21

Odp: Ciągle pada

U nas od niedzielnej nocy nie przestało nawet na chwilkę i zaczynam się martwic bo już nasze piaski które przyjmują każdą ilośc wody robią się grząskie i zaczyna stac woda a końca deszczu nie widac.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

22

Odp: Ciągle pada

Pada  na  Nasze,  nie  z  Naszego  wink    więc  głowa  do  góry .  Wypada  się  i  przestanie a  później  będzie  słonecznie  i  ciepło a  wszystko  będzie  rosło  jak  na  drożdżach  wink

23

Odp: Ciągle pada

dragon22 powiedz to ludziom którzy mają metr wody na podwórku.... ja na szczęście mieszkam na górce i w moim regionie lekko pokropiło ale widziałem już zalane gospodarstwa i pola uprawne...

24

Odp: Ciągle pada

Tym  których  zalało  współczuję, trzeba  mieć  nadzieję  że  wody  szybko  opadną  i  wszystko  szybko  wróci  do  "normy" , a  rząd  zorganizuje  szybką  pomoc  dla  poszkodowanych .

25

Odp: Ciągle pada

u mnie właśnie pada hmm   dragon22 tylko wiesz jak zrobi sie szybko  ciepło to grzyby zaatakują zboża i lipa a nie zdążymy opryskac bo jest strasznie mokro na polach ;(

26

Odp: Ciągle pada

wszędzie żółto u nas ... a to z powodu tego ze to jedyna roślina za której plon można uzyskać normalną kase ... dla porównania za 2 tony rzepaku mozna dostać z 2 tyś  a żeby mieć 2 t z ha to wiele nie trzeba sie napocić ... żeby dostać za pszenice 2 tyś trzeba jechać z 5 tonami a taki plon z 1 ha to u nas dobry wynik. a do tego w Goświnowicach ruszył zakład produkujący biopaliwa i przez to cena rzepaku powinna być stabilna ...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

27

Odp: Ciągle pada

oglądałem w TV że w dużym stopniu za opady odpowiada ten pył z wulkanu który powoduje kondesacje pary i że jego aktywność może spowodować że całe lato będzie tak wyglądać... licze jednak na to że wrócą ubiegłoroczne susze wink

28

Odp: Ciągle pada

nie mają na co składać to składają na pył a powodzie są nawet jak nie ma pyłu wulkanicznego lepiej niech uregulują koryta i budują zbiorniki retencyjne

29

Odp: Ciągle pada

Z tym pyłem to może być prawda bo kiedyś jak jakiś duży wulkan wybuchł to w cale nie było lata.

Rolnik z powołania:-)

30

Odp: Ciągle pada

ale  scoda ma racje jak by rzeki rowy i  wszystko było czyste i drożne a wały stale regulowane i w razie potrzeby naprawiano to by  takiego czxegoś nie było a tu po 1997r co sie zmieniło ??  nikogo nic tamta powudź nie nauczyła a  odszkodowań nie wypłacą bo będa się  osłaniac brakiem kasy w budrzecie .... a jak juz wypłaca to starczy na tone cementu i tyle .... Wszpółczuje  tym co teraz są zalani

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

31

Odp: Ciągle pada

U mnie pada od nocy z soboty na niedziele, wiatr wiejący przy tym z północy zalał mi całą ścianę i ładnie mi przemaka, przez głupi balkon rozlewa się po suficie i oczywiście pada mi w domu, odwodnienie rady nie daje i po piwnicy chodzę w kaloszach Pola wyglądają jakbym ryż uprawiał i nie ważne czy na górce czy na dołku wszystko jedno bagno. Popłynąć nie popłynę bo moja wieś jest niezatapialna ale jest powtórka z rozrywki z 1997 roku hmm
To wszystko pewnie wina boga katoli, który kaczke chce z Wawelu wypłukać tylko czemu do chol... 200 km w bok też polewa ??

32 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2010-05-19 09:08:38)

Odp: Ciągle pada

ale wtedy nie było lata bo pył wulkaniczny obniżył średnią temp na globie o 4 st. C . w zeszłym roku też przecięż nie dało nam porządnie siana zebrac ... teraz mamy to miesiąc prędzej ... hehe gościu nieżle pojeżdża big_smile
http://new.meteo.pl/komentarze/index1.php polecam   lol

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

33

Odp: Ciągle pada

U mnie też ryż można uprawiać ,wody w każdym zagłębieniu równo z powierzchnią wszystko zalane równo a mam jeszcze jęczmień nie opryskany i nie mam pojęcia kiedy da się wjechać.

34

Odp: Ciągle pada

U nie też opryski czekają na jare i dodatkowo buraki. Ale ja to jestem mały pikuś, martwią się ci co mają dziesiątki hektarów do obrobienia i obsiania np. kukurydzą, współczuć. Ale miejmy nadzieję że w najbliższych dniach skończy się ten potop.

35

Odp: Ciągle pada

nie chce  nic złego mówic ale nie zapowiada się by się to szybko skonczyło ...  woele ludzi ma jare do opryskania   w jęczmionach grzyba pod dostatkiem więc  jak tak dalej będzie to jęczmienia nie będzie ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

36

Odp: Ciągle pada

u mnie dziś nie pada i wygląda słoneczko zza chmur czeka spory areał pszenżyta do pryskania na grzyba

37

Odp: Ciągle pada

i co może masz zamiar dzis pryskac ??  big_smile chyba amfibią  no chyba że mokro u ciebie nie ma

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

38

Odp: Ciągle pada

CHciałem rozsiać mocznik pod kukurydze , ale jak wszedłem na pole i zostawiłem gumofilce to ciągnikiem wiadę ale kto mnie potem wyciągnie , błoto że szok.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

39

Odp: Ciągle pada

woitas wiesz że nie wiem jak jest na polu ale z daleka jechałem to pszenżyto aż czarne choć nawozy w pełni działają

40

Odp: Ciągle pada

Nie przejmujcie się uprawami, ludziom domy zalewa to jest dramat

Rolnik z powołania:-)