121

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Błażej nie traktuj mojego postu jako totalną krytykę, ale swojego PH1 kupiłem tylko po to aby orać ugory, łąki, samosiewy drzew i krzewów leśnych i tam takie. Jak przeczytałem

blazej1694  napisał/a:

bo próbowaliśmy orać bez grubera ale nie szło

to osmarkałem ze śmiechu klawiaturę i moja kobiecina kazała mi wy(...)nośić się z pokoju. Jeżeli ja zaoruję ugory i chwastowniki o wysokości roślin 160-180 cm, to jak można nie zaorać takiego biednego rzepaku? No chyba, że trafiłem na wybitny egzemplarz, bo trafiały mi się na polu zorganizowane wycieczki takich, którzy uważali, że przyoranie chwastów na dzierżawach, które brałem, jest niemożliwe, a ja dopiero uczyłem się ustawiać ten pług, bo teraz to bym im pokazał jak ma wyglądać orka.
Ps

blazej1694  napisał/a:

To jak ty orzesz 15 cm?

Wg instrukcji minimalna głębokość orki tym pługiem to 18 cm, ale może instrukcja jest niedokładna.

blazej1694  napisał/a:

na ciężkiej ziemi ciągnik musi spalić no nie ma co nie wiem jak to zrobisz aby na glinie miał by ci mniej spalić niż na lekkiej ziemi

Zgadza się, ale oglądałem ten film z 10 razy i na nim nie ma glin ciężkich, iłów i margli, a co najwyżej gliny spiaszczone i piaski gliniaste. Zapraszam Cie do mnie, zobaczysz jak wyglądają i uprawia się gleby glejowe.

blazej1694  napisał/a:

co ja niby takie złego robię że mi by wyszło takie spalanie 40 litrów u cb?

wszystko to co napisałem tu

MAREKPE  napisał/a:

Błazej, po pierwsze bardzo dużo Ci spalił, bo na tej ziemi co na filmie powinieneś tym smokiem obskoczyć ten zagonik w godzinkę z małym hakiem, mniej więcej jak Liazem czyli powinieneś zamknąć się w 20 litrach jak Liaz. Po drugie, może źle patrzyłem ale przerzuca ci ostatnia skibę, czyli powinieneś poszerzyć pierwsza skibę, a po trzecie to, jak słusznie Sławek zauważył, przez cały czas trzymasz ciągnik w kątrze, jakbyś jakąś straszną skarpę orał, a nie równe pole.

Piszesz że

pierwszy raz orałem tym pługiem i on nie był jeszcze idealnie ustawiony

to ja Ci powiem, że ciągnik ciągnął jak mógł, a pług orał jak chciał, bo wcale nie był ustawiony, tylko z pogardą dla cen paliwa rozkręcony na maksa, bo ZTS da radę,l no i dał ... beczce ropy.
Za rok o tej porze będziesz o wiele mądrzejszy, o doświadczenie. Jak byś miał o wiele mniejszy ciągnik (np tak jak ja) to o wiele szybciej nauczyłbyś się jak to wszystko razem połączyć.  Na razie baw się dobrze, a odpowiedz na ten post po wszystkich orkach siewnych. Powodzenia

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

122 Ostatnio edytowany przez korner2 (2012-05-09 23:01:35)

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Szczerze mówiąc to jeszcze moim phx'em nie orałem bo forsz w rozsypce ale tak na chłopski rozum -> phx nie ma trybu wario (jak zwał tak zwał) czyli pług nie ma regulacji szerokości z prawdziwego zdarzenia, tak więc trzeba tak pomanewrować drążkiem aby stopy pługa szły prosto tak aby nie ściągało ciągnika a orka szła lekko. Jeśli się mylę to poprawcie, ja się nie wymądrzam, to są jedynie moje przemyślenia :hmmm:

123

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

ale  pamiętam  że gdzies było pisane że pali ci 13 czy tam 14l na ha    wiec   może lepiej wróc do starego pługa zaoszczedzisz na paliwie ....

tyle mi spali ale na równym prostym polu i na IV klasie ziemi czytaj dokładnie

Na razie baw się dobrze, a odpowiedz na ten post po wszystkich orkach siewnych. Powodzenia

będę orał na jesień to więcej się wypowiem bo teraz to tylko były przymiarki

Każdy ma inne gleby inny teren i nie można porównywać że na każdym polu spali tyle samo ciągnik.

Zgadza się, ale oglądałem ten film z 10 razy i na nim nie ma glin ciężkich, iłów i margli, a co najwyżej gliny spiaszczone i piaski gliniaste. Zapraszam Cie do mnie, zobaczysz jak wyglądają i uprawia się gleby glejowe.

Też mam takie pola gdzie na polu widać same skiby i do tego jak się orze to skiba się odwraca w drugą stronę. Jak popada to jedziesz jak na lodzie figurówkami.

Panowie jak już tak orzecie tymi phx to jak szeroko macie go ustawionego ? Na filmiku było gdzieś 230 cm.

124

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Błażej  przyłóż jakąś prostą listwę do płozy drugiego korpusu i zmierz odległość od płozy przedniego korpusu wtedy będziesz wiedział  na jaką szerokość został zaprojektowany ten pług ,ale wydaje mi się że one miały 35cm. na skibę

125

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

nie ma nowych filmików o tematyce fortschritt 323 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

126

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

akurat wtedy pisałes że ci tyle spala i nie napisałeś ze stałeś godzine na polu z pługiem w ziemi i po godzinie sprawdziłes ile spalił ..   dla jasności masz Zaje****y ciągnik skoro tyle ci pali  w orce , gdzie norma spalania tego silnika przewidzianego przez  producenta to jest 12litrów .. tylko szczerze się przyznam że nie pamietam  czy to była mowa o mtg czy o zywkłych godzinach .    a twój jest nie pierwszej świeżości  jak wiekszosc ciągników w tym kraju i pali nieznacznie wiecej  i to w orce ...  na piasku  gdzie pewnie koła nie boksują  wybacz ale to się kupy nie trzyma ...  za dużo  z takimi ciągnikami  miałem doczynienia by  wierzyc w takie spalanie ... 

i w 100% się zgadzam z markiem  dał rade  ale w beczce ...   

przesiądź się na ciagnik zachodni lub wschodni   100-120 koni mechanicznych  i  zobaczysz  różnice .. 

Sory ale Zetor to nie jest szczyt technologiczny  ani ekonomiczny

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

127

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

kolega poulm wstawiał zdjęcia phx 6 x35 ja mam taki pług było 6 skib na ramie od pięcio-skibowego z małą odkładnią , ja wywaliłem 1 korpus a pozostałe rozciągłem +duże odkładnie
ja nie narzekam obrabiam nim 58ha podorywki + orki bo nie mam tego grubera i nie chcę
11 lat temu miałem ursus1224 i pług b200 nie b2001 do dzisiaj zbieram z kamieniami części
nie wiem jaki rozstaw ma phx5 ale na pewno nie 35cm
http://www.youtube.com/watch?v=jqpt9OGX … e=youtu.be

128

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

PHX normalnie orze na 35 cm, a kombinacja w stylu 230 kończy się potężnym spalaniem i permanentnym korygowaniem kierunku jazdy ciągnika. PH1 taki jak mój ma Vario sterowane śrubą rzymską i można go rozkręcać nawet do 250, ale Forsz nie da rady tyle pociągnąć. PHXy nawet na tabliczce znamionowej mają bite 5x35 lub 6x35.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

129 Ostatnio edytowany przez blazej1694 (2012-05-10 14:25:56)

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

wojtas napisał/a:

przesiądź się na ciagnik zachodni lub wschodni   100-120 koni mechanicznych  i  zobaczysz  różnice ..

no wiem o tym że zachodni ciągnik jest lepszy i tego nie ukrywam

wojtas  napisał/a:

Sory ale Zetor to nie jest szczyt technologiczny  ani ekonomiczny

też mam takie zdanie ale powiem ci że wole na razie zetora bo jak coś mi się zepsuje to go naprawie samemu i nie za duże koszty a w zachodnim to części są drogie i samemu też byłby problem zrobić

wojtas napisał/a:

za dużo  z takimi ciągnikami  miałem doczynienia by  wierzyc w takie spalanie ...

to według ciebie ile powinien palić? a jak twój zetor ?

130

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Ale was tu chyba wszystkich ***  w tym wątku ? Na spalanie w orce ma wpływ tyle czynników że normalnie szok np. rodzaj gleby ,głębokość i prędkość orki, przyczepność i poślizg ,ukształtowanie terenu ,rodzaj pługa ,jego ustawienie i stan elementów roboczych ,i jeszcze można by tak wymieniać a wy tu się licytujecie ile jaki ciągnik spali ?! Chcecie zrobić wiarygodny test spalania ? to zapiąć jakikolwiek traktor do pługa na sztukę i ciągnąc go za koleją przez kolejne traktory na linie na dystansie jednego okrążenia pola a paliwo podać z wyskalowanego naczynia i dowiecie się na co stać was i wasze maszyny.W przeciwnym wypadku będziecie się licytować do zasranej śmierci !ps. tylko żeby mi się tu nikt nie obraził wink

131

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Cały czas mówię że mam pagórkowaty teren i ciężkie ziemie i u mnie 20 l to norma. Jedynie mam pole 8 ha gdzie spala mi trochę mniej .

132

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

co do mojego zetora to  używam jak muszę ...   Nigdy wiecej ciagnika   z marki Zetor ... ani ursus...   z ych wszystkich ciagników to tylko C330 im wyszło .. 

rusek to nie szczyt technologiczny ale bije  Zetora na łep .. 
jak dalej myślisz że  mając zetiego  i jest tani w naprawie to  gratulacje myślenia .... w takim tempie to marnie widze rozwijanie się ...  ale dobra skończmy to bo to do niczego nie prowadzi ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

133

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Koseś - chyba ty jesteś najbliżej prawdy  w tej materii+ sprawny silnik?

134

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

wojtas napisał/a:

co do mojego zetora to  używam jak muszę ...   Nigdy wiecej ciagnika   z marki Zetor ... ani ursus...   z ych wszystkich ciagników to tylko C330 im wyszło .. 

rusek to nie szczyt technologiczny ale bije  Zetora na łep .. 
jak dalej myślisz że  mając zetiego  i jest tani w naprawie to  gratulacje myślenia .... w takim tempie to marnie widze rozwijanie się ...  ale dobra skończmy to bo to do niczego nie prowadzi ...

jak wolisz kupić zachodniego i jak się rozdupcy iść po kredyt na naprawę to gratuluje myślenia, jesteś uparty i niczego sobie nie dasz wmówić

wojtas napisał/a:

w takim tempie to marnie widze rozwijanie się ...

zachodnie się kupi ale tylko nowe wolę się pomęczyć zetorem niż pakować całą kasę w naprawę jakiegoś gruchota zachodniego który ma nabite tyle mtg że szkoda gadać

135

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Zdecydowana wiekszośc na tym forum  posiada ciągniki  made in DDR - jakiej marki  to każdy wie ? i każdy sobie chwali bo musi bo na nowy  prawie nikogo  nie stać-  kazdy swoj  traktor zna i wie co nim moze   a co  nie  - myślę że każdy  oszczędza i ty Blazej  tez?

136

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

nowy w gre wchodzi tylko belarus ..  bo to jest tak samo  jak z forszem . za tą cenę nic lepszego się nie kupi big_smile

z zachodnich maszyn mam kombajn i wiele osób ma zachodnie kombajny i nikt nie płacze że cześci drogie . drogie to dobre ..  wymienia się raz i po kłopocie .  sprawdza się Ztere dobre powiedzenie gówno kupisz gówno masz big_smile  a z pługiem  słuchaj chłopaków bo  marne szanse ....

dla porównania miałem w zeszłym roku  kolegi Zetora  120 konnego i mojego ruskiego

do oby dwóch  przyczepione przyczepy o takich samych ładownosciach  czyli na zaczepie  było  na czysto po  21ton z groszami  kukurydzy  pod górkę  u mnie w  wiosce . Marekpe  ją kojarzy  to ta co  jest obok mojej chaty   na szczyt  zetor zlazł do 1 szosowej  na zółwia a rusek zlazł  do nazywam to 1 na szybkich biegach ...  prędkośc taka sama ...    a różnica w mocy wielka to samo się tyczy  we wszystkim ...  przede wszystkim  teraz chodzi o cene ropy  wiec trzeba kombinowac  żeby jak najmniej wzystko paliło  a nie na odwrót ..   :uuuu:

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

137

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

mój zts spalił 5 tys litrów i założyłem do niego tylko nową pompę hydrauliczną i oczywiście zmiany oleju także nie narzekam na niego, mam znajomego który ma nowego 150 km belarusa i robi on dla mnie podziw gdzie po górach ciąga 4 m agregat uprawo-siewny ale jak się pytałem ile spali to 20 l na ha , tym pługiem orałem dopiero 2 ha dopiero na jesień będzie ustawiany i szykowany aby ciągnąc za nim kolczatkę, wtedy będę mógł więcej powiedzieć

138

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Chłopaki dlaczego nie lubicie dużych ursusów i zetorów , mam dwa i chyba będę płakał bo ich nie lubicie , miałem też wrzucić jakis filmik z moim zetkiem ale teraz to sie boję.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

139

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

Mi tam nie przeszkadzają, jak ktoś kupił taki traktor,to musi jakoś sobie radzić i z tym żyć. Mi w tym temacie tylko chodziło o to, jak Błażejowi doradzić, aby mu się lepiej, taniej, szybciej i wygodniej orało PHXem, a czym go będzie ciągał, to już jego sprawa, może nawet go ciągać wołami, byle by pług orał i pola ubywało.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

140

Odp: Wasze Filmiki Na YouTube

i woły za dużo nie żarły:))