81

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Dzisiaj przerobiłem sprzęgło na mechaniczne w taki sposób jak ma Meder i rzeczywiście jest super .Biegi lepiej wchodzą nie ma problemu z brakiem powietrza.Sprzęgło się wciska jak w ursiaku c360.Meder mam pytanie w jaki sposób dodłączyłes hamulec skrzyni czy go całkiem odłączyłeś ?

82

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Ja dobrze działa wysprzęgla obydwa stopnie to dobrze. Ale ja osobiście bym tego nie przerabiał w oryginale jest wspomagane lekko się wciska i jest git wink

83

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Ale jak szarpie ;O

84

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

U mnie  nie szarpie trzeba tylko powoli puszczać wink

85

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Ja również przerobiłem sprzęgło na mechaniczne i jest super chodzi leciutko. Tylko że ja nie mogę zaspawać tej ruchomej części jak to zrobił Meder bo mam hamulec skrzyni na powietrze ale zaślepiłem przewód na siłownik i jest dobrze. I co najważniejsze nie szarpie przy ruszaniu i uls można włączyć bez sprzęgła nawet nie zgrzyta.

86

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Ja zespawałem i jeżdzę bez hamulaca i nie zgrzyta jak się spokojnie zmienia biegi

87

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Temat już leciwy widzę i dawno tu nikt nie pisał. Oczywiście wraz z tym wszystkie zdjęcia przeróbek sprzęgła też przepadły. Czy ktoś mógłby poratować nowymi?
Traktor był kupiony do odśnieżania, ale już stoi kilka lat z powodu sprzęgła. A może ktoś jest ze Śląska i chciałby zarobić trochę grosza, a przy okazji odwiedzić nasz skansen? Przy okazji można rzucić okiem na Ursusa C45, Vistule i wiele innych wink

88

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

przerób na mechaniczne

89

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

panowie, ja z takim zapytaniem- mam ustawione ciśnienie na 7 at i za cholere nie mogę włączyć wom-u ale jak podkręcę ciśnienie do 9 at to wom włącza się idealnie bez żadnego zgrzytu, winą jest rozwalone sprzęgło czy co bo już powoli zaczyna mi brakować do tego sił hmm

90

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Może siłownik wspomagający w Twoim 303 już ledwo zipie. Z objawów można tak stwierdzić. W 303 układ nie jest skomplikowany. teoretycznie ktoś bardzo silny może wycisnąć sprzęgło bez wspomagania.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

91

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Powiem Ci że siłownik to tam podobno założony jest inny niż oryginalny a mianowicie od przyczepy 😂 tak bynajmniej stwierdził to kiedyś mechanik

92

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Zawsze sprawdzić w jakim on jest stanie nie zaszkodzi  smile

93

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Problem rozwiązany- jedna z łapek była poluzowana 😅 ale dzięki za pomoc 😊

94

Odp: Fortschritt ZT303 - sprzęgło.

Witam
Chciałem odświeżyć temat.
Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcia z przerobienia sprzęgła na mechaniczne(linki w poprzednich postach są już nieaktualne).