2,841

Odp: Pszenica

Przewódka to w grudniu..... jeszcze miesiąc na ozime....

2,842

Odp: Pszenica

Zostało mi jeszcze kilka ha do obsiewu. Też sobie przemyślałem, że na przewódki to jeszcze za wcześnie. Wszystko te deszcze pokrzyżowały, żeby zrobić w dobrym terminie.

2,843

Odp: Pszenica

U nas to samo , na polu gdzie ma być pszenica woda stoi . Pod spodem glina to długo będzie schło. Ostatnio to tydzień temu posiałem 1.5 ha żyta na lekkiej ziemi. Jęczmień wygląda tak https://photos.app.goo.gl/L7N3q53XxdB6FaUS8
Tam gdzie ciemne to nie posiane , tam gdzie nie jest ciemne i nie jest zielone to wymokło. Pole 5 ha , posiałem z tego 4.5 ha i szacuje że kolejne pół ha wymokło.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,844

Odp: Pszenica

Ta nasza lekka, łatwa i przyjemna praca yikes

2,845

Odp: Pszenica

Powiem jedno: O kur...ła smile

2,846

Odp: Pszenica

Planuję jak się ociepli pojechać CCC a pszenicę, może się trochę dokrzewi. Mam delikatnie mówiac chujnię na polu z późnych zasiewów. Chcę dać koło 0.5l CCC, siarczan magnezu, i mocznik. Zastanawiam się ile dać tego mocznika? Pszenice siane we wczesnych terminach piękne, a te z późnych katastrofa. Po dwóch dawkach azotu stoi wszystko w miejscu. Dodatkowo powracajace chłody wszystko zahamowały.

2,847 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2021-04-14 00:00:02)

Odp: Pszenica

daj ccc oddzielnie, albo lepiej odzywka cynk miedz i magnez plus siarczan, mocznik bym odpuscił w tej fazie, system korzeniowy mają słaby ale zrobi sie ciepło to ruszy. stabilan chyba bym też darowal teraz

mdw

2,848

Odp: Pszenica

Właśnie sporo jest opinii, żeby nie łaczyć. Drugie tyle mówi, że nawet zaleca się bo wmacnia działanie.

2,849

Odp: Pszenica

A dlaczemu mocznik odpuścić? Bo mają słaby korzeń?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,850 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2021-04-14 01:46:08)

Odp: Pszenica

Chodzi mi o stres roślin, z doświadczenia wiem że zazwyczaj zaszkodzić można szybciej niż pomóc, mocznika w oprysku odpuściłem już 3 rok i poparzen brak a stabilan we wczesnej fazie i przy takich temperaturach lubi też przypalic zamiast dokrzewic, też z własnego doświadczenia. Temperatura zrobi swoje i w takim wypadku najlepiej działa saletra

mdw

2,851

Odp: Pszenica

Czytałem że dokrzewianie CCC działa tylko do początku kwietnia, a zaraz będzie połowa. Ja bym CCC odpuścił a dał mikro z siarczanem magnezu i 5 procent mocznika

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

2,852

Odp: Pszenica

No i ccc ponoć ogranicza rozwój korzeni...

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,853

Odp: Pszenica

Jeżeli chodzi o dokrzewienie takiej późno sianej pszenicy, też szybko bym jechał z saletrą jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś ?

2,854

Odp: Pszenica

Najlepiej dokrzewia 34n.te wszystkie mikro i siarczany to raczej później.przeciez tam jest pewnie jeszcze łyse pole to co ma to pobrać??ogólnie to do późno sianych pszenic trzeba mieć cierpliwosc

2,855

Odp: Pszenica

Poszło poczatkiem marca 200kg saletry i jakieś 2tyg. temu dołożyłem po 100kg i dalej słabo wyglada. Ogólnie to w tej chwili zimno i efektów nawozu nie ma. Czekam jak na szpilkach na to ciepło. Późny siew i bardzo mokre warunki zrobiły swoje. Słabe korzenie i trzeba czekać aż ruszy.

2,856

Odp: Pszenica

U mnie późno siana się ogarnęła. Przyspieszylem o tydzień drugą dawkę. Ccc teraz nie bardzo. Chociaż nigdy tym nie dokrzewiałem tylko sam azot.

2,857

Odp: Pszenica

Wcześniej liczyłem, że może się zbierze jak tyle azotu dostała. Spróbuję dać jak błyśnie słonko ccc co będzie to będzie.

2,858

Odp: Pszenica

Odpuść sobie ccc. Azot ciepło i czas zrobią co trzeba. U mnie przed świętami było parę ciepłych dni wszystko pięknie ruszyło. Aczkolwiek gdzie za mokro też jest nie ciekawie, 0,5 ha rzepaku stoi w błocie i marnieje.

2,859

Odp: Pszenica

Grzegorz a jaką masz obsadę? Ile pędów?  Moje siane koło 10-15 października też się zebrać nie mogą ale powoli się krzewią. Przyspieszyłem drugą dawkę poszła wczoraj, łącznie 150-160kgN w RSM i teraz tylko czekać. W tym ccc to daj spokój.  Niska temperatura plus ccc to tylko kolejny stres.  Jak chcesz stresować rośliny to użyj bron albo wału.... Ja dokrzewiałem ccc raz. Zadziałało pieknie pszenica długo lezała plackiem zanim wystrzeliła w górę ale plonu nie było kłos były przystrzelone. Susza ? cCC? Nie wiem tylko raz pryskałem  i tlko raz rak miałem.
Mam jedną tragiczną właściwie nie wiem czemu teraz wygląda gorzej niż 4 marca jak lałem 1 dawkę. Może ją przypaliłem a że pole  daleko od domu to nie widziałem.... a RSM dostała jako pierwsza.... Miotła zrobił dywan.... prysłem w zeszłą sobotę może uda się to opanować..... 
Ale jak koledzy piszą przy późnej pszenic trzeba cierpliwości z tą sianą we wrzesniu zrówna się dopiero przed kłoszeniem....

2,860

Odp: Pszenica

3ha przesiałem po wierzchu i bronami. obsadę i pędy to musiałbym policzyć. Na oko wyglada słabo. Powoli pod tym śniegiem widzę, ze się zbiera. Myślę, że będzie ciepło to może efekty szybciej przyjda.