21

Odp: Pszenica

rudemenes spójrz gdzie mieszkam nie jest to biegun północny ale .......
moja pszenica jest jaka jest  późna wiosna huzar mokro zimno..... a jarej nie sieje zimowa zawsze lepiej sypie
Jakieś 3 tygodnie temu byłem w opolu tam rzepaki na szykowały się do kwitnienia u nas dopiero dziś są na tym etapie pola zaczynają robić się żółte

22

Odp: Pszenica

ja w tym roku stosuje pierwszy raz mieszanki środków na chwasty oraz choroby grzybowe tj. na grzyba Unix 0.40kg. + Tilt turbo 0.4l + Helikur 0.4l + przylepiec Desinger 0.12l cena ok. 120zł/ha. Natomiast na chwasty wiosną Apyros 13gram + Starane super 0.6l + Pragma 30gram + przylepiec Trend cena ok.95zł/ha.

23

Odp: Pszenica

Sorry Krzysiek - nie sądziłem, że te 400 km, które nas dzieli robi taką różnicę.
U mnie rzepaki już przekwitają - należałoby w nie wejśc z fungicydem - ale nie ma jak - od dwóch tygodni pada .......

24

Odp: Pszenica

dokładnie od 2 tygodni pada a grzybki rosną (te nie potrzebne oczywiście)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

25

Odp: Pszenica

ja nie uważam się za jakiegoś "agronoma" ale nie wydaje mi się żeby przy obecnej pogodzie 10 stopni i deszcz grzybki rosły jak na drożdżach no może w lesie. 
jedynie nadmiar wody moze zaszkodzić naszym roślinką
U nas w jarych stoi woda a w oziminach nie wiem bo nie widać w ścieżkach na pewno jest jej dużo szczególnie że po mokrej wiośnie "ścieżki" są głębokie

26

Odp: Pszenica

Krzysiek nie wiem jak z pszenico ale w pszenżycie mączniak ma się dobrze i się rozwija na jednej odmianie te dwie odmiany były c1

27

Odp: Pszenica

U mnie o dziwo nie ma zmasowanego ataku grzybów (narazie),

Rolnik z powołania:-)

28

Odp: Pszenica

Ja na grzybki kupiłem Tilt +  70 zł  na ha teraz czekam na warunki.....

29

Odp: Pszenica

u mnie dzis cały dzień bez deszczu  nawet słonce wyszło  i zdecydowałem się wjechac w jeczmień i  po   przygodach  popryskałem go na grzyba 

powiem tak  puki ciagnik na ścieżce to mniej więcej OK ale jak tylko sie kawałek zjedzie  ze ścieżki (starego śladu ) to masakra

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

30

Odp: Pszenica

W życie pod kołami chlupała woda ale się udało , bo w ścieżkach jest ugniecione. Nigdy nie upierd... ciągnika przy pryskaniu Jutro będę próbował pszenice ....

31

Odp: Pszenica

Panowie   do jakiego stadium  pszenicy ozimej można stosowac aminopielik \chwastoks ??  bez szkody na plon i by pszenicy nie spalic ....  bo przelazłem się po polu i płakac się chce  ... a chce to załatwic czymś tanio a dobrze .. dodam że oprysk na jesien prawie wcale nie za działał ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

32

Odp: Pszenica

W zaszłym roku pryskałem po 15 maja - aminopielik d + protugan bo wcześniej nie dało się wjechać. Wyszło nieźle. Chwastoks nie weźmie przytulii to raczej odpada.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

33

Odp: Pszenica

My opryskaliśmy takim samym zestawem co MAREKPE ale to już będzie z tydzień czasu a my wcale nie pryskaliśmy na jesień zboża tylko teraz 1 raz i aż tak tragicznie nie wyglądały.

34

Odp: Pszenica

my ozimej nigdy nie pryskamy na jesieni późno ją siejemy a teraz pryskamy huzarem może to nie najtańsze ale tańsze niż dwa razy wchodzić i ma bardzo szeroki  zakres chwastów które bierze dobry lintur ale nie bierze miotły no i tańszy jest. W tamtym roku próbowałem zeusa ale to porażka była nie polecam.

35

Odp: Pszenica

Lancet był wprowadzony już rok temu... pryskałem nim rok temu i pole było ładne, czyste w porównaniu do innych. a w tym roku też pryskam lancetem, tylko jeszcze polecę mustangiem bo strasznie dużo maku i dwuliściennych...

36

Odp: Pszenica

bo to wygląda tak ... przytulia jak na sterydach  się trafia a przenica jest   w trakcje 1 kolanka ...   i z tego co widze to też dam spokój  z pryskaniem  na jesień bo to porażka ... juz 2 raz z rzędu ...  a tak to się za każdym razem udawało ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

37

Odp: Pszenica

też zrezygnowałem z zimowych oprysków, tylko jedna sprawa mnie boli najlepiej kasować miotłę na jesieni, protugan i jego klony wymagają temperatury powyżej 8 stopni a jeszcze teraz temp spada poniżej zera, aminopieliki i chwastoksy gołe to poracha, zostawiają fiołka który urośnie do wielkości krzaka czarnej porzeczki. na zimę idealnie pasował expet met   plus glean czy też jakiś klop, ten zestaw robi idealną robotę  a na wczesne opryski wiosną to chisel.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

38

Odp: Pszenica

Trzy lata temu pryskałem na jesień Expertem + Alister - przepuścił chaber
Dwa lata temu pryskałem na jesień Mustangiem + Maczuga + Protugan - pole czyściutkie i na wiosnę żadnych poprawek
W tamtym roku kropiłem na jesień Legato + Agrosulfuron - przepuścił przytulię.

Jestem przekonany do zabiegów jesiennych, tym bardziej, że wcześnie sieję pszenicę (do końca września jest już po zasiewach) i zboże nie musi konkurować z chwastami o światło i składniki pokarmowe. Na wiosnę wygląda dużo lepiej niż pszenica sąsiadów nie kropiona jesienią. Ma dzięki temu lepszy start.
Po kilku latach doświadczeń wiem już, że w tym roku będę mieszał Maczugę, Raptor i Protugan i powinno być czysto. Wszystko oczywiście i tak zależy od przebiegu zimy ....

39

Odp: Pszenica

Dziś pryskam chiselem pszenżyto zobaczymy jak sobie poradzi z miotłą ?Czy ta chemia jest wszędzie taka droga? chisel 86zł/60g.

40 Ostatnio edytowany przez zorak (2011-04-22 08:12:00)

Odp: Pszenica

piszecie że chcecie odejść od jesiennej ochrony, Panowie jesienna ochrona to podstawa a wiosną jedynie kosmetyka jeśli się coś dzieje. Z jakiego powodu mam karmić chwasty które zabierają składniki przeznaczone dla zboża ?? Wiosną wcześniej rzucicie nawóz jak zrobicie oprysk i chwasty rosną, trzeba czekać z opryskiem aż ruszy wegetacja, niesprzyjająca pogoda i czasem pierwszy oprysk koniec kwietnia czy początek maja bo i takie lata pamiętam a wtedy chwasty do połowy kolan. Od zawsze tato robił opryski jesienią, ostatnich kilka lat poeksperymentowaliśmy a czasem nie było możliwości opryskać na jesień i pryskaliśmy wiosną i z moich obserwacji nie widzę sensu w tylko wiosennej ochronie ozimin. Moim zdaniem ochrona jesienna a wiosną kosmetyka - jeśli jest potrzeba.
Na jednym kawałku posiane połowę pszenżyta opryskanego jesienią i połowę jęczmienia ozimego pryskanego 2 tyg temu. Różnica kolosalna. W pszenżycie chwastów nie znajdzie a w jęczmieniu ziemi nie widać tak chwasty się rozpanoszyły. Oprysk działa do 2 tyg i dopiero zaczyna je skręcać.

rudemenes w jakich proporcjach mieszasz Maczugę, Raptor i Protugan ??

gg 5118068