2,821

Odp: Pszenica

Wiem, jednak chodzi mi o to żeby zwalczyć stokłosę, a mam ja na różnych polach. MNóstwo ludzi u nas właśnie mówi, że wraca do wiosennych zabiegów z racji poprawek.

2,822

Odp: Pszenica

androl napisał/a:
Piotrek1990 napisał/a:
androl napisał/a:

Ja zanabyłem, lentipur 1,5 l + dff 0,25 l + glean 8 g

Robiłem tak w zeszłym roku pszenżyto i kawałek pszenicy. N drugim polu poleciałem Bizonem resztę pszenicy 5 ha . Po bizonie poprwka chabra. Po mieszanine kompletny zabieg na wiosnę był potrzebny .

Widocznie miałeś jeszcze łagodniejszą zimę. Ja nic nie musiałem poprawiać, były jedynie jakieś znikome przepusty.

Zimy wcale w zasadzie nie było. Ale mieszanina stosowana od lat i co roku trzeba było poprawkę robić. Zobaczymy

Siły na zamiary zmierz....

2,823

Odp: Pszenica

Ja z kolei robiłem zawsze wiosenne a po ostatnich zimach będę jesienne. Do wiosny tak chwastami w różnych kształtach i kolorach przerośnięte że ruski robiąc szpiegowskie zdjęcia satelitarne biorąc je na wzór nowych dywanów.

Axial komplett ma termin stosowania na wiosnę a obie substancje czynne występują też w innych jesiennych. Stosował ktoś w tym terminie?

2,824

Odp: Pszenica

Późne siewy jesienne, to tak wiosną. Ja również na wiosnę pryskałem axialem pszenicę sianą 18.X nic nie przepuścił. W tym roku mam nadzieję zasiać po poplonie około 10.X pszenicę i też zostanie do wiosny. Jeżeli chodzi o stokłosę, to ze względu m.in na nią nie przechodzę całkowicie na bezorkę.

2,825

Odp: Pszenica

Po orce też wyłazi i tu jest problem, bo jak się nie weźmie za to fachowo to będzie spory problem w przyszłych latach.

2,826

Odp: Pszenica

Grzegorz89 napisał/a:
Pajej napisał/a:
Grzegorz89 napisał/a:

Sa może jakieś środki, co stokłosę na jesieni zwalcza?

expert 0,25 + snajper 0,5 i nie masz stokłosy ani innych chwastów

To sprawdzone, bo na etykietach nie ma nic napisane. Ta naprawdę tozastanawiam się w ogóe czy wszystkiego na wiosnę nie zrobić. Późno się robi a przez ten cholerny deszcze nie zasiałem nawet grama.

tak sprawdzone na 3 liść pszenicy. odkąd to stosuje nie mam stokłosy. w tym roku tylko wyczyniec wyszedł

Rolnik z powołania:-)

2,827

Odp: Pszenica

Reszta dwulisciennych tez załatwiona?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,828

Odp: Pszenica

czasem trzeba poprawić czasem nie

Rolnik z powołania:-)

2,829

Odp: Pszenica

androl napisał/a:

Ja zanabyłem, lentipur 1,5 l + dff 0,25 l + glean 8 g

lepiej podniesc dawke lentipuru do 1,6-1,7 obniżyc dff do max 0,15 plus ten glean.
dff potrafi przypalic, chyba ze masz bardzo mocne ziemie

2,830 Ostatnio edytowany przez Bombay (2020-10-04 02:57:13)

Odp: Pszenica

Grzegorz89 napisał/a:

Wiem, jednak chodzi mi o to żeby zwalczyć stokłosę, a mam ja na różnych polach. MNóstwo ludzi u nas właśnie mówi, że wraca do wiosennych zabiegów z racji poprawek.

na stokłosę
expert met 0,25 plus 0,25 expert 600 (i inne 600(flufenacet400, diflufenikan200) z różnych firm) plus glean 5-7gr lub tribenuron 10-12 gr
na wiosnę jedynym celnym rozwiązaniem jest nomad 240 gr

na wyczyńca wspomniany expert600 0,6 z olejem
w przypadku dużej kompensacji poprawka na 3 liście wyczyńca axial 50 1 litr

na miotle i dwuliścienne
expert 600 0,25 plus lentipur 1,0 plus glean/tribenuron jak wyżej

z lentipurem i innym chlorotoluronem uważać na pszenice wrażliwe na ta substancje

2,831

Odp: Pszenica

Bombay napisał/a:
androl napisał/a:

Ja zanabyłem, lentipur 1,5 l + dff 0,25 l + glean 8 g

lepiej podniesc dawke lentipuru do 1,6-1,7 obniżyc dff do max 0,15 plus ten glean.
dff potrafi przypalic, chyba ze masz bardzo mocne ziemie

Do tej pory nie przypalało chociaż gleby mam przeciętne, może dlatego że pryskam antyznoszeniowymi wody 270 l/ha. Dzięki za sugestię, dostosuję się bo nowa belka do opryskiwacza w drodze do mnie z głowicami potrójnymi. Jak warunki pozwolą będę pryskał zwykłymi dyszami.

2,832

Odp: Pszenica

Grzegorz89 napisał/a:

Czym zaprawiacie w tym roku?

Zaprawami bezobjawowymi lol:lol::lol:

2,833

Odp: Pszenica

Zasiana Euforia, Findus i Comandor. Po poplonach jeszcze i kukurydzy pójdzie euforia. Odchwaszczam w tym roku Boxerem + diflufenikan i coś jeszcze wink

2,834

Odp: Pszenica

Z boxerem to uważaj. Ma rejestrację do 3 liścia i chyba trzeba tego przestrzegać. Ja 2 lata temu wjechałem boxerem + diflu....  kiedy było już po 3 i to sporo i powiem że miejscami była katastrofa. Nigdy więcej w pszenicy boxera. A nie dawałem 2l bo tyle jest chyba na etykiecie poszło 1,3 1,5 nie chce mi się szukać

2,835

Odp: Pszenica

ja boxera stosuje ale w marchwii

Rolnik z powołania:-)

2,836

Odp: Pszenica

boxer +dff + glean nie raz stosowałem przy szpilce, 3 liściach, 4 i 5 w pszenicy i pszenżycie - żadnych konsekwencji dal rośliny uprawnej.

gg 5118068

2,837

Odp: Pszenica

Dziś skończyłem. Większość w fazie 2 liście, w niektórych wychodzi 3 liść.

2,838

Odp: Pszenica

Ja się nie będę śpieszył, najwcześniej ostatni tydzień X, żeby nie robić wiosną poprawek.

2,839

Odp: Pszenica

Chcę dosiać jeszcze trochę pszenicy i zastanawiam się nad przewódką Nawrą. Trenuje Ktoś może przewódki,no i czy to nie za wcześnie na nie?

2,840

Odp: Pszenica

we wszystkich badaniach przewódki wypadają gorzej niż ozime siane w tym samym terminie. Siej normalną ozimą tylko gęściej niż w optymalnym terminie

Rolnik z powołania:-)