41

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

no to teraz wiem już wszystko i wydaje mi się,że warto to przerobić w ten sposób jeszcze raz dzięki koledzy i życzę miłego dnia.

42

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Witam kolegów.
Postanowiłem odgrzać nieco temat przeróbki pedału sprzęgła. Tak czytałem wszystkie te posty oraz fachowe opisy,porady i komentarze, ale fotek się nie doczekałem. Też mam dość szarpania przy ruszaniu. Chcę to przerobić, ale nie wiem co wywalić. Jakiś zawór, ale tam pełno węży podłączonych jest, co z nimi, które wywalić, a które zaślepić. Fotki z jakimś opisem by mu baaaardzo pomogły. I jeszcze jedno: jak wam działa ULS(żółw) na tym mechanicznym sprzęgle? U mnie na pneumatycznym jest super. Czy warto, na przykład, przerabiać jedno kosztem drugiego?
No dobra czekam na odpowiedzi. Dobranoc.

43

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

koledzy o co chodzi z tym uls wytumaczcie mi na czym to polega i jak to dziala ja przerobolem sprzeglo i wywalilem ten silownik pneumatyczny zaspawalem pedal sprzegla na sztywno odlaczylem weze od butli i przedluzylem pedal sprzegla od dolu i polaczylem pedal sprzegla  ito cieglo co wypiera lozysko cieglem jak w c 360 i cianik nic nie szarpie przy ruszaniu rusza miodzio

Fortschritt zt 423 a razy 2

44

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

mój zt 300 nie szarpie przy ruszaniu ciągnik rusza tak ja c 360:)

45

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Właśnie a propos ULS to u mnie nie da rady włączyć tą dźwignia przy kierownicy bo zgrzyta co to może być?

Rolnik z powołania:-)

46

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

a WOM włącza się bez zgrzytu  prawdopodobnie masz źle wyregulowany 2 stopień sprzęgła

47

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

WOM zgrzytnie ale się włączy

Rolnik z powołania:-)

48

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

@radek zt 323A, przeniosłem Twój problem do osobnego wątku http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 888#p41888 , nie pisz tu o sprzęgle z 323, bo ten temat jest o sprzęgle ZT-303 smile

49

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

koledzy mam pytanie czy jak mam zrobione spzeglo na sztywno znaczy sie bez silownika pneumatycznego to bedzie mi dzialac drugi stopien

Fortschritt zt 423 a razy 2

50

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

A czemu miałby nie działać?

51

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

a nie wiem czy da rade wycisnac tak mysle nie wiem bo bede grzebac nie dlugo przy forsiu to bym sobie to poustawial i wyregulowal ten drogi stopien

Fortschritt zt 423 a razy 2

52

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

a nie wiem czy da rade wycisnac

My też nie wiemy ile masz siły. A dla czego wywaliłeś silownik?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

53

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

no wywalilem bo mi szarpal i nie moglem wyregulowac mnie denerwowal mialem z tym problem to go wywalilem i teraz plynnie ruszam

Fortschritt zt 423 a razy 2

54 Ostatnio edytowany przez korner2 (2010-11-08 01:13:39)

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Witam w moim Forszu przed naprawą pedału sprzęgła dosyć ciężko szło wysprzęglać ale ruszał w miarę płynnie tylko, że nie działała zapadka od uls-a latał na lewo i prawo no i przy wciśnięciu powietrze spierdzielało. Więc postanowiłem go zregenerować tak, żeby wszystko było w oryginale. Usunąłem wszystkie luzy, wymieniłem oringi w zaworze, uszczelki na króćcach węży- normalnie pedał jak z fabryki. Myślę sobie co ja będę przerabiał jak Niemcy wymyślili to musi działać a tu dupa. Tak jak u Ciebie michu też szarpie teraz wysprzęglić idzie bardzo leciutko ale jak ruszasz to przy samej górze załącza i szarpie, płynnie ruszyć jest bardzo trudno. Podejrzewam, że to może być wina zaworu no ale jak będę miał czas to pokombinuję.

55

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Mam pytanko odnośnie zaworu sprzęgła bo patrzyłem do katalogu gdzie zawór zupełnie różni się od mojego,  tak dla porównania
http://img848.imageshack.us/img848/111/4107.th.jpg
http://img695.imageshack.us/img695/7299/imag0025d.th.jpg

56

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

możesz porównać z moim fotki tutaj http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=330&p=4

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

57

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Aby płynnie ruszał należy wyregulować grzybek nr 1.W moim pomogło a skakał jak kangur.

58

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Witam.
Damian Borek. Czy mogę jutro do ciebie przyjechać jutro i chciałbym zobaczyć twoje sprzęgło mechaniczne.
Dzisiaj padł mi zawór od sprzęgła i jeszcze rozsypał siłownik i może przerobiłbym tak jak ty bo jest okazja. Jeżeli mogę podaj mi swój adres lub tel. i zadzwonię.
Z góry dziękuję.
Czekam na odpowiedż.

59

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Witam.
Piotrfire.
Ty masz też sprzęgło mechaniczne?

60

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Witam.
Piotrfire masz sprzęgło mechaniczne też.
Pozdrawiam.