741

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Jak nazywał się ten film?

742

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Wypadki w rolnictwie ze skutkiem śmiertelnym są w większości masakryczne. Przyczyny to tak jak na tym filmiku: głupota a znane mi to pośpiech i rutyna.

743

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Ja z pośpiechu wyleczyłem się 2 lata temu w żniwa. Pojechałem do kolegi kosić owies. Jego jeszcze na polu nie było ale zacząłem kosić. Do wykoszenia tylko hektar, w oddali widać deszcz - jedziemy do przodu. A że w polu trochę chwastów to złapało mi w hederze i heder stoi. Noga na sprzęgło aby rozłączyć napę, motowidła w górę i wyskoczyłem wyrywać to co zablokowało. Łapię za palce na ślimaku ale nic nie idzie. Nogami oparty na bagnety. Nagle coś mnie smyra po plecach - to coś to motowidła. Odskoczyłem jak by mnie ktoś wyciągnął. Okazało się że z pośpiechu za lekko wcisnąłem sprzęgło, kombajn stanął ale nie rozłączyło napędu hedera. W domu żona i dwójka małych dzieci - od tej pory zero pośpiechu.

gg 5118068

744

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Kiedyś widziałem sytuację , gość kopał kartofle anną, przed kołem dociskającym zaczęły się pchać chwasty no to ciągnik na najwolniejszy bieg , gość wyskoczył z kabiny , schylał się pod ten kombajn i wyciągał te chwasty podczas ruchu całego zestawu... Czasem kilka pozornie zaoszczędzonych minut może kosztować życie.

745

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

takie małe cuś z prac forszem 423

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

746

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

?

747

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

https://youtu.be/-LqQlgd3Oxk
Chyba to miało być

E 516 na części
Telefon 695 076 269

748

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Ku....a link zapomniałem wkleić? Jo o to chodziło.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

749

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Coś ze żniw.

https://www.youtube.com/watch?v=x5qCITA9KAc

750

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Super jest moc. trzeba zdrowia żeby tak cały dzień wysiedzieć. To nie dla dziadka robota. Pozd

Leszek   dla kolegów'

751

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

sarast napisał/a:

Super jest moc. trzeba zdrowia żeby tak cały dzień wysiedzieć. To nie dla dziadka robota. Pozd

Klima jest itd więc w kabinie jest fajnie. Ok 200 ha wykosiłem, trochę było trzeba pojeździć ale co to jest. Miałem tylko jedną awarię ostatniego dnia żniw.

752

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Zależy jakie kawałki, u mnie to 50wykosić to już sporo.

753

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Pawel21990 napisał/a:
sarast napisał/a:

Super jest moc. trzeba zdrowia żeby tak cały dzień wysiedzieć. To nie dla dziadka robota. Pozd

Klima jest itd więc w kabinie jest fajnie. Ok 200 ha wykosiłem, trochę było trzeba pojeździć ale co to jest. Miałem tylko jedną awarię ostatniego dnia żniw.

Powiedz mi  miałeś kiedyś chyba lexa? Bo jakieś filmik widziałem u ciebie , jak to się sprawiało w porównaniu do jelenia ? I czy  z jelenia jesteś zadowolony? Pytam bo powoli przymierzam się do kupienia czegoś nowszego od bizona i wygodniejszego.

754

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Przepraszam kolegów. Ale ja o ZT kolegi pisałem. O otwartych drzwiach i o chałasiku. Nie żebym był taki wrażliwy raczej już szukam wygody. Pozd

Leszek   dla kolegów'

755

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

koseś napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:
sarast napisał/a:

Super jest moc. trzeba zdrowia żeby tak cały dzień wysiedzieć. To nie dla dziadka robota. Pozd

Klima jest itd więc w kabinie jest fajnie. Ok 200 ha wykosiłem, trochę było trzeba pojeździć ale co to jest. Miałem tylko jedną awarię ostatniego dnia żniw.

Powiedz mi  miałeś kiedyś chyba lexa? Bo jakieś filmik widziałem u ciebie , jak to się sprawiało w porównaniu do jelenia ? I czy  z jelenia jesteś zadowolony? Pytam bo powoli przymierzam się do kupienia czegoś nowszego od bizona i wygodniejszego.

Nie mów, że na 20ha koszenia rozglądasz się za lexionem :play: chociaż jak są możliwości tocze mu nie.

756

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Sądzisz że za mały??  Myślałem o serii 400 ale może 700 trzeba się rozejrzeć??

757

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Lexion chodził dobrze, to mojego kolegi jest. JD o wiele prościejszy, sam wszystko ogarniam z bratem przy nim. No i wydajnościowo tak jak lex. Z Jelenia jestem bardzo zadowolony, kupiłem go od gościa co go serwisował koleś z jd. W dwa lata poszło jedno łożysko od przekładni kątowej za 55 zł, pasek na kosę wymieniłem, spawałem mocowanie napinacza od sieczkarni, ale to akurat jest nasz krajowy wynalazek. Chętnie bym ją wymienił na oryginalną. Palić pali na podobę jak lex na cat albo i mniej. A i ze sprężarką klimy trochę walczyłem bo była zatarta a teraz sprzęgiełko padło i nie wiem gdzie dostać bo jest na zwykły pasek klinowy. Jak trafisz na zadbany egzemplarz to jest to sprzęt nie do zaje... Nie żałuję, że kupiłem jd zamiast claasa.

758

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Dzięki za odpowiedź.  W fastracu też ma sprzęgło klimy na zwykły pasek . Szkoda że w pobliżu nie ma takiego jelenia bo bym sobie obejrzał na żywo i może by i mi się spodobał

759

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

koseś napisał/a:

Dzięki za odpowiedź.  W fastracu też ma sprzęgło klimy na zwykły pasek . Szkoda że w pobliżu nie ma takiego jelenia bo bym sobie obejrzał na żywo i może by i mi się spodobał

W raf-rolu ładny stoi do sprzedania. Byłem jakoś w środę przejazdem i tak zerknąłem z grubsza. Tylko od Ciebie to z 250 będzie.

760

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

A w tych jeleniach przypadkiem nie ma wszystkich gwintów calowych ??   To przypadkiem nie typowy amerykaniec czy już nasza europejska składanka ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile