61 Ostatnio edytowany przez Meder (2011-08-13 10:06:05)

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Witam.
Wczoraj odwiedziłem damiana borka i zobaczyłem na własne oczy jak przerobił na sprzęgło mechaniczne. Bardzo proste rozwiązanie. Pojechałem do domu i natychmiast przerobiłem u siebie i jest super. Pojechał orać mój syn i jest dobrze noga nie bolała, a nie szarpie teraz wcale. Warto było spróbować. Nie miałem nic do stracenia. Przerobić lub jechać kupić nowe części.
Plusik dla damiana. Biegi wchodzą super i wałek również bez zgrzytu. Polecam.
Pozdrawiam.

62

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Można prosić o zdjęcia tej przeróbki ?

63

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

zdjęcia obowiązkowe

64

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Witam.
Dzisiaj wieczorem.
Pozdrawiam.

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Koledzy, sprzęgło w forszu po przeróbce wygląda jak sprzęgło w c360, a raczej chodzi o te cięgadła. A uls przy kierownicy włącza się bez sprzęgła. No i po włączeniu tej wajchy wciskasz sprzęgło 1 stopień i trzymasz girą. No i działa. Puszczasz - wciska cię w siedzenie jak nie przymierzając co najmniej w ferrari. Żeby zatrzymać się przy włączonym ULS to już cięższa robota - trza wysprzęglić 2 stopień.

66 Ostatnio edytowany przez Meder (2011-08-15 16:25:57)

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

obiecane fotki obróbki sprzęgła

http://img35.imageshack.us/img35/73/21051462.jpg
http://img33.imageshack.us/img33/1355/111exw.jpg
http://img269.imageshack.us/img269/8187/1111ea.jpg
Na pierwszym zdjęciu cięgno zostało przeniesione z górnego otworu na otwór po siłowniku, dlatego jest dużo lżej po wciśnięciu pedału sprzęgła.
Na trzecim zdjęciu zaspawałem ruchomą część pedału.

67

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Plusik za zdjęcia! Wczoraj tak przerobiłem i bajka, tylko u góry naspawałem jeszcze blachę, żeby pedał był wyżej i jest leciutko. W końcu nie szarpie i lepiej wysprzęgla, ale dokładnie okaże się jak będzie po porządnym rozgrzaniu, bo wtedy miałem największy problem z wysprzęglaniem. Może będzie lepiej bo siłownik już był zmęczony i to bardzo...

68

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Witam chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje siłownik pneumatyczny sprzegła do forsztaja zt303

69

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Ja założyłem zwykły od przyczepy 4,5t

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

70

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

kolego i dużo przeróbek z tym miałeś??

71

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Zadnych wyciągnałem oryginal i wsadziłem z przyczepy

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

72

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

dzieki kolego dziś zorbiłem identycznie i działa bez problemu plusik dla Ciebie smile

73

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Cześć koledzy. Ja też przerabiam sprzęgło w 303 tak jak i wy, ale u mnie nie działa nie wiem czemu nie mogę wysprzęglić ani 1-go ani 2-go stopnia.
Pisaliście coś o tym hamulcu co jest w skrzyni może u mnie był na powietrze bo ja miałem inny troszeczkę zawór-jak to przerobić albo jak podłączyć bo ja nie mam pomysłu. POMOŻECIE???

74

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

jarekfornal a przed przeróbą działało.

75

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

A może miałeś ten hamulec całkowicie mechaniczny? Takie też kiedyś występowały.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

76

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Działało ale szarpało i postanowiłem przerobić. Tak jak koledzy wyżej pisali. Przerobiłem i teraz działa ale dużo zabawy z tym ustawiania-może tylko u mnie tak jest nie wiem? Sprzęgło działa ale muszę wysprzeglac dwa stopnie czemu tak? Może mam też pokrzanione z tym ULSem nie wiem jak to działa i czy w ogóle u mnie działa jestem narazie nowicjuż w tym ciągniku.
A z tym hamulcem to to nie wiem w ogóle gdzie on się znajduje tak mi się wydaje że jest na powietrze bo jakiś przewód od rozdzielacza szedł do skrzyni biegów i jeszcze obok znajduje się jakiś elektrozawór lub czujnik ale jest nie podłączony i też nie wiem do czego służy.

77

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Postaram się zamieścić fotki żeby rozjaśnić wam troszeczkę sprawę a co chodzi bo może nie jasno coś napisałem

78

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Ustaw porządnie łapki, jak to nie pomoże to na bank masz walniętą tarczę, albo krzywy docisk(przegrzany).

79

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Hamulec skrzyni masz tu http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/im … -sprzeglo/ do niego powienien dochodzić przewód /wężyk z powietrzem

80

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Niby sprzęgło ustawiłem chyba jest dobrze tak mi się wydaje a jaki powinien być luz pomiędzu I a II stopniem.Tarcze obie wymieniałem w ubiegłym roku docisk przetaczałem nie powinno tu być kłopotu. a z tym hamulcem to jest tak że wężyk tam dochodził ale jak przerobiłem sprzęgło na mechaniczne to musiałem go usunąć i co teraz.
a powiecie jak działa ten uls na sprzęgle mechanicznym czy nie będzie działał może żle zrobiłem że przerobiłem to sprzęgło