101

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

szerokość na filmie wynosiła ok 230 , a to spalanie jest właśnie na ciężkiej ziemi tego nie widać ale ziemia jest ciężka , była już przesuszona i dlatego taki efekt że niby słaba

102

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Błazej, po pierwsze bardzo dużo Ci spalił, bo na tej ziemi co na filmie powinieneś tym smokiem obskoczyć ten zagonik w godzinkę z małym hakiem, mniej więcej jak Liazem czyli powinieneś zamknąć się w 20 litrach jak Liaz. Po drugie, może źle patrzyłem ale przerzuca ci ostatnia skibę, czyli powinieneś poszerzyć pierwsza skibę, a po trzecie to, jak słusznie Sławek zauważył, przez cały czas trzymasz ciągnik w kątrze, jakbyś jakąś straszną skarpę orał, a nie równe pole.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

103

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Grzegorz89 napisał/a:

Zmniejsz Błazej troszkę szerokość roboczą zobaczysz że będzie lżej i spalanie się zmniejszy... hektar będziesz orał prawie w tym samym czasie.

za wiele nie zmniejszy drążek ma rozkręcony morze 5 cm (widać na filmie) przy nie wybitym wózku rozkręcają nawet do 20cm

104

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

http://www.youtube.com/watch?v=nIhe3pzpSJI

http://www.youtube.com/watch?v=Ny5i5UpJ1O0

http://www.youtube.com/watch?v=c4X2RWYrnVU

smile

105

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

MAREKPE napisał/a:

Błazej, po pierwsze bardzo dużo Ci spalił, bo na tej ziemi co na filmie powinieneś tym smokiem obskoczyć ten zagonik w godzinkę z małym hakiem, mniej więcej jak Liazem czyli powinieneś zamknąć się w 20 litrach jak Liaz. Po drugie, może źle patrzyłem ale przerzuca ci ostatnia skibę, czyli powinieneś poszerzyć pierwsza skibę, a po trzecie to, jak słusznie Sławek zauważył, przez cały czas trzymasz ciągnik w kątrze, jakbyś jakąś straszną skarpę orał, a nie równe pole.

Wiesz jak mówisz ze spalisz tylko 20 litrów na 2,3 ha to wynik jest *** ale chyba w grze komputerowej a nie w orce na mojej ziemi . U mnie C-360 jak orała paręnaście lat temu to 2 skiby nie mogła uciągnąć i na pewno więcej paliła na ha niż zts. To że trzymałem ciągnik na katrze to nie znaczy ze tak musiało być to prostu do filmu to zrobiłem mogłem puścić kierownice a on by jechał prosto. Dużo było takich cwaniaków co się mądrowali ile to im nie spali ciągnik w orce ale na jakiej ziemi prostej i do tego piaski. Mam jedno pole 8 ha o lekkiej ziemi proste to mi spali 12 l ha ale u mnie na ciężkiej ziemi to nie ma że boli 20 łyknie bo są miejsca że bez blokady nie przejdzie ciągnik. mad

106

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Błażej, czasami czytasz co piszesz ?

107 Ostatnio edytowany przez 323piotrek323 (2012-05-07 22:09:31)

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

to nie lepiej rozstawic pług na mniejszą szerokośc? mniej spali...

Sprzedam U-4514

108

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Nie na osiem tylko ma taki kawałek osiem ha lżejszej ziemi że mu średnia wyjdzie 12 na hektar czy tak trudno pojąć czy lubicie w k.....ć innych.

109

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

panowie nie chce nic mówic ale  to co pisze błażej  a obserwóje to od dłuższego czasu to się troszkę kupy nie trzyma ...  pierw że cud miód i orzeszki  teraz 20 spalanie  a na koniec że  nowy  będzie więcej palił niż ZTS ...  takie to jest zdanie co człowiek niczym więcej nie miał okazji dłużej pracowac ..  czyli Każdy chwali co swoje ... 

więc nie męczcie go ....  daliście mu  dobre rady , czy z nich skorzysta to  jego sprawa  tyle ...  bo zaraz będize strona bezsensownej kłótni która i tak nic nie wniesie do sprawy ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

110

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Ale te nowe całkiem takie oszczędne nie są popatrzeć trzeba ile pali w gramach na KWh i poniżej 300g żaden nie schodzi.

111

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

scoda zgodze się z tobą w 100 % ale  te nowe nie mają tych starych koni mechanicznych ...  i do tego przełożeń  w cholere ...  w porównianiu do staroci  są w górze puki pracują big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

112

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Każdy swoje chwali. Wszystko zależy od pola. U mnie są mady nadodrzańskie i bez 20l na ha nie podchodź. Co ciekawe  u mnie orane było 1214 Ursusa a obok sąsiad orał Helmutem i wynik był prawie taki sam. I jeden i drugi ciągnął pług 5 skib ciągany B-201. I jeden i drugi momentami miał problem uciągnąć. Wydaje mi się, że ze spalaniem w orce to jest jak z autami każdemu pali 5l na 100km.

113

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

blazej1694 napisał/a:

Dużo było takich cwaniaków co się mądrowali ile to im nie spali ciągnik w orce ale na jakiej ziemi prostej i do tego piaski. Mam jedno pole 8 ha o lekkiej ziemi proste to mi spali 12 l ha ale u mnie na ciężkiej ziemi to nie ma że boli 20 łyknie bo są miejsca że bez blokady nie przejdzie ciągnik.

Mam takich parę kawałków, na których faktycznie zużywam 20 litrów/ha, ale jak bym ciebie poprosił o ich zaoranie to nie wiem czy w 40 byś się zmieścił swoim zestawem - wiem co mówię i piszę. Są tu na tym forum tacy co byli i widzieli jak wygląda ciężka glina z której garnki można lepić.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

114

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

ją mam taki kawałek ale tylko kilka setnych ha za!!

115

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Panowie dla mnie filmik ok , trochę pierwsza skiba bierze za szeroko a spalanie to może Błażej ma nogę za ciężką , na filmie widać że gniótł go nieżle . Co do nowych ciągników to dwóch kolesi z okolicy pokupowali nowe fendy i new holandy jak zaczęły szwankować napędy , podnośniki i inne pierdoły pokupili z marszu stare 6 żeby w polu było czym robić i obaj są pod wrażeniem że 6 tak mało palą.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

116

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

6 wcale mało nie pali ...   a jak mało pali to  mocy nie ma ...   6 ma pożądną moc  jak jest gwizd i rura się prostuje ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

117

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Lubię wkur...ć wkur....ących. W tym przypadku nie o to akurat chodzi. Nie o spalaniu mówię, tylko o ustawieniu płozów pługa. Dla potrzeb filmu trzymasz ciągnik w skosie - komu ta gadka ? Trzymasz bo musisz, ślepy nie jestem. Nie podejrzewam Cię o łgarstwo. Takimi pługami orałeś odkąd orać potrafisz i uważasz to za standard - rozumiem. Przyjmij łaskawie do wiadomości, że można inaczej. Twoja wyorana bruzda mało przypomina prostą (chyba, że to też na potrzeby filmu), a powinna. Powiem Ci dlaczego. Na góreczkach, lżejszej glebie, ciężar ciągnika pokonuje wszystkie niedociągnięcia pługa. Na dołkach i zwięzłej glebie, nie masz szans. Opory pługa pokonują wagę ciągnika i wywala przód w orane. Wtedy właśnie musisz kontrować a i tak zestaw idzie jak chce - jak puścisz kierownicę, po dziesięciu metrach jesteś w zaoranym.
Nigdy nie podpierałem się doświadczeniem nabytym z wiekiem. To żaden argument. Bywa że jest stary i mimo to głupi. Jednak sądzę, że przewalam glebę ze dwa razy dłużej niż Ty żyjesz. Nieraz i głupiego warto posłuchać. Zrobisz jak zechcesz, ale zastanowić się warto.

118 Ostatnio edytowany przez blazej1694 (2012-05-08 22:08:27)

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Koledzy ja się nie chce z wami kłucić bo to nie mój charakter. Na tym filmiku obroty silnika była ustawione na 1700-1800.Wojtas na ciężkiej ziemi ciągnik musi spalić no nie ma co nie wiem jak to zrobisz aby na glinie miał by ci mniej spalić niż na lekkiej ziemi. Marekpe to co ja niby takie złego robię że mi by wyszło takie spalanie 40 litrów u cb? To jak ty orzesz 15 cm? Nie wiem jak wy orzecie jakie macie gleby i ukształtowanie terenu ale u mnie sąsiedzi niektórzy nie mieszczą się w 30l na ha.
Wojtas trochę za dużo wymyślasz nigdzie nie pisałem że nowy będzie więcej palił od zts i tam że cud miód orzeszki.
Sławek pierwszy raz orałem tym pługiem i on nie był jeszcze idealnie ustawiony a to że krzywo to też było zajeżdżane bo próbowaliśmy orać bez grubera ale nie szło. Nie chciałbyś orać na takich polach jak ja gdzie musisz się trzymać klamki aby nie wylecieć z ciągnika.

119

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Chciałem tylko pomóc. Nie mam takich ziem, takiego pługa, traktora. Przepraszam.

120

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

jak kiewdyś znajdę czas to przestudiuje twoje posty od początku i wybiore to o które mi chodzi ..  tylko ten czas wolny ..hmmmm   może w zimę big_smile  ale  pamiętam  że gdzies było pisane że pali ci 13 czy tam 14l na ha    wiec   może lepiej wróc do starego pługa zaoszczedzisz na paliwie ....

sławek  co się łamiesz...  dobre słowo  zawsze się przyda ...  a czy ktoś skorzysta czy nie to nie twoja sprawa , ty próbowałeś pomudz , ja uświadomic ze kolega się gubi w zeznaniach .  trudno  ale  jak to sąsiad powiedział  bajkopisarstwo jest u nas szeroko rozwiniete smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile