461

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

wcale nie tak wolno smile

462

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Mi też się wydaje że nie tak wolno. Wolna 4 albo 1. Jak chłopu silnik umiera to i tak przyzwoicie...  Ja nie pomykam szybciej z B200 to kolczatka za bardzo skacze na 4II.
Każdy orze jak może ....

463

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

U mnie Forsz 303 z PHX chodzi na 2 II

464

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

mi osobiście wydaje się że lepiej odkręcić jeden korpus i lecieć szybciej aby ta skiba swobodnie się przewracała a nie na siłę. kolega z góry dobrze powiedział każdy orze jak może smile z drugiej strony chciałem usłyszeć wasze opinie na temat tej orki, i wogóle orki fortschrittami 323

465

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Jak co niektórym wiadomo, to co orze, orze pługiem b201, zawieszanym 4 skibowym. Na głebokości do 20cm i równym terenie fortschritt (pompa ustawiona na 130KM) lata na 2 szosowej czyli do 12km/h. Na pagórkach lub glinie schodze na 4/II (prędkość 8-10km/h). Z orką zimową, czyli 25-28cm (jak klient se życzy) nie zeszłem niżej jak 6km/h.
Dla próby pociągnąłem go 5, 4 i 3km/h. co się okazało poniżej 5km/h skiba (mimo że odkładnie półśrubowe) nie wywraca się do końca, przez co nie przykrywa dobrze resztek, a o to chodzi właśnie w orce. powyżej 6km/h można latać bez ścinaczy, bo odwrócenie skiby jest na tyle dokładne że nic nie wystaje.
Wnioskując, zgodzę się z opinią że forsz da rade pociągnąć nawet 2,5m pług (w odpowiednich warunkach), jednak prędkość będzie na tyle niska że ta orka będzie się mijała z celem. Można zakładać, ścinacze, przedpłużki i inne bajery, jednak one zawsze będą zwiększać opór stawiany przez pług, co jeszczxe bardziej ograniczy prędkość pracy. Najbardziej pasownym pługiem do forsza jest 1,6 metra, ponieważ przy tej szerokości da się utrzymać prędkość na tyle dużą żeby ziemia się dobrze mieszała, kruszyła i przykrywała resztki pożniwne. Dla porównania orka pługiem 1,6m i średniej prędkości 8km/h, teoretycznie daje 1,28ha/h, orka pługiem 2m i średniej prędkości 6km/h daje 1,2ha, a pługiem 2,5m i prędkości 4km/h (bo podejrzewam że więcej nie da) daje już tylko 1ha/h...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

466

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

12kM/h?
Wg mnie optymalna prekość to miedzy 7a 9km/h

467

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

wiem że przy tej prędkości fruwa wszystko, ale z drugiej strony takich prostych kawałków mam może 2ha. reszta to skosy górki i gliny

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

468

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

20 lat ciągałem B-200 z scinaczami  na 5 skibach z włóką za zt 303 a  potem 323 na róznych ziemiach i nigdy nie narżekałem na jakośc orki.

Leszek   dla kolegów'

469

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Nadmierne zwiększanie prędkości orki nie pozwala oszczędzić nic no może trochę czasu, ale na pewno nie paliwa, ponieważ opór pługa wzrasta wykładniczo czyli jeśli przy 6km/h opór wynosi 4 (w jakiś tam jednostkach) to przy 12 km/h opór wynosi 16 nie 8 (taki przykład). Więc paliwka w ten sposób nie zaoszczędzisz. Natomiast dobór odkładnicy też jest zależny od gleby bynajmniej powinien być - tu jest co nieco opisane http://mr.wipie.ur.krakow.pl/rozdz1/ .

470

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

nie zauważyłem żeby więcej z baku ubywało. Na orkę + uprawa przedsiewnym 5,2m na 25ha wyszło mi 450litrów paliwa, więc chyba nie tak żle...
Co do jakości orki to mi też nie przeszkadzało jak c360 z trójką grudziądzem szedł 2,5-4km/h i ziemię przewracał. Czarno było ale niestety ziemia się tak kruszyła że tak jak twardo było przed orką tak i po. Jak zaorałem na tą samą głębokość b201 to c360 na pusto miał robotę ujechać...
jednak jak komu odpowiada taka a nie inna robota to nic mi do tego. ja mam swoją opinię, a każdy inny swoją. jak Krzysiek wspomniał każdy orze jak może...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

471 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2015-10-25 21:23:59)

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Łukasz8468 napisał/a:
Sebastian napisał/a:

https://www.youtube.com/watch?v=KQcUkXVYOag Moja najnowsza produkcja .

Pwoeim ci że strasznie wolo ci ta orka idzie, i tak sobie myślę że to nie tylko z powodu suszy tylko fortschritt sobie nie radzi z szybkimi prędkościami

Ciekawe spostrzeżenie smile smile   .  To może przeczytaj  post 435  tam jest opisane dlaczego tak jest  :szukaj!: . 
    Bamreras ,  szybka  orka dobra jest pod siew . Na zimę lepiej jak nie jest tak zlana .  Po za tym jak kolega powiedział  rosną  opory a zabezpieczenia mam na kołki tak więc ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

472

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

załuzcie wątek sztuka orania.....

473

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

A ja tam zawsze gaz w podłogę przyjemniej się pomyka i spać się nie chce jak tak wolno bym orał to jak pole 1200m to bym zapewne pod końcem któregoś razu przysnął.

474

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Dobrze mówisz kiedyś pojechałem na takie długie kawałki i w nocy orałem. Obudziłem się ze 4 metry od słupa. Dobrze, że się obudziłem bo pewnie narobiłbym sobie bidy...

475 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2015-11-30 16:52:42)

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Małe jesienne uprawy u mnie smile


https://www.youtube.com/watch?v=QygWNFmUWuw

476

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Paweł byś mógł opisać trochę to pumkę interesuje mnie wszystko waga, spalanie,wady i zalety a najbardziej przekładnia bo chyba tam jest bezstopniowa inne uwagi oczekiwane.

477

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Mam w robocie Pumkę 230CVX  mocy i wagi nie braknie ....  w skrajnie ekstremalnych warunkach komp jej do rzuca 85koników ciekawy system przekładnia bezstopniowa  hmm  dość ciekawe rozwiązanie 
strasznie czułe na kurz bród  elektrozawory hydrauliczne ... porażka
sensor poślizgu kół  już 3 razy walną   a tak to ok
spalanie temat rzeka

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

478

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

lubisz jezdzić cvx ??? ja czasem pomagam kolegom na stayer 180 km cvx  mam co do skrzyni mieszane uczucia jak się przyzwyczaję to fajnie, dziwnie, , ale wolę pumę 210 z 17 skrzynią, podobną mam w swoim NH

Leszek   dla kolegów'

479

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

230 KM jak na razie nie ale 130 do 170 to tak,liczy się każda opinia pozytywna i negatywna.

480

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Ja swoją mam z 19 biegami, powerschift i w dzojstiku mam rewers, że ręki nie odrywam. Wagi dokładnie  nie pamiętam itd. Mocy też nie braknie, moment jest tu spory i czasami dusiła się na 1000 obrotów i nie zgasła. Co do awaryjności to miałem póki co zaworek od regulacji ciśnienia na przyczepy taki malutki. Robotę swoją robi. Spalanie zależy z jakim obciążeniem, u mnie śmiga i w rozsiewaczu, bronach, talerzówce, pługu, upr siewnym.