2,801

Odp: Pszenica

Może taka firma że słoneczkiem w logo. Ja od nich kupiłem rok temu pszenżyto i było sporo żyta w nim. Sprzedawali tanio więc chyba wiedzieli że to nie stuprocentowy  towar. Chociaż w sumie to nie oni workowali i winny jest ten co uznał to za kwalifikat i wystawił certyfikat.

2,802

Odp: Pszenica

Miałem podobny przypadek z pszenicą ościstą. Ile się nawyrywałem pszenżyta z tego kwalifikatu i pszenicy bez ości to szkoda gadać.

Siły na zamiary zmierz....

2,803

Odp: Pszenica

Siła fest..... kolega też taką dostał...

2,804

Odp: Pszenica

W tym roku problem z kiełkowaniem. mój materiał siewny co rozmnażam miał nawet 49% lipa jak cholera (oczywiście kwalifikacji nie przeszedł)

2,805

Odp: Pszenica

ja kupiłem kilka odmiian i kazda ma ponad 90%

Rolnik z powołania:-)

2,806

Odp: Pszenica

To ile ty siejesz ha skoro kupujesz kilka odmian?

2,807

Odp: Pszenica

ja w tym roku obsieje pszenicą 25ha, przynajmniej takie plany. Jak siie uda to po kuku posieje troche to do 30 ha może dojść. Kupiłem 3 odmiany.
tak wiem małorolny jestem, ale lubie testować.

Rolnik z powołania:-)

2,808

Odp: Pszenica

pierwszy raz od nastu lat posiałem pszenicę, 2 odmiany od IGP foxx i annie , obie ostki, w zasadzie to tylko próbki, bo dostałem po 50 kg nasion. Ale w przyszłym roku można będzie już coś z tego zasiać big_smile
https://igp-polska.pl/produkty/zboza/foxx/
https://igp-polska.pl/produkty/zboza/annie/

2,809

Odp: Pszenica

Ja sieję w tym roku 80% ościstej  było by 100% ale zostało nasion z zeszłego roku.....

2,810

Odp: Pszenica

Na jesień czym "pryskacie"? Byłem dziś po zaprawę bo mi nieco zbrakło to na półkach pusto. Chyba wypadło trochę środków.

2,811

Odp: Pszenica

expert met 0.3+ dff 0.2+ 5g glean

2,812

Odp: Pszenica

Sa może jakieś środki, co stokłosę na jesieni zwalcza?

2,813

Odp: Pszenica

Ja zanabyłem, lentipur 1,5 l + dff 0,25 l + glean 8 g

2,814

Odp: Pszenica

androl napisał/a:

Ja zanabyłem, lentipur 1,5 l + dff 0,25 l + glean 8 g

Robiłem tak w zeszłym roku pszenżyto i kawałek pszenicy. N drugim polu poleciałem Bizonem resztę pszenicy 5 ha . Po bizonie poprwka chabra. Po mieszanine kompletny zabieg na wiosnę był potrzebny .

Siły na zamiary zmierz....

2,815

Odp: Pszenica

Krzysiek napisał/a:

Ja sieję w tym roku 80% ościstej  było by 100% ale zostało nasion z zeszłego roku.....

Z ościstych polecam Fenomena. Spróbuj.
Na drugim miejscu Wilejka.Na trzecim Mewa. A najgorsza była dotychczas Ostroga.

Siły na zamiary zmierz....

2,816

Odp: Pszenica

Grzegorz89 napisał/a:

Sa może jakieś środki, co stokłosę na jesieni zwalcza?

expert 0,25 + snajper 0,5 i nie masz stokłosy ani innych chwastów

Rolnik z powołania:-)

2,817

Odp: Pszenica

Glean to chyba najbardziej z półek zniknął bo chyba tylko do końca miesiąca można było sprzedawać. W nie pełnych dawkach też działa długo na rośliny następcze? I po tych mieszaninach i ewentualnych wymarznięciach można owies siać?

2,818

Odp: Pszenica

Piotrek1990 napisał/a:
androl napisał/a:

Ja zanabyłem, lentipur 1,5 l + dff 0,25 l + glean 8 g

Robiłem tak w zeszłym roku pszenżyto i kawałek pszenicy. N drugim polu poleciałem Bizonem resztę pszenicy 5 ha . Po bizonie poprwka chabra. Po mieszanine kompletny zabieg na wiosnę był potrzebny .

Widocznie miałeś jeszcze łagodniejszą zimę. Ja nic nie musiałem poprawiać, były jedynie jakieś znikome przepusty.

2,819 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2020-10-02 12:17:37)

Odp: Pszenica

Pajej napisał/a:
Grzegorz89 napisał/a:

Sa może jakieś środki, co stokłosę na jesieni zwalcza?

expert 0,25 + snajper 0,5 i nie masz stokłosy ani innych chwastów

To sprawdzone, bo na etykietach nie ma nic napisane. Ta naprawdę tozastanawiam się w ogóe czy wszystkiego na wiosnę nie zrobić. Późno się robi a przez ten cholerny deszcze nie zasiałem nawet grama.

2,820

Odp: Pszenica

z praktyki wiem, że lepiej mi wychodziło jesienią, zdazały sie poprawki na chaber czy przytulię, ale pole było  na start wiosenny czyste, a oprysk herbicydem też w jakimś stopniu to stres dla roślin

mdw