41

Odp: Regulacia sprzęgła

tylko jak

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

42

Odp: Regulacia sprzęgła

było na forum - czytaj

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

43

Odp: Regulacia sprzęgła

Postanowiłem wyregulować II stopień sprzęgła w swoim 303 poświęciłem temu  już 3 godzinę i nie ma efektów. W związu z tym mam pytanie . Jaka powinna być wiekość szczeliny "A"  pomiędzy łbem śruby regulacyjnej a tarczą pośrednią ? Im większ szczelina tym lepiej? czy im mniejsza? Próbowałem rożnych wielkości w tej chwili czczelina ta ma wartość 1 mm po wciśnięciu sprzęgła tarcze są luźne ale wałek WOM ciągle się kręci i nie mogę włączyć ULS jestem głupi  :stu:   czy ktoś z Was już to robił?
Sory za jakość zdjęcia ale robiłem w opcji macro z odległości 5 cm w bardzo ciemnym miejscu dlatego zdjęcie jest mało ostre.

http://img183.imageshack.us/img183/5177/regnc7.jpg

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

44

Odp: Regulacia sprzęgła

No to masz albo krzywą tarczę, albo przyklejoną do docisku, skoro cały czas przekazuje napęd.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

45

Odp: Regulacia sprzęgła

No to masz albo krzywą tarczę, albo przyklejoną do docisku,

hmmm przyklejona na pewno nie bo po wciśnięciu sprzęgła jest luźna czytaj wyżej. Choć dopiero robi się luźna po puknięciu śrubokrętem tak jakby ciasno chodziła po wałku sprzęgłowym.:hmmm: ale takie delikatne "przetrzymanie" niepowinno mieć raczej wpływu na wysprzęglanie

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

46

Odp: Regulacia sprzęgła

Ale jednak coś tarczę trzyma, że nie rozsprzęgla :hmmm: tylko co :nie_wiem:

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

47

Odp: Regulacia sprzęgła

tak jakby ciasno chodziła po wałku sprzęgłowym.

Właśnie to chyba jest przyczyna , ale jak ją usunąć?
Dwa lata nie miałem ULS to może wytrzymam no chyba że ktoś ma jakiś pomysł. A może tarcza poprostu się zastała bo ngdy nie była wykorzystywana big_smile

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

48

Odp: Regulacia sprzęgła

ja se nie znam ale moze wd psiknij tam gdzie sie zastalo

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

49

Odp: Regulacia sprzęgła

chyba poprzez kąpiel bo inaczej się nie dojdzie

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

50 Ostatnio edytowany przez Grześ (2007-05-01 20:38:23)

Odp: Regulacia sprzęgła

Weź skręć na 0 szczelinę i sprawdź pod obciążeniem czy zatrzyma się. W zasadzie powinien się zatrzymać bez obciążenia. Tą szczelinę ustawioną mam gdzieś na 1 mm tak że w połowie wciskania sprzęgła ciągnik staje a pod koniec wałek. Tak ustawiłem bo fiksował mi cylinder pneumatyczny a na takich ustawieniach mam go odłaczonego.

51

Odp: Regulacia sprzęgła

Ja również mam na 1 mm i myślę że to wina tarczy która cieżko chodzi po wałku jutro zpróbuje to rozruszać bo dziś święto pracy :dance:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

52

Odp: Regulacia sprzęgła

Działa już I i II stopień tylko chyba odwrotnie. Jak wcisnę sprzęgło do oporu to ani nie mogę włączyć biegu ani WOM ani ULS jak wcisnę delikatnie wszystko wchodzi bez zgrzytów , a nawet wałek się zatrzymuje niby ok ale pompa hydrauliczna też staje.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

53

Odp: Regulacia sprzęgła

karlos napisał/a:

wiec ja mam tak wciskam pedal wrzucam bieg puszczam pedal a traktorek stoi dopiero po penej chwili sam sobie powolutku rusza CO ROBIC ???

Ja ma dokładnie to samo!

Karlos, udało Ci sie to naprawić?


Oprócz tego mam wrażenie ze pierwszy stopień rozłącza obydwa stopnie, bo mi pompę hydrauliki wyłącza..
Nie mam wspomagania sprzęgła... i tak sobie dedukuję ze nie wspomaga bo jak wciskam sprzęgło to pompa się odłącza, nie daje cisnienia i nie ma czym mi pomóc to sprzęgło wcisnąć.. dobrze rozumuję? rozdzielenie I i II stopnia przywróci mi wspomaganie?
Jak to zrobić, odsunąć łapki od łożyska? kompletnie tego nie czaję.. (siłownik pneumatyczny działa)

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

54

Odp: Regulacia sprzęgła

Jak to zrobić, odsunąć łapki od łożyska?

Ja tak zrobiłem odsunąłem łapki od łożyska a zmniejszyłem szczelinę między śrubą reg. II stopnia , a tarczą pośrednią niby wszystko teraz działa ale na odwrót. Zaczynam dochodzić do wniosku że bez szczelinomierza do regulacji sprzęgła nie ma co podchodzić. Więc zrobię tak. I stopień (łapki) na 0,5 II (śruba) 1,0 i zobacze. Ale to diopiero w poniedziałek

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

55

Odp: Regulacia sprzęgła

niestety nic z tym jeszcze nie robilem

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

56

Odp: Regulacia sprzęgła

A ja juz zrobiłem, odsunąłem łapki od łożyska (teraz łożysko sporo lżej się obraca), ale chyba za bardzo, bo teraz, co prawda nie ma sytuacji ze Forszaj stoi, ale za to biegi rozłącza mi dopiero drugi stopień.. będę musiał to poprawić..

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

57

Odp: Regulacia sprzęgła

Czyli masz taką samą sytuację jak ja :nooo:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

58

Odp: Regulacia sprzęgła

Koledzy, troszkę sie mylicie. Gdy przestaje pracować pompa hydrauliczna to sprzęgło i tak ma wspomaganie, bo jest zasilane z innej pompy, tej z przodu przed silnikiem.

59

Odp: Regulacia sprzęgła

tak? hmm.... a mi się wydawało że zasilanie pompy idzie od tej z tyłu, hydraulicznej..

najpierw wyregulowanie sprszęgła, potem trzeba się zająć wspomaganiem.. (co moze byc przyczyną jego nidziałania? - sugestie mile widziane.. wink )

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

60

Odp: Regulacia sprzęgła

Zrobiłem tak jak napisałem w poprzednim poście łapki-łożysko szczelina 0,5mm , śruba-tarcza pośrednia 1 mm wszystko działa pięknie rozłancza I i II stopień ULS też działa :smiley:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty