS i dopłaty z budżetu do tej instytucji i szara strefa.


DARIO I JANIE


Czy mamy wszyscy uważać, że jak przyjdą do waszych domów z puszkami WOŚP to każdy z was ich przegania szkoda, bo osobiście wyznaję zasadę, że sam może dużo nie mam, ale jak trochę pomogę to sam osobiście nie zbiednieję powiem wam więcej osobiście z żona staramy się jak jest możliwość pomóc w naszej okolicy chorym dzieciom jak są jakieś kwesty dla nich przelewem.

Powiem wam, że w zeszłym roku przyłączyliśmy się do dużej akcji
SZLACHETNA PACZKA gdzie wybierasz rodzinę z okolicy, której możesz pomóc.

48 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2011-01-07 12:13:03)

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

Dario napisał/a:

Nadal nie wiem czy jesteś naiwniakiem, głupcem czy cynikiem :hmmm:...

I wzajemnie, szanowny Panie Moderatorze Dario! Dorzucę jeszcze hipokryzję, małostowość i takie tam... Miło? Chyba nie, wiec odpuść sobie takie stwierdzenia.

Pojawia się ktoś, kto ma trochę wolnej gotówki i postanawia zrobić coś dobrego, coś co może przysłużyć się wszystkim w razie potrzeby w tym chorym kraju. Kupuje jakiś sprzęt przydatny do ratowania życia i daruje go jakiemuś szpitalowi. Robi tym coś dobrego, wszyscy są zadowoleni i co do tego nie ma wątpliwości. Potem ten sam gość skrzykuje tysiące innych, aby jeden raz w roku zebrać od nich różne wolne datki, które wszyscy oni razem chcą właśnie przeznaczyć na pomoc szpitalom itp., aby w razie potrzeby pomóc każdemu potrzebującemu, nawet Tobie Dario czy Tobie Janie. Jedni dają pieniądze, inni dają różne dziwne rzeczy (np. wkład filtra oleju do starego Fortschritt’a, który i tak każdy z nas raz w roku wymienia czy cukierek, którego zaraz ktoś zje), jeszcze inni to kupują, ale cel zawsze jest ten sam. Kupić nowy sprzęt i wstawić go tam, gdzie go brakuje. To właśnie uczynił Owsiak, obojętnie jakim by showmen’em nie był i co kryje się pod przykrywką tej Orkiestry. Na to wszystko nagle pojawia się szanowny Dario, mówi stop orkiesta, jesteście głupcami, naiwniakami i cynikami, a to wszystko to cyt.: „kurestwo”. Żyjemy w takim i takim kraju, to wszystko gwarantuje nam konstytucja i należy się to nam jak psu buda i nie do pojęcia jest, abyśmy sami sobie szpitale doposażali. Do tego jeszcze wtóruje mu Jan, najbardziej zagorzały katolik na forum, jak to sam się określa. No Panowie, idźcie się przewietrzyć, bo te komputery chyba już całkiem Wam zaszkodziły. Abstrahuje tu od samego Owsiaka, jako osoby prywatnej, od polityki i naszych władz które jak zwykle mają nas w wielkim poważaniu, ale uświadom sobie Dario i Janie, że medycyna to są setki różnych innych powiązanych ze sobą dziedzin. Postęp jaki się tam dokonuje jest wręcz niewyobrażalny, a na to trzeba pieniędzy. Nawet jeżeli państwo, system i władza byłyby nam niezmiernie przychylne, a wszystkie podatki przeznaczyły na służbę zdrowia, to nigdy nie będzie tak dobrze, żeby akurat w tym sektorze nie mogło być lepiej. Zawsze gdzieś w szpitalach będą jakieś braki, zawsze gdzieś dla kogoś zabraknie jakiejś „maszynki”, zawsze stary sprzęt się zużyje, zawsze ktoś wymyśli coś nowszego i lepszego, i zawsze będą gdzieś jakieś zacofane zakątki, które trzeba będzie odpowiednio doposażyć. Tu sprzętu nigdy nie będzie ani za dużo ani w sam raz, a skoro państwo i władza są tak nieudolne, że nie potrafią nam tego zagwarantować nawet na podstawowym poziomie, to zróbmy może coś sami, spontanicznie i bez żadnych nakazów, bez znaczenia co na to przeznaczymy i ile do puszki wrzucimy. Pewnie, że wygodniej siedzieć z założonymi rękami w ciepłym domu przed komputerem, nic nie robić w tym kierunku, ciągle tylko narzekać, obrażać wszystkich w około, pisać że i tak nie dam na to grosza, że to nie „mój” problem, bo to wszystko gwarantuje mi jakaś tam konstytucja. Przypomnij mi Dario, jak się takich ludzi określa, bo akurat zapomniałem…? Ta konstytucja również gwarantuje wiele innych rzeczy, o których tylko pomarzyć można i co z tego? Czasem, żeby było lepiej to trzeba zrobić coś samemu, a najlepiej razem w wielu, a nie tylko liczyć na innych…


Nie dziwię się, gdy tłumaczę takie rzeczy swojemu synowi, ale Tobie Dario? Moderatorowi i światowemu człowiekowi? No daruj sobie takie wycieczki bo aż się niemiło robi. Chcesz narzekać, obrażać innych, nic samemu nie robić i tylko korzystać w razie potrzeby z różnych osiągnięć medycyny, to załóż sobie inny wątek. Wylewaj tam swoje żale i inne w tym temacie złote myśli. Może znajdziesz tam jakąś bratnią duszę do pogaduszek ale nie rób tego tu, bo ten wątek dotyczy „czegoś” zupełnie innego. Chciałeś chyba błysnąć, ale tylko przygasłeś w oczach wielu…

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

49 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2011-01-07 12:35:53)

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

jan070770 napisał/a:

....
Dokładnie wiesz ,że nie chodzi o samą idee lecz o to,iż ciężar zakupów sprzętu do leczenia dzieciaków jest przerzucany na ludzi a to jest obowiązek państwa skoro pobiera od nas również od Ciebie podatki .Jeśli chodzi o sprzęt to dziwnym trafem nie spotkałem go w naszym szpitalu być może jest w innych większych placówkach .

Owszem, może i jest to jakiś „układ”, za pomocą którego, żerując na ludzkich uczuciach i słabościach, państwo chce wyciągnąć kolejną z nas kasę, a zaoszczędzone przez to pieniądze przeznaczyć na jakieś kolejne, nikomu nie potrzebne święto, na głupie wojenki, na kolejne karabinki, czołgi i armatki, które jakiś purpurat za kolejną wielką kasę pokropi z wielkim uśmiechem i fałszywym przejęciem na twarzy. Tego raczej się nie dowiemy, możemy tylko przypuszczać. Ale nie zmienia to faktu, że Orkiestra pomaga, kupuje to co potrzeba w szpitalach i ratuje życie naszym dzieciom. Skoro w takim razie możni tego naszego państewka nie chcą nam pomagać i mają inne niecne cele, to kij im w oko. Pomagajmy sobie sami, a nazwanie takiego zrywu i zachowania „kurestwem”, jest poniżej jakiegokolwiek poziomu.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

50 Ostatnio edytowany przez Fenol (2011-01-07 15:32:05)

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

Strachy mają fajną piosnkę  -żyję w kraju..
Nie powiem że Dario nie masz racji ale głową muru się nie przebijesz masz rację nasz kraj jest ułomny i jeszcze wiele trzeba zmienić (np zamienić wyroki dożywotnie na karę śmierci wink ) aby było pieniędzy wystarczająco wiele na "normalność". Wspominacie też o ochronie zdrowia w innych krajach, trochę widziałem i jak nie masz polisy to za państwowiznę dostaniesz pomoc co najwyżej przy złamanej girze, u nas jak by nie było ochrona zdrowia dostępna jest szerzej a a czy lepiej to już względna sprawa. W wyborczej kiedyś był przegląd NFZ i okazuje się że najwięcej pochłaniają lekarze. Gdy byłem z podstawówce siostra Adrianna opowiadała nam jaki ten Owsiak to zły człowiek, że śmie grać do końca świata i jeden dzień dłużej a że ponoć zbiera kasę na dzieci to kłamstwo a my się daliśmy oszukać. To wartościowy człek poprawia wartość polskiego padołu, a i woodstock organizuje to też plus, ja tam trwam przy rock`n`rollu smile

Dzieci moje kochane jeszcze raz wyzwiska i każe iść do kąta, odbiorę całe miesięczne kieszonkowe (10zł), każe założyć siodełka, a herbatę podam o 6!  big_smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

51

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

Gdyby miało być inaczej to ktoś z całym szacunkiem co do szczytności celu (chociaż uważam, że orkiestra jest wielkim kurestwem)
musiałby z bardzo wysoka upaść na głowę i kupić sobie wkład filtra do starego ciągnika za ok 100-150 zł. gdy ten wkład z Mann-Filter kosztuje 20-25 zł. ?

Nie chcesz brać udziału twoja sprawa nie jestem twoim sumieniem i nie chcę nim być , opinie pozostaw sobie i nie wywołuj konfliktów.
Całe szczęście że podobnie myślących jest niewielu inaczej nigdy by to nie wypaliło. Nadmienię jeszcze że w bogatszych krajach ta forma pomocy jest powszechna ale wielkość naszej przerasta wszystkich

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

52

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

PiotrK napisał/a:
jan070770 napisał/a:

....
Dokładnie wiesz ,że nie chodzi o samą idee lecz o to,iż ciężar zakupów sprzętu do leczenia dzieciaków jest przerzucany na ludzi a to jest obowiązek państwa skoro pobiera od nas również od Ciebie podatki .Jeśli chodzi o sprzęt to dziwnym trafem nie spotkałem go w naszym szpitalu być może jest w innych większych placówkach .

Owszem, może i jest to jakiś „układ”, za pomocą którego, żerując na ludzkich uczuciach i słabościach, państwo chce wyciągnąć kolejną z nas kasę, a zaoszczędzone przez to pieniądze przeznaczyć na jakieś kolejne, nikomu nie potrzebne święto, na głupie wojenki, na kolejne karabinki, czołgi i armatki, które jakiś purpurat za kolejną wielką kasę pokropi z wielkim uśmiechem i fałszywym przejęciem na twarzy. Tego raczej się nie dowiemy, możemy tylko przypuszczać. Ale nie zmienia to faktu, że Orkiestra pomaga, kupuje to co potrzeba w szpitalach i ratuje życie naszym dzieciom. Skoro w takim razie możni tego naszego państewka nie chcą nam pomagać i mają inne niecne cele, to kij im w oko. Pomagajmy sobie sami, a nazwanie takiego zrywu i zachowania „kurestwem”, jest poniżej jakiegokolwiek poziomu.

Jednym słowem przyznajesz rację ,że państwo wykorzystuje WOŚP aby za darmo zaopatrzyć szpitale w nowy sprzęt a to jest obowiązek państwa.Jeśli chodzi o samą zbiórkę jest mi to zupełnie obojętne kto chce niech zbiera,kto chce niech daje ale nie można robić z tego jedynie słusznej sprawy bo to już kiedyś było,każdy ma prawo do własnego zdania.

53

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

Nie mam takich zdolności oratorskich jak PiotrK, ale wszystkim przeciwnikom WOŚP powiem jedno. Moja starsza córka jest wcześniakem i przeżyła dzięki sprzętowi, na którym naklejone były serduszka WOŚP.

54

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

Z moim synem chodzi do klasy dziewczynka która dostała od orkiestry pompę insulinową .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

55 Ostatnio edytowany przez MAREKPE (2011-01-07 21:00:53)

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

Mój syn zaraz po urodzeniu, podobnie jak wszystkie nowo narodzone dzieci w tym kraju, miał przesiewowe badanie słuchu dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP. Takie obligatoryjne badanie to ewenement na skalę światową.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

56 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2011-01-07 21:27:31)

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

Dario i Janie, czy chociażby dla tych dwóch małych dzieciaczków, małej rudemeneski i koleżanki małego ojanuszka, nie watro było „potrząsnąć” całą Polską? A przecież takich dzieci są jeszcze tysiące.

jan070770 napisał/a:

....
Jednym słowem przyznajesz rację ,że państwo wykorzystuje WOŚP aby za darmo zaopatrzyć szpitale w nowy sprzęt a to jest obowiązek państwa....

Przykro mi Janie ale nic takiego nie napisałem. ¬le mnie zrozumiałeś i to nie po raz pierwszy zresztą. Być może mam problem z wyrażeniem tego co chcę napisać, za co z góry przepraszam. Mimo wszystko jednak, z tego co napisałem jasno wynika, że tylko dopuszczam taką możliwość, co wcale nie znaczy, że przyznaję Ci rację.

No dobra, skoro tak bardzo Ci na tym zależy, to załóżmy na chwilę, że masz rację, że jest to rządowy "przekręt". No i co dalej z tego wynika? No to, że ta „Orkiestra” nadal jest genialnym przedsięwzięciem. A dlaczego? Już tłumaczę. Otóż, to czy i jak nasza służba zdrowia będzie dotowana, zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli naszych urzędników i przedstawicieli narodu. Jeżeli nie będą oni chcieli jej dotować, to i tak jej dotować nie będą. Wymyślą kolejną, jeszcze większą dziurę budżetową, kolejne kryzysy, kolejne przepisy itd., itd., a zwykli ludzie, tacy jak my, niestety nic na to nie poradzą. Możemy tylko w jakiś sposób wyrazić swoje niezadowolenie, zmienić władzę w kolejnych wyborach, ale to i tak nic więcej nie zmieni. W takim razie dużo lepszym rozwiązaniem było stworzenie takiej właśnie „Orkiestry”, niż stworzenie kolejnego przymusowego podatku czy podniesienie jakiegoś już istniejącego (tak jak przed chwilą zrobiono to VAT’em) – ciekawe jak byście wtedy zareagowali? Zresztą komu z nas by to się spodobało? Nie wprowadzono nowych podatków, nie podniesiono starych, ale za to ktoś wymyślił genialną Orkiestrę. Być może był to nawet sam Owsiak i chwała mu za to. Przedsięwzięciem tym, raz w roku dosłownie „potrząsa” całą Polską, wysypuje z niej i zbiera wolną gotówkę, którą przeznacza na ściśle, z góry określony cel. Co więcej, wielu ludzi „patrzy” mu na ręce, dokładnie go rozliczają, finanse są jawne, a wszelkie sprawozdania przejrzyste. Tego „jednego” dnia bawi się cała Polska i jakaś część innych krajów. Wszyscy, ci którzy chcą oczywiście, z uśmiechem na twarzy, w domu czy w plenerze, wrzucają kasę do skarbonek i kupują różne dziwne rzeczy na aukcjach, z reguły za mocno wygórowane ceny, ale to i tak im nie przeszkadza. Orkiestra zbiera przy tym potężne pieniądze i prawie wszyscy są tym zadowoleni, oprócz kościoła jak zwykle (czemu mnie to nie dziwi?) i kilku innych malkontentów. W takim razie więc, jeżeli jest tak jak myślicie, Dario i Janie, cały fenomen tej akcji polega na tym, że pieniądze oddaje ten kto chce i oddaje tyle ile chce. Nie ważne czy to złotówka czy milion. Ważne że wszyscy razem je zbieramy. Jest przy tym pełna dowolność, nie ma żadnego przymusu i nikt nikogo do tego nie zmusza. Nie chcesz, to nie dajesz. Co więcej, jak będziesz w potrzebie, to i tak nikt nie odmówi Ci pomocy, i w miarę możliwości będziesz mógł korzystać z kupionego za te pieniądze (tzn. pieniądze innych) sprzętu. Tak czy inaczej, bez względu na to czy „Orkiestra” jest rządowym przekrętem (w co szerzę wątpię, ale tego nie wykluczam) czy nie, jest nad wyraz pożyteczna i niezwykle sprawiedliwa w przeciwieństwie do wielu innych "haraczy" jakie płacimy, i niech nikt, komu się ona nie podoba nie waży się mówić, że to jest „kurestwo”! Przecież nie zabiera "ona" pieniędzy wszystkim, w z góry określonej przez kogoś kwocie, bez względu na to czy tego sobie życzą czy nie. Jak chcesz to dajesz pieniądze, jak nie chcesz to ich nie dajesz. Nie ma żadnego przymusu i za to właśnie tak bardzo ją lubię i będę z nią „grał” do końca świata i o jeden dzień dłużej…. Może Dario źle to wytłumaczyłeś tym miejscowym z Holandii?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

57

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

Dario, nikomu nie odbieram prawa do własnego zdania. Odszczekaj to "kurestwo".

58

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

Dario jako moderator powinieneś być przykładem dla innych forowiczów a ty albo masz nie równo pod sufitem albo się tak nachlałeś że nie wiesz co piszesz. To forum przęgląda bardzo dużo ludzi i nie tylko z polski a ty tu tak brednie wypisujesz .Jak masz coś przeciwko Owsiakowi i WOŚP to zachowaj to dla siebie a nie wsczynaj awantur bo nie tędy droga

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

59

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

Hau, hau, co nic nie zmienia.
WOŚP uczy społeczeństwo dziadostwa, że władza może robić co jej się żywnie podoba, a my jesteśmy tylko niewolnikami. Niestety ale jest XXI wiek jesteśmy w Europie i Unii i takie myślenie ciężko już akceptować. W demokratycznym, cywilizowanym państwie władza jest sługą, a nie odwrotnie. Władza nie jest od rządzenia tylko od zarządzania. PO obiecała, no ale to tylko politycy, budować państwo obywatelskie, niestety nadal tego nie widać, bo gdyby to już było państwo obywatelskie, to WOŚP mógł by zbierać, tak jak do tej pory ale dla szpitali w krajach 3 Świata. Niestety w demokracji, żeby państwo funkcjonowało normalnie to obywatele tego państwa muszą wymagać normalności. WOŚP udowadnia od wielu już lat, że obywatele polski lubują się w głupocie, bo nie ma żadnego innego sensownego wytłumaczenia. Co do kościoła, to różnie z nimi bywa, są parafie gdzie księża namawiają do dawania datków na WOŚP i pewnie są parafie gdzie proboszcz straszy piekłem. Kościół Katolicki nie jest monolitem, bardziej przypomina związek miliona sekt. Ogólnie mogą się obawiać WOŚP jako niby sekty, ale ona "atakuje" raz do roku i raczej KK nie zagraża, bardziej kościół zagraża sam sobie. Mnie nie chodzi ani o Owsiaka, ani o WOŚP tylko o robienie z tego czegoś normalnego w normalnym kraju. Niestety do normalności widać nadal daleko i przy okazji nigdzie w normalnym kraju taka akcja nie miała by takiego zasięgu, bo normalnie jest to nienormalne.
Żeby nie było, że nie na temat, to na taką aukcję powinieneś przygotować jakiś specjalny wkład filtra, już już się na filtr uparłeś.



@tomcio83, Twoje pouczanie przypomina mi dobre rady ORMO-wców w czasach PRL. Zrozum, że w wolnym kraju każdy ma prawo do własnego zdania i dodatkowo do wyrażania go, na tym m.in. polega demokracja, a Ty jak chcesz to się nawet obrazić możesz i nie zjeść kolacji.

60

Odp: Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro

Nie ma takiego kraju na świecie w którym szpitale dostępne dla wszystkich miały by wyposażenie spełniające ich oczekiwania , dla tego gra orkiestra. I o tym trzeba pamietać.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty