2,881

Odp: Pszenica

Sucho strasznie . około 1   max 5.07  kosimy jęczmień  i  W tym  samym momęcie będzie pszenica  ... znaczy to co z niej zostało   odmiana AVENUE

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,882

Odp: Pszenica

Czyli bagno na jesień A teraz pustynia tam u Was?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,883

Odp: Pszenica

U nas bagno i na wiosnę było. Polowanie na okienko pogodowe żeby porobić jakiekolwiek zabiegi. A teraz dokładnie odwrotnie. Wczoraj wieczorem nadeszły chmury i nie spadła ani kropla. Co z tego że na wiosnę wody nie brakowało jak obecnie wszystko usycha. A suszy formalnie nie ma bo stan wody się zgadza .... tylko zboża to już chyba nawet liści nie mają. jedyne co być może da w miarę plon to rzepak. Ale nie zapeszam.

Siły na zamiary zmierz....

2,884

Odp: Pszenica

u mnie podobnie

Rolnik z powołania:-)

2,885

Odp: Pszenica

Ja zrobiłem T3. Gdzie lżejsza ziemia wyłączałem bo prawie puściła.

2,886

Odp: Pszenica

mpopis napisał/a:

35ml na 100kg czyli coś koło 8pln / 100kg

Czy do tej dawki nic już nie trzeba dokładać i będzie czysto, czy może dołożyć nieco tebukonazolu dla ''świętego''spokoju?

2,887

Odp: Pszenica

jeśli chcesz dokładać to na pewno nie tebu, proponowałbym signum basf 50-100g i będzie systiwa

2,888

Odp: Pszenica

Dzięki Marku.

2,889

Odp: Pszenica

Grzegorz89 napisał/a:
mpopis napisał/a:

35ml na 100kg czyli coś koło 8pln / 100kg

Czy do tej dawki nic już nie trzeba dokładać i będzie czysto, czy może dołożyć nieco tebukonazolu dla ''świętego''spokoju?

Piszecie o zaprawie ?  co to pierwsze jest ze  35ml  dajecie bo  nic więcej mi się nie wyświetla

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,890

Odp: Pszenica

ascra. dziś kupiłem pójdzie ascra signum nawóz donasienny i barwnik spożywczy dla lepszego koloru.

2,891 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2021-09-28 20:34:23)

Odp: Pszenica

U mnie poszedł sokół max.

2,892

Odp: Pszenica

Mam trochę pszenicy która nie była niczym skracana. Ogólnie dość niskie mam zboża, ale chciałem usztywnić je nieco. Przez pogodę i awarię traktora nie opryskałem i efekt jest jaki jest. W tej chwili w pełni wykształcony liść flagowy, i zastanawiam się czy w ogóle wjeżdżać z czymś? Pszenica gdzie nawóz nie doleciał ma już nabrzmiałe pochwy, ale gdzie doszedł równo brakuje jej jeszcze ze dwa tygodnie. Co robić? Fakt, ze pogody nie nadaja dobrej też nie pociesza.

2,893

Odp: Pszenica

Nie wiem co zrobić z tak nierównym łanem.
Ja normalne daje etefon kiedy 90% jest wykloszona.

2,894

Odp: Pszenica

Dobrze usztywnia konkretna dawka azotanu wapnia , tylko że to może być za późno. Regulatorem wzrostu ( jeśli zastosujesz ) skrócisz źdźbło w miejscu w które w momencie  aplikacji się wydłuża. W Twoim przypadku podkłosie. Jeżeli polegnie to na pewno na pierwszych kolankach więc skracanie podkłosia nic nie da.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

2,895

Odp: Pszenica

Tak naprawdę to pszenice u mnie mamy dość niskie, chłodna, sucha wiosna zrobiła swoje. Myślę tylko o pogrubieniu źdźbła. Krzysiek a ile tego etefonu dajesz i czy nie lepiej teraz go dać?

2,896

Odp: Pszenica

Ja dałem etafon tydzień temu, gdzie nie było ryzyka położenia wyłączałem. Na tych słabszych miejscach kłosi się

2,897

Odp: Pszenica

Ja bym dał 50g trineksapaku, zawsze to trochę skróci dokłosie i pogrubi ścianki, a kosztowo dużo nie wyjdzie.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

2,898

Odp: Pszenica

Byłem przed chwila na pszenicach, i powiem tyle rekordów w tym roku chyba nie będzie. Na naprawdę mocnych działkach pszenice które były mocno gęste poredukowały i teraz tuż przed kłoszeniem wygladaja raczej rzadko. Maja po 7-8 pięterek nie liczac najchudszych i ogólnie wyglada to wszystko jakby rosło pod drzewem. Było sucho i zimno i chyba swoje zrobiło.

2,899

Odp: Pszenica

Jeśli pszenica zaczyna wychodzić tj pękają pochwy to czekaj. 
Ja daję 0.5l
Owszem pszenica klęka na dolnych międzywęźlach....ale wysokość też jest istotna  ... Fizyki nie oszukasz...

2,900

Odp: Pszenica

Moje wczesne odmiany już kwitną. Susza przyspiesza wszystko

Rolnik z powołania:-)