61

Odp: Pszenica

ja na muszelke dałem wczoraj 0,3 atlatisa i 12g helmtribi
Podobno to mało ale byłem u znajomego i widziałem efekty

62

Odp: Pszenica

Pawel  spróbuj Pumą

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

63

Odp: Pszenica

Fenol napisał/a:
koseś napisał/a:

Czy ta chemia jest wszędzie taka droga? chisel 86zł/60g.

wszędzie...

wojtas napisał/a:

przejechałem   grodyl -granstar-  na jednym kawałku a na drugim tolurex  i protugan

a dziś   skończyłem pryskac  już antywylegaczem i na grzyba ...

ja pierniczę, ale jest różnica rozwoju roślin ja nie myślę jeszcze nawet o grzybie ledwie pierwsze kolanko uświadczę w obdartych roślinkach. kwitnie u Was mniszek?

To kiedy pryskasz jak zboże jest duże to na łamliwość podstawy źdźbła nie poradzisz ja pryskam 1-2 kolanko a potem jak kłos się pojawia

64

Odp: Pszenica

zaraz będę pryskał smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

65

Odp: Pszenica

a co sądzicie o środku Apyros 75Wg? może ktoś stosował?

66

Odp: Pszenica

jest to dobry środek  .. u mnie się sprawdzał ale pytanie czy nie jest już na niego za puźno ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

67

Odp: Pszenica

pszenica jeszcze nie powschodziła wszędzie... tylko czy rzepak będę mógł zasiać jak opryskam w połowie maja...

68

Odp: Pszenica

U nas już dawno powschodziła i dostała 1 dawkę nawozu.

69

Odp: Pszenica

Apyros jest zawodny (mając na uwadze zwalczanie perzu). Działa jak regulator wzrostu. Zawodził mnie nawet w przypadku zwalczania owsa głuchego przy maksymalnej dawce.

70

Odp: Pszenica

mat83 może masz jakiś dobry środek, który byś polecił;) Pierwszy raz w życiu zasiałem pszenicę jarą i ten perz cholerny... żebym kupił wcześniej tą ziemię to glifosatem bym go potraktował... a tak nie było czasu...

71

Odp: Pszenica

muszę przelecieć po pszenicy (kawałek 7,5 ha) z jakimś środkiem bo trafia się przytulia, nie dużo ale jak pochodziłem po polu to trochę narwałem. Co możecie polecić bo ja wytypowałem"
- mustang forte
- grodyl
- starane 250
- chwastox turbo
Chwastox chyba najtańszy ale grodyl i starane bierze przytulię w każdym stadium rozwoju. Mustang powszechnie stosowany - choć ja go nie stosowałem jeszcze. I co będzie najbezpieczniejsze dla zboża ?

gg 5118068

72

Odp: Pszenica

zdecydowanie grodyl jeżeli chodzi tylko o przytulię lepszej kosy nie ma

73

Odp: Pszenica

Ja bym ją aminopielikiem popędził i tez by było, tanio i skutecznie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

74

Odp: Pszenica

w tym stadium aminopielik ?   jak już  pszenica ma 25-30cm ??

grodyl  na przytulie jest najlepszy chyba ... 

i tak prawde mówiąc tez u mnie odbiła przytulia ... ten rok jest połupany ....  do tego  na 4 ha wyskoczył mi mak .... masakra

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

75

Odp: Pszenica

Nie uwierzycie ale w moich okolicach pszenica zaczyna mieć dopiero pierwsze kolanko.
Czym wy kropicie na grzyba?

Rolnik z powołania:-)

76 Ostatnio edytowany przez markus (2011-05-15 11:57:35)

Odp: Pszenica

Na przytulię daje Aurora 50 WG substancja karfentrazon etylu - 50 % tanio i skutecznie.
Na grzyba tebukonazol najtaniej,albo prochloraz drożej .Ja zrobie mieszanine tych substancji.

77

Odp: Pszenica

A może nazwy środków a nie substancji, będzie łatwiej

Rolnik z powołania:-)

78

Odp: Pszenica

na grzyba TEBU  najtaniej wychodzi

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

79

Odp: Pszenica

Np. Tebu+prorok

80

Odp: Pszenica

Ja juz mam na pierwszą dawkę duet ultra a na druga może artea. Nie jestem znawca ale najtaniej to nie znaczy najlepiej

Rolnik z powołania:-)