41

Odp: Pszenica

RAPTOR - 0,25 litra
PROTUGAN - 1 litr
MACZUGA - 10 gram

Dawka na ha

42

Odp: Pszenica

Ja zawsze pryskam jesienią maczugą lub gleanem , a na wiosnę poprawka goldem zawsze to taniej wychodzi

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

43

Odp: Pszenica

To podobnie jak ja tylko wiosna grodyl + granstar

Rolnik z powołania:-)

44

Odp: Pszenica

przejechałem   grodyl -granstar-  na jednym kawałku a na drugim tolurex  i protugan

a dziś   skończyłem pryskac  już antywylegaczem i na grzyba ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

45

Odp: Pszenica

Muszelki nie trzeba traktować antywylegaczem bo ona z natury jest niskopienna. No, ale kto bogatemu zabroni?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

46

Odp: Pszenica

jak jechac to jechac tongue   dałem po 1 l  jak na razie ....  na muszelkę więcej nie dam ..  muszę trochę poczekac z nią  bo przytulia  na niej była wielka ...  jak zobaczę że będzie zdychała to dostanie papu  jeszcze troszkę tongue   w gruncie rzeczy   tragicznie nie wyglądają te pszenice  są takie przeciętne ....  a rzepak już  żółty ... jutro zrobię fotki

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

47

Odp: Pszenica

Pszenicy już odpuść i na przełomie maja i czerwca daj jej min. 100 kg saletry na wypracowanie parametrów. Powinno wystarczyć.
Jak dalej tak będzie suszyło to i ceny na pszenicę w tym roku też będą dobre.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

48

Odp: Pszenica

Huzarem  pojechałem  właśnie   17  ha  pszenicy .   Jak  nie  zadziała  na  miotłę (bo  dwuliścienne  to  raczej  weźmie)  to  tylko  puma  wejdzie  w  grę  albo  axial

49

Odp: Pszenica

Fenol napisał/a:

a na wczesne opryski wiosną to chisel.

Ja chiselem pryskałem miesiąc temu. Na razie jest git.

50

Odp: Pszenica

wojtas napisał/a:

bo to wygląda tak ... przytulia jak na sterydach  się trafia a przenica jest   w trakcje 1 kolanka ...   i z tego co widze to też dam spokój  z pryskaniem  na jesień bo to porażka ... juz 2 raz z rzędu ...  a tak to się za każdym razem udawało ...

mnie to nawet jęczmień ozimy nie ma kolanka więc Ty jesteś do przodu z wegetacja co najmniej tydzień

Rolnik z powołania:-)

51

Odp: Pszenica

Muszelka jak zobaczy 180kgN/ha to na bank litr CCC nawet 720 nie wystarczy. Huzar da radę sobie z miotłą spokojnie. Poprawiać nie będziesz musiał.

52

Odp: Pszenica

narazie było tak   300kg  pod korzeń , wiosna początek poszło 150kg saletry  na pierwszy raz po jakichś 3 tygodniach  dostała po 100kg na ha  i  tak się zastanawiałem czy czegoś po świetach nie wrzucic  ...  bo na kłosa dostanie  100kg na ha ...  myslałem teraz o  RSM-ie  bo już zapasy taniej saletry sie mi skończyły tongue

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

53

Odp: Pszenica

Ja w ubiegłym roku pryskałem wiosną  to była porażka!!! wjechałem późno pszenica odchorowała miotła i tak rosła gówno zebrałem......
Opryskałem jesienią po siewie
będę poprawiał na dwuliścinne miotłę sobie daruje bo jest około 4 roślin na 1m2
ciekawe czy też odchoruje
Właśnie!  może ktoś ma muszelkę i ją pryskał wiosną na dwuliścienne czym i jak to zniosła bo z doświadczenia wiem że np na huzara ta pszenica ma alergię....

54 Ostatnio edytowany przez Fenol (2011-04-23 22:24:05)

Odp: Pszenica

koseś napisał/a:

Czy ta chemia jest wszędzie taka droga? chisel 86zł/60g.

wszędzie...

wojtas napisał/a:

przejechałem   grodyl -granstar-  na jednym kawałku a na drugim tolurex  i protugan

a dziś   skończyłem pryskac  już antywylegaczem i na grzyba ...

ja pierniczę, ale jest różnica rozwoju roślin ja nie myślę jeszcze nawet o grzybie ledwie pierwsze kolanko uświadczę w obdartych roślinkach. kwitnie u Was mniszek?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

55 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2011-04-23 22:22:18)

Odp: Pszenica

ceny powalają! jak pszenica w sierpniu będzie  po 500 zł to jadę na zachód bykom jaja bujać

56

Odp: Pszenica

Fenol napisał/a:

kwitnie u Was mniszek?

Na ciepłych stanowiskach już są kwiaty.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

57

Odp: Pszenica

muszelkę mam od Marka tak więc nie wiem co to będzie tongue  wkońcu to pierwszy  raz zasiałem ta odmianę ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

58

Odp: Pszenica

Jak będzie taka jak u mnie, to będziesz zadowolony, a siałeś prędzej niż ja i dałeś więcej pod korzeń to nawet ciężko mi sobie wyobrazić jak wygląda u ciebie, ale jak sąsiad zobocy to mu gula skocy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

59

Odp: Pszenica

MAREKPE napisał/a:

Muszelki nie trzeba traktować antywylegaczem bo ona z natury jest niskopienna. No, ale kto bogatemu zabroni?

Fakt, ale warto dać coś na wzmocnienie źdźbła.
A jeśli chodzi o Muszelkę, to narazie najlepsza odmiana jaką miałem (a trochę ich przerabiałem).
U mnie zaczyna się faza drugiego kolanka.....

60

Odp: Pszenica

ja swoją pszenice potraktowałem stabilanem z odżywkami... Mam pytanie... Mam pszenice jarą i w niej jest perzu.... jaki środek polecacie, żeby go przychamować? zaznaczam, że po pszenicy idzie rzepak...